Gravidute prin FIV (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Micky, au mai crescut copilasii, cel putin la fata sunt mai grasuti si au niste mutrite dulci, dulci.
Salteaua de cocos????? Ai asa ceva? Cocos simplu sau combinat cu ceva?
Evy, bravo!! Sigur se dezvolta bine. Ai scapat de stresul primelor 12 sapt.


28+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Moni nu stiu sa iti spun, stiu doar ca este cocos. Vezi la bertoni poate scrie din ce sunt.


Aseara am racit foarte tare si aveam frisoane si febra 39 cu 1. Binenteles ca le-am transmis starea si bebeilor care mi-au plans 4 ore. Asa ca am ajuns la dr. toti 4. Ei sunt bine nu au febra si nici nimic altceva, iar eu ma tratez de raceala cu paracetamol si oprim alaptatul, dar ma mulg sa am in continuare lapte. Se pare ca este si de la o infectie urinara cu E Coli, care mi-a iesit in sarcina in ultima saptamana de nastere. Asta este.
Asa ca aveti mare grija la uroculturi.


Micky fericita mamica de 2 minuni Beatrice Anamaria + David Cristian



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Micky, sanatate multa!!! Cam nasol ca nu-i mai poti alapta deocamdata. Sper sa va reveniti cat mai curand.

28+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Micky Beatrice e asa dulce si finuta! si David e dulce dar io ma tot uit la fetite acum ca am baiat! la toti 4 si insanatosire rapida
Evy felicitari ptr bebelina, sarcina usoara in continuare. La mine emotiile cele mari au trecut abia dupa 24 de sapt si doar ptr ca ma gandeam ca daca se naste are o sansa de a trai.
Liana Doamne ajuta

O zi frumoasa tuturor

www.flickr.com/photos/35135644@N08/?savedsettings=3253387726#photo3253387726" target="_blank">David, copilul nostru mult iubit

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

MIcky, sanatate multa! puii tai sunt superbi!

Liana, nastere usoara si bebe sanatos! bag majoretele pt tine si printesa :


Moni, salteaua aia de care zice Micky e din fibra de cocos. Si noi avem.



Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/135721.birthday.png" target="_blank">Asa cresc


Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Liana, nastere usoara ,bebica sa fie sanatoasa si tu sa te refaci repede!!!! Tin pumnii!!!!

Micky: sanatate multa, sa te faci bine repede!

Evy: felicitari pentru bebica si pentru rezultatul morfologiei!Astept bip-ul tau,sa vorbim!

Nusy 33+ Ingrid Cristiana

A.M.R. 6 saptamani!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andicu, deci e toata doar nuca de cocos? Sau pe straturi combinata cu latex, spuma poliester, strat hrisca? Sunt atatea combinatii incat nu stiu de care sa-mi iau.
Fetelor, voi de care ati luat?

28+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

MICKISANATATE MULTA,AI SCOS bebeii la plimbare in parc,sau putin prin imprejurimi ? CRED ca nu este nici o problema cu scosul afara,stiam ceva de 2 sapt,dar cred ca szunt zvonuri. MONIsi eu tot saltele din cocos am luat de la Baby Comfort,si la un pret bun.

34+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Micky ce copilasi frumosi ai! Si ce mamica in forma esti! Super! bravo! Imi place ca esti foarte activa si ma bucur ca ne imartasesti si noua din experienta ta! Imi pare rau ca acum ai avut problemuta cu Coli. O sa se vindece si o sa treci si peste asta.

Li_am Intradevar se simt bataile inimioarei dupa 12 saptamani, dar la inceput trebuie sa ai mare rabdare si sa-l cauti mult ca se aud mai incet. Eu am incercat pe la 8 saptamani (cand era ffff devreme) si apoi pe la 10 cand se pare ca era tot ff devreme. Si nici n-am insistat f mult. Dar pe cea de la care l-am primit a ajutat-o f mult pentru ca avusese o sarcina pierduta in trecut si era stresata din cauza asta. In plus si muncea f mult. Cu toate ca eu n-am avut inca ocazia sa ma bucur sa aud inimioara cu ajutorul lui ma simt f linistita numai ca stiu ca-l am acolo si oricand as avea o grija as putea sa-l aud.

toate burticutele

pishko +15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

moni, bianca, nusy, andicu, pishko deja am transpirat si sunt mult mai bine. Bebelusii sunt in continuare la sora mea si dorm dusi.
kineta i-am dus in fata blocului.


Micky fericita mamica de 2 minuni Beatrice Anamaria + David Cristian



POZE

Mergi la inceput