Cauzele opririi din ev.a sarcinii -TROMBOFILIA- 7

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Danny nu ai pe nimeni care sa te ajute? Te ajut eu dc vrei dar imi tb datele tale din CI (numele,adresa exacta,cod postal si tel) si sa-mi spui cate borcanele vrei de B12 . Sprie-mi pe PM.
Ingeras imi pare rau pt nereusita la FIV, nu am stiut ca ai facut.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Avalon: felicitari pentru flacai

Aly-in cautare de mama-purtatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miaumiau spune:

dragele mele,
am facut si eu analizele de la synevo, profilul pentru trombofilie cel de 690 ron, si in plus homocisteina si rezistenta la proteina c activata. pana acum au iesit doar ultimele doua care sunt asa : homocisteina este 11,9 valoarea maxima fiind 12, si eu luind acid folic cam cu doua saptamani inainte de recoltare, iar rezistenta la proteina c activata este 155, ea trebuind sa fie mai mare sau egala cu 120, deci e ok. Ce parere aveti?
va multumesc si felicitari din tot sufletul pentru Avalon si Liana. Le stiu de mult de la FIV -urile din Ungaria si am plans de multe ori impreuna cu ele...
va imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Miaumiau, anal APCR se asociaza cu Fact V Leiden dar tu zici ca ti-a iesit buna asta. Ce scrie pe buletinulu de analiza? Iar homocisteina posibil sa ti-o fi scazut cu acidul folic , esti la limita cu val. Tb sa te mai investighezi , APCR mica arata o pb de trombofilie.





Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miaumiau

dragele mele,
am facut si eu analizele de la synevo, profilul pentru trombofilie cel de 690 ron, si in plus homocisteina si rezistenta la proteina c activata. pana acum au iesit doar ultimele doua care sunt asa : homocisteina este 11,9 valoarea maxima fiind 12, si eu luind acid folic cam cu doua saptamani inainte de recoltare, iar rezistenta la proteina c activata este 155, ea trebuind sa fie mai mare sau egala cu 120, deci e ok. Ce parere aveti?
va multumesc si felicitari din tot sufletul pentru Avalon si Liana. Le stiu de mult de la FIV -urile din Ungaria si am plans de multe ori impreuna cu ele...
va imbratisez

A.... intelesesem ca zici ca din tot pachetul doar alea 2 au iesit proaste dar de fapt zici ca doar la astea 2 ti-a dat rezultatul.
Deci revin, pt ca ai APCR proasta mai mult ca sigur ai fact V Leiden pozitiv, iar homocisteina care e la limita posibil sa-ti arate ca ai si MTHFR pozitiva. Imi pare rau ca-ti spun vesti proaste, cu tratam vei reusi sa duci o sarcina la capat.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Un link f f util de la Mihaele www.themoldsource.com/archives/4archives.html" target="_blank"> Pierderea sarcinii din cauze imunologice

Ne-ar fi f util dc ni l-ar traduce cineva, apoi sa-i dau trimitere pe prima pag catre el.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor dati o fuga pana la chioscul de ziare si luati-va revista Felicia care aparu astazi, sper sa o mai gasesti ca e bataie pe ea. Are oferta la ea cartea Mananc, slabesc si ma mentin de Michel Montignac. E super cartea, scrie despre vitamine, minerale.... alimentatia corecta




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

miki analize mi-au facut la greu dar sincer habar nu am ce..in fise m-am uitat dar cu denumirile lor nu prea am inteles mare lucru..pe perioada sarcinii am luat doar thrombo ass..iar dupa ce am nascut am facut injectii la greu..tot un fel de clexane..numai retin denumirea..
va pup si multumim de urari..

www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822" target="_blank"> oltencutza mea iubita

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

miki, pot sa-l traduc eu , dar maine.ca atunci sunt libera.articolul e destul de intinns, iar in timpul serv nu pot traduce atat de mult.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput