Bucurii de sept-oct 2006 (165)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Xandruta bravo pentru cearsaf ...da parca tot nu se compara cu a Yoannei a ei e din ala pt pat de 2x2
Si daca la noapte nu poti sa dormi sa nu dai vina pe mine pentru insomnii ca ti-am dat cafea la ora asta

Deci...daca vreti da fac montajul...astept pozelee.
Cine nu are adresa mea o trimit

, mamica lui Bibi cel poznas

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef71c31e57548078a4340" target="_blank">Povestea noastra

D'ale lui Bibi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:



Mamaaa, ce mult ati scris! Am mai multe raspunsuri de dat, sper sa nu le uit....

Lexi, Maria mea nu foloseste predicatul in propozitie deloc. Uite, acum a zis" Hopa bebe", a vazut-o pe Cozminutza asezata jos, iar un poza urmatoare "Gata hopa bebe".

Ma minunez cate zic unii copilasi, dar trebuie sa mai avem rabdare...

Mexxa, super ideea cu filmuletul... Se poate si burtici si prima zi din viata? Si cate poze sa trimitem?

Roxana01, multa sanatate Dariei. Inca un hop trecut. Sa dea Domnul sa fiti pe drumul cel bun.

Mini_me, eu folosesc webshots. Nu stiu daca e cel mai bun sau nu...

Princess, multa sanatate mamei, si tie. Pupam pe Rares care ii invata si pe ceilalti copilasi cum sa se comporte corect.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Ma bucur ca va incanta idee!!!!!

Da Gety se poate.
Eu vreau daca nu e prea mare deranju poze cu burtica, cu bb in burtica....cu ei abia nascuti...evolutia lor, cand au sarbatorit 1 an..apoi 2...etc.
Poze cu burtica si ei proaspat nascuti pot lua cred din albumele cu poze daca mai sunt. O sa verific.
Daca se poate vreau in maxim o saptamana....vreau ca pana la 1 iunie sa il fac sa fie un mic cadou din partea mea pentru toate mamicile si bucuriile ...pentru ca ati vost alaturi de noi 1 an jumate in cea mai grea incercare din viata noastra.!



, mamica lui Bibi cel poznas

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef71c31e57548078a4340" target="_blank">Povestea noastra

D'ale lui Bibi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Salutareee din departareee!!!!


Si eu sunt o neserioasa...am zis ca revin MAINE si s-a facut ras-ras-ras-poimaine...iertare cu plecaciuni

Roxana...in sfarsit! Ma bucur ca ati scapat de un focar permanent de infectie... De acum tre sa fie mai bine. Sora mea s-a operat la 5 ani de polipi si amigdalita...de atunci eu nu stiu sa mai fi racit mai mult de 2-3 ori...Dar atunci cand racea nu o mai durea gatul ci in piept..raceala era localizata mai adanc...Asa ca sa aveti grija si voi. pt amandoi -fratiroii-

Gabitzica cu intarziere te felicit si eu...Multa sanatate si impliniri, fericire si bucurii de acum inainte...

Lilicooo ...offf... I miss u 2,imi inchipui cum arata gradina, pajistea....sa stii ca m-am tot gandit la voi atunci de 1-2 mai...unde eram anul trecut cu voi si unde sunt acum...Zici ca ieri a fost...Si m-am gandit muuult la voi pt ca am revazut pozele alea haioase din mai si iunie cu ciresele, zanele MISA, la mare...Noroc cu Yoanna ca a vrut sa ne vada cum aratam si i-am trimis niste linkuri cu pozele puse acum 100 de ani...anul trecut mai precis...ca de atunci nu am mai catadicsit ...Si m-a apucat o nostalgie...le-am revazut si m-am amuzat de 1000 de ori...Dar las ca vin eu acasaaaa

Yoanna...hai bre la shueta...am aparut eu si disparusi tu? Sper ca sunteti bine...

Miniiiii...hehe gemenei credeai ha? Bravo, felicitari pt inimioara auzita...
Am citit sapt trecuta cand ai scris dar era prea tarziu sa ma loghez...Tot atunci povestisei de Iulia...dialogul acela...Si mi-a atras atentia numele LOULI (cum si-l pronunta ea)...Vreau sa-ti spun ca nu am avut liniste in seara aia, sapt trecuta...Mi-ai adus aminte de o carte foarte indragita...Lorelei de I. Teodoreanu....Numele ei in carte era Luli...Si m-a apucat subit un dor sa recitesc cartea, incat am cautat-o pe net online...n-a fost chip sa o gasesc, ma gandeam s-o iau de la biblioteca de aici a doua zi...in final am gasit-o sub forma de teatru radiofonic...Am stat pana la 2 jumate noaptea sa ascult povestea lui LULI...

Fetelor, LULI a lui Mini...Iulia ,adica, este o frumoasa...Rugati-o sa va arate poze recente...e frumoasa foc...Sa le arati si pe cele in costumul omanez...please...Eu iti dau tie indicatii...ca eu sunt codasa la pus poze...

Lexi ...si Ana-Maria mai face dezacorduri...plural gresit, uneori zice foarte bine - sunt frumoase, sunt frumosi, sunt multe, sunt mici- alteori zice -e mai multe-. Eu o corectez repetand ce zice...si ea imi spune din nou corect. O sa vina de la sine ...la unele verbe conjuga gresit -mami faca si tu-...nu poti avea pretentii acum...abia invata sa vorbeasca...Atata timp cand in casa i se vorbeste corect nu va avea probleme. Uneori il pronunta pe R, alteori zice L....alteori il omite...depinde cat de greu este cuvantul...
Sa vad ce va fi in capusorul ei cand va merge la gradi...unde va auzi numai engleza si chineza...si acasa romana...Ca deja vorbeste asa muuult...ne capiaza...cand va spune si in alte 2 limbi ...
Imi spunea azi - mami hai come on, let's go- Si la plecare uneori isi ia la revedere zicand -See you soon, pe cuand, bye bye. Iar profei de chineza cu care fac eu ii spune la revedere chiar in chineza. Sper sa faca distinctia si sa vorbeasca corect.
Am ras intr-o zi ca ma intreba
- mami, e un chenez? ce zice?-
Ii place sa se joace cu monede mici metalice si zice catre sotul meu
- tati uite "sâga" bani si arata 4 degetele...El nu intelegea ce zice...ea se referea de fapt la cifra 4 in chineza...-tati uite 4 bani. Ma vede pe mine la piata sau la cumparaturi ca cer 4 si arat. Chinezii cand spun cifrele arata si pe degete diferit de noi...La 10 arata degetele aratatoare incrucisate...restul sunt mai greu sa vi le explic...Si uite asa a prins ea vazand la mine...ca doar nu o invatam eu...m-a auzit si a bagat la cap...poliglota lu' mami...ca doar are cu cine semana
Asa ca Lexi...nu iti face probleme...sunt abia la inceput...tot o sa vorbeasca corect...Cu logopedul nu stiu ce sa zic...poate isi va corecta si sasaitul.





---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Mexxa, frumoasa initiativa ta...din pacata eu nu am pozele cu ea asa mica aici...poate le gasesti in albumele de pe prima pagina...Ce ai mai facut cu gradi?

Princess...imi pare tare rau...sanatate multa si insanatosire grabnica mamei tale...Rares tre sa fie un nazdravan si jumatate...un strengar! Nu pot sa cred ce a facut pe pereti! Ai grija si de tine sa et faci bine repede

Eni...aoleu ce bona, inconstienta de-a dreptul...dar daca il dai la gradi? Nu ii este mai bine?

Flavia....parca ieri ne anuntai ca reincepi serviciul...si deja un an...la cat mai multi!

Ramo...eu desigur ca nu am reusit sa vad pozele de la munte...altele in photobucket le pot deschid epe ale tale insa, nu...

Xandrinne...tu ma innebunesti cu bucatareala ta!...Vreau si eu cartile alea desigur! Azi mi s-a facut o pofta nebuna de crema de zahar ars...am facut repede, eram asa de nerabdatoare incat am mancat calda...prima portie

Mona am primit si linkul prajiturii cu mandarine, mersi.

Gety nici pozele tale nu le-am putut vedea...


---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Cata, felicitari in primul rand pentru fetita si baietel...ce frumos o sa fie! Greul e la inceput dar daca ai ajutoare de nadejde...mama si soacra...e perfect, stiu ce bine e!
Sper sa nu mai aveti probleme cu Erik...mititelul ce-a mai suferit si el...
Iti dau un PM...ca am o datorie la tine de cateva luni bune...insa cum nu ai mai aparut nu ti-am mai scris.

Oana voi ce mai faceti? Ultima data scriai de gripa porcina ...cum mai e? Lisei i-a trecut raceala? Au anuntat astia si aici...cateva cazuri...in sud, f departe de noi, dar oricum...a venit un pasager din Mexic si toti ceilalti calatori din avion sunt luati in vizor...

Va pup, noapte buna!!!

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Neata. Azi dau eu luta.

Xan am inceput sa iau ceva dar nu ma lasa imediat iti dai seama.Azi parca imi este mai bine.

Alina cu siguranta se va descurca Ana cu cele 3 limbi, mai ales ca te are pe tine.


Andreea
de cand vrei poze....cred ca am ceva si cu burtica prin calc. Vorbim pe mess.

Yoana chiar asa...unde ai disparut? Treci si da raportul. Sper ca sunteti bine.

Hai mai Lexi , nu te mai supi atat, cu siguranta v-a vorbi corect. Si ce daca ar fi r-rita mie mi se pare dragut .

1 Anisor2 Anisori
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Neata

Monica sar'na de cafea.
Azi am pana la 9....cand m-am uitat la ceas nu imi venea sa cred.

Fetele din Iasi si azi va duceti la Festivalul Berii???

merg sa ma trezesc

, mamica lui Bibi cel poznas

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef71c31e57548078a4340" target="_blank">Povestea noastra

D'ale lui Bibi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Itzyy, ce bucurie sa te ... citim!!! Ana Maria e o duleata si o desteapta (ca deh, are cu cine semana) si mi-o si imaginez cum vorbeste ea in 3 limbi, de va incurca si pe voi. pupici multi!

Monique, nu ne-am dus la budimex pt ca auzisem ca este o metoda neinvaziva la gr alexandrescu, fara bisturiu. doar ca metoda asta este doar o lauda de presa, caci in practica eu am vazut ca la toate operatiile bagau si bisturiul.

Lexi, si daria face dezacorduri, cu toate ca o corectez in permanenta. dar chiar nu ma impacientez. cred ca dintr-o data va vorbi corect, trebuie sa am rabdare. in plus mai se sasaie si ea, dar cred ca se prosteste, pt ca se sasaie cand se alinta. deocamdata as zice sa nu intri in panica.

Cata, multa putere, rabdare si sanatate! ca stiu ca ai nevoie, chiar daca ai ajutoare.

Mexxa, m-am intristat cand am citit vestile despre fetita din germania. offf, macar sa se faca bine... nu pot sa-mi imaginez ce-i in sufletul mamei ei... cu un copil atat de grav bolnav acolo si cu unul micut asa departe de ea.

eu am fost astazi cu victoras s-o inscriu pe daria la gradinita. din cauza ca daria s-a trezit dimineata cu urlete, am cam intarziat (am ajuns pe la 8 dimineata). asa incat am fost bonu nr 26, iar pt grupa mica sunt 20 locuri. acum sper ca au fost si pt alte grupe intre cei 25 dinaintea mea, cu toate ca ce am vazut eu erau mai toti pt grupa mica.

daria inca acuza dureri de gat, mai ales dupa ce doarme. cred ca in somn i se usuca gatul si de aceea e mai rau dupa. mai avem azi si maine de stat in casa si dupa putem iesi si noi afara, ca si azi dimineata cand am plecat se agata de mine ca vrea si ea afara.

va pupam



Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Itzy, ma bucur ca ai mai scris despre voi!
Monique, eu n-as vrea sa fie raraita, ca si eu sunt si nu-mi place. In fine, vom vedea.
Roxana, multa sanatate Dariei!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput