Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Monis - am ras cu lacrimi si-am zguduit si biroul. Nu stiu ce si-or imagina colegii din jur, dar e tare de tot aparatul tau. Parca-mi si aud iaurtul trecand prin duoden, apoi shaorma si bebe tipand cat il tine gura: "mami, mai incet ca ma innebunesti cu cat mananci!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Marimar- sa imi spui si mie cand o sa iti anunti superiorii!, eu am intrat in a- 11-a saptamana si nu am anuntat directorul inca,mai astept sa intru in trimestrul 2 de sarcina.
Mi-e si un pic de teama vis-a- vis de reactia pe care o sa o aiba, pentru ca am o colega de birou care pleaca saptaman viitore in prenatal!Nu stiu cum o sa reactioneze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare,fetele! Lidia,sa stii ca si eu simt ceva tare ciudat in partea inferioara a abdomenului...e ca o pulsatie uneori...,iar uneori parca sunt doua rapide...nu stiu ce o fi..
apropo de miscare, o prietena ,care e cu 3 saptamani inaintea mea ,a simtit primele miscari la 15 sapt...e la prima sarcina..
Povesteam cu cineva (un medic,de altfel) si era de parere ca tine si de sensibilitatea fiecarei gravide in parte..o finuta de a mea a zis ca si ea a simtitt-o undeva pe la 14-15 saptamani...asa ca who'knows?!
eu miercuri am 14..

miany
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

eu tocmai ma dat la rate apa pe care am baut-o......sper ca incet incet sa-mi treaca si mie starile astea...greata asta ma omoara....nu exista nimic pe lume care mie sa imi placa...
dar ce sa mai spun de lene...de cand is gravi nu am mai facut nimic....mancare nici atat....mi mila de saracu sotu ca n-are ce manca.....dar nu pot sa fac nimic....
offff cine-a zis ca-i usor sa fii ???
sa trecem cu bine peste toate si bebe sa fie sanatos

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

10+

strumfulet + poza strumfulet + poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrella_21 spune:

Mama ce emotionata sunt ...numai la gandul ca in curand o sa simt si eu ceva....abia astept, sa il simt si mai ales ca sa nu mai imi fie rau in fiecare dimineata.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

[quote]citat din mesajul lui luciandrea

Marimar- sa imi spui ....
Scuza MIRAMAR, te-am botezat, ne gasim de paste, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaandreai spune:

Ceau fetele,

v-am gasit de vreo saptamana, dar mi-a luat ceva timp sa citesc ce s-a discutat in ultima perioada. M-am linistit sa vad ca nu sunt singura cu greata permanenta si care nu mai face nimic prin casa

Mie mi-e rau mai ales de la lichide. Apa plata nu mai pot bea, iar ieri am dat afara chiar si limonada

Va rog sa ma introduceti si pe mine in lista: DN 27.08.1979, UM: 08.03.2009, DPN: 13.12.2009.

Maria 9+
http://bd.lilypie.com/dYPop3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

o zi buna tuturor si o saptamana usoara!
eu am dus scrisoarea medicala la departamentul resurse umane. trebuie sa imi anunt directorul general?
e belgian si nu prea sta pe aici in romania. directorul meu direct stie si m-a felicitat, pt ca l-am innebunit2 ani la rand cu "vreau bebe... vreau bebe''
si inco intrebare, se poate sa imi spuneti ce legi trebui sa citesct pt indemnizatia de crestere a copilului?
multumesc


oli 7 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ramonika, va citesc zilnic, dar am scris numai cand am avut ceva de spus, sau cand greata mi-a dat pace, cu toate ca am 13+ sapt. tot ma mai chinui cu greata si uneori chiar cu voma. Daca te uiti mai atenta pe listuta mai este si Doris ca varsta pe langa mine, noi venim impreuna de la aspirante cu sarcini obtinute prin FIV, dupa multi ani de lupte. Insa important este ca eu ma simt pregatita ptr. intalnirea cu bebeul meu si ma simt bine in pielea mea.
Bafta fetelor care au echografii.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralia

o zi buna tuturor si o saptamana usoara!
eu am dus scrisoarea medicala la departamentul resurse umane. trebuie sa imi anunt directorul general?
e belgian si nu prea sta pe aici in romania. directorul meu direct stie si m-a felicitat, pt ca l-am innebunit2 ani la rand cu "vreau bebe... vreau bebe''
si inco intrebare, se poate sa imi spuneti ce legi trebui sa citesct pt indemnizatia de crestere a copilului?
multumesc


oli 7 saptamani+


Ralia
Daca ti-ai anuntat seful direct prin hartie scrisa, cu numar de intrare, nu mai e nevoie sa anunti si mai sus.
Legislatie:
- Codul Muncii al Romāniei din 24/01/2003, versiune actualizata
- Contract colectiv de munc#259; unic la nivel na#355;ional pe anii 2007-2010 nr. 2895/2006, din 29/12/2006, Publicat in Monitorul Oficial, Partea V nr. 5 din 29/01/2007, īncheiat conform art. 10 #351;i 11 din Legea nr. 130/1996, republicat#259;, īnregistrat la Ministerul Muncii, Solidarit#259;#355;ii Sociale #351;i Familiei
cu nr. 2895/21/29.12.2006
- Ordonanta de urgenta nr. 148/2005, din 03/11/2005, Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 1008 din 14/11/2005, privind sustinerea familiei in vederea cresterii copilului

si ma mai uit

monis 14

Mergi la inceput