Gravidute prin FIV (39)

Gravidute prin FIV (39) | Autor: Moniland

Link direct la acest mesaj

Capitol nou dedicat tuturor gravidutelor,
si in mod special pentru LIANA30 de ANNE MARIE CATALINA 13 mai 2009



Aici ne-am continuat povestea de la aspirante: cap.1;cap.2;cap.3;cap.4; cap. 5;cap.6;cap.7; cap.8; cap.9;cap.10;cap.11; cap.12; cap.13; cap.14;cap.15; cap.16; cap.17; cap.18; cap.19; cap.20; cap.21; cap.22; cap.23; cap.24; cap.25; cap.26; cap.27;cap.28;cap.29; cap.30; cap.31; cap.32; cap.33; cap.34; cap.35; cap.36; cap.37;cap.38



Fetelor va doresc sarcini usoare si BB-ici sanatosi!!

Acest nou subiect sa ne tina impreuna unite asa cum eram la aspirante si cum ne vom muta la Mamici prin Fiv

cele mai fericite!!!
cele ce am luptat si am invins!!!



Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei
Doamne, cel care ai zis oamenilor :
" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul"
binecuvantand nasterea de prunci,
arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale,
si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita.
Da-i lui Doamne crestere fireasca,
sanatate si putere.
Parinte Ceresc,
Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,
poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.
Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru
si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.





rubia
ET: 11 aprilie 2009, DPN: 27 decembrie 2009


Pisix
ET: martie 2009, DPN decembrie 2009, FIV 4 AZVUB Bruxelles


dear_bambie
Et cu blastocisti - 16 martie 09, DPN noiembrie 2009, FIV 1 Gynera, dr. Dracea+Dascalescu


Li_am
ET 09 martie 2009 cu blastocisti, DPN 25 noiembrie 2009, FIV 3 Austria Clinica Kinderwunschzentrum, Viena, dr. Obruca


Avalon
ET 09 martie 2009, DPN 27 noiembrie 2009, FIV Clinica Kaali Budapesta- dr. Kovacs


doris 71
Et 09 martie 09, DPN 27 noiembrie 2009, FIV 5, Clinica Humanitas Milano


lorelai_lorelai
Et 24 februarie 09, DPN noiembrie 2009, FIV 3, Giulesti, dr. Marinescu+Dascalescu


Laura Garner
Et - 24 februarie 09, DPN 12 noiembrie 2009, FIV2, dr. Kovacs, Kaali Budapesta


many_bani
ET - 18 februarie 2009 cu embrioni criogenati, DPN 09 noiembrie 2009, MNL, prof. Ron-el


betty78
Et - 18 februarie 09, DPN 09 noiembrie 2009, FIV, dr. MNL


pishko
ET- 14 februarie 09 cu blastocisti , DPN 05 noiembrie 2009, FIV Viena Goldenes Kreuz, dr. Obruca


Evy28
Et 3 martie 2009, DPN 28 octombrie 2009, FIV Gynera


hepilica
UM 14 decembrie 2008, DPN 20 septembrie 2009, reusit natural dupa 3 incercari de FIV,


ralucapaun
ET: 18 decembrie 2008, DPN: 07septembrie 2009, FIV 2 la Kaali Budapesta, dr Peter Kovacs


dariaioanaxx
Et cu blastocisti - 06 decembrie 08, DPN 24 august 2009, FIV Giulesti, dr. Laura Dracea + dr. Monica Dascalescu


missy
Et 04 decembrie 08, DPN 25 august 2009, FIV 3 Ungaria - Szeged, dr. Zadori


vally
Et 22 noiembrie 08, DPN 15 august 2009


KLU1973
Et 23 noiembrie 08, DPN 14 august 2009, FIV Ungaria - Szeged


ayda_m
Et 28 oct 08, DPN 15 iulie 2009, FIV 3 Gynera, dr. Dracea+Dascalescu


Elenada
ET 10 noiembrie 2008, DPN 12 iulie 2009,
FIV-Austria-Viena


Moniland
Et 10 noiembrie 08, DPN 07 iulie 2009, ET cu blastocisti, FIV 5 Kinderwunsch Klinic Wels,


ana_p
Et 31 oct 08, DPN x.x. 2009, FIV Gynera, dr. Dracea


nusy
Et 10 oct 08, DPN 30 iunie 2009, FIV Gynera


kineta
Et 3 oct 08, DPN 23 iunie 2009, FIV Giulesti


Buluna
Et 29 sept 08, DPN 22 iunie 2009, FIV, Szeged


Sima1
Et 15 sept 08, DPN 8 iunie 2009, FIV Ungaria, Debrecen , din 24 aprilie 2009 de sanatoase

Katykaty
Et 11 sept 08, DPN 04 iunie 2009, FIV, Sibiu


Raloucoutza
ET cu blastocisti - 16 sept 2008, DPN mai/iunie 2009, FIV Gynera (Dracea+Dascalescu)


Liana30
Et 06 septembrie 08, DPN 29 mai 2009, FIV Ungaria - Szeged, din 13 mai de Anne Marie Catalina de 3480gr
Micky2007
Et 4 sept 08, DPN 15 mai 2009, FIV Ungaria, Szeged, din 04 mai ora 5 de David Cristian de 3000 gr si Beatrice AnaMaria de 2400 gr


Bombonique
ET 03 august 2008, DPN 24 aprilie 2009,FIV Wels, Austria, dr Loimer , din 25 aprilie ora 4 de de 3,500 kg si 54 cm







Linkuri utile:
Calculul datei nasterii,www.ivf.ca/calcu.htm" target="_blank">Calculator sarcina FIV,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe, www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere, www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina- saptamana cu saptamana, Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere Calcul greutate fat dupa DBP si AC
www.obfocus.com/calculators/gender.htm" target="_blank">Ghiceste sexul dupa varsta implinita a mamei si luna conceptiei


adresa mail comuna: burtici_fiv@yahoo.com
Pt. parola va rog sa-i dati un PM lui Pussi[/red]


Nota:Parola de la adresa de mail o vor primi doar fetele din lista de pe prima pagina, atat cat si


CELULE STEM IN RO:

[size=1]1.CORD BLOOD CENTER RO
Splaiul Independentei Nr. 1/4
400376 Cluj-Napoca, Cluj

Tel: 0264 / 375 010
Fax: 0264 / 587 271
Mobil: 0729 / 146 522
e-mail: romania@cordcenter.com
www.CordBloodCenter.com/ro

2. BIOGENIS
http://www.biogenis.ro/?pag=drw&art=1

3.SPITALUL DE URGENTA PENTRU COPII"L. TURCANU"
CLINICA III PEDIATRIE CENTRUL DE TRANSPLANT MEDULAR
TEL: 295977; 203303 int. 266/ totul cu 0256 prefix
e-mail: cordblood_tm@yahoo.com
www.krio.ro




28+Laura Ioana Irina Maria

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

LIANA, cred ca ai ajuns la amr 2. Inca un pic si luptatoarea va sta in bratele tale.

28+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Moni am ajuns..am ajunsnici nu-mi vine sa cred.emotii nu am deloc..poate doar la intalnirea cu bubulina measper sa nu ma fac de ras ..multumesc pentru cap ..te pupp
li-am eu nasc in Oberpullendorf pt ca acolo e doct pe care l-am ales eu..un doct care face fiv si mie mi-a placut mult..iar spitalul e de vis.initial eu vroiam la akh dar am renuntat..legat de pediatru inca nu am gasit..in schi,b doct de familie a spus sa stau linistita ca ma trimite ea pe maini bune..te pup si sper sa fie totul bine sa numai fie nevoie de cerclaj.
Biencutzoooo da-i un mop sa vezi ce repede isi revine
Micky vazut poze sunt minunati.va pup
elenada pup
va pup pe toateeee si multumesc de urari..va fi bineeeevoi aveao nastere usoarasi pt ca´s drak de olteanca imi voi revenii ff repedenimik nu ma mai poate dobora acum

luptatoarea mea

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Raluca, eu sunt trecuta prin infectie urinara. La analizele de trim.1 am descoperit, cred ca eram in sapt.8-9 cam asa, si am avut infectie cu o bacterie urata, insa am luat augmentin 1tb.la 12 ore timp de 10 zile, iar la 7 zile de la terminarea tratamentului am repetat analiza si a fost ok. In timpul tratamentului, la sfatul dr. ginecolog, seara inainte de a pune utrogestanul, ma spalam cu apa calduta in care puneam si bicarbonat alimentar(inca ma mai spal asa) ptr. a nu face candida si nu a dezvolta alte flore bacteriene.
Mare atentie la recoltat urina. Eu am avut probleme, in sensul ca inainte de recoltare trebuie sa te speli bine, iar eu nu putea sa ma tin pana ma spalam, apoi primul jet jos si apoi recoltezi. Eu acum imi repet urocultura in fiecare luna, noroc ca am un centru medical pe strada.
Lili ma bucur ca acum esti bine si iti doresc sa fii asa pana la capatul celor 40 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Merci Many-Bani, maine dimineata recoltez si apoi duc proba la laborator.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

liana, tinem pumnii. nastere usoara!!

h.

21+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Buna fetelor dragi .
am intrat sa va spun ca nu am cuvinte sa ii multumesc lui Dumnezeu . totul este bine . eco a fost perfect . toate bune ,manute,picioruse ,inimioara ,stomacel,vezica urinara ,tot...sunt extrem de fericita . sa ne ajute DD in continuare.

si se pare , ca o sa vedem o BEBELINA . Dr este aproape 100% si am vazut si eu o pasarica .

Va doresc numai bine si pupici

Evy 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Fetelor, eu am primit un fel de mini eco ce inregistreaza bataile inimii dupa 12 saptamani. Am inteles ca se poate face comanada pe net. http://www.amazon.co.uk/Fetal-Doppler-Angelsounds-Heart-Monitor/dp/B000XS987A Asta e link-ul. Am inteles ca e f eficient mai ales daca sunteti stresate si doriti tot timpul sa simtiti bebelusul vostru.

pishko +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Scuze. Din greseala am trimis mesajul aici in loc sa-l trimit la alt subiect unde venise vorba de asa ceva . Dar acum daca tot m-am bagat ca musca in lapte poate va ajuta si pe voi daca sunteti interesate.

pishko +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Evy, felicitari pt bebelina!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Evy, felicitari si sa va traiasca, sa va bucurati de ea.

Mergi la inceput