Mamici de Fulgusori de Nov.Dec2009(19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Hai sa va povestesc ce-am patit ieri. Ieri a fost ziua sotului meu. Bunica lui era in vizita in Bucuresti la sora ei (sa se mai viziteze babele cat mai pot) - adusa de fisa matusa sotului. In aceeasi zona - Prelungirea Ghencea mai stau vreo 2 verisoare cu familiile. Si uite-asa ne trezim noi si sotul zice hai sa mergem si noi acolo ca vreau sa o vad si eu pe bunica-mea sa-i dau o bere de ziua mea. Eu inima larga il intreb daca nu cumva vrea sa faca si vestea publica (stiam cat isi doreste, doar ca respecta dorinta mea). Evident ca vroia. Si uite-asa mi-am calcat pe inima (ca eu vroiam sa mai astept eco de joi si abia ulterior sa dau sfoara-n tara). Si ne luam noi frumos de manutza veseli de anticipata bucurie si surpriza a lor si....

Abia intru pe poarta ca ma ia matusa de mana si ma mangaie ca se bucura si sa fie-ntr-un ceas bun. Eu, ochii cat cepele, barbati-miu la fel. Singurii care stiau din familie parintii si socrii mei - si bagam mana-n foc ca nu au spus. Si-ntreb cine m-a dat in gat - si ca sa vedeti ce mica-i lumea:

Una din verisoarele din zona e fosta colega de facultate cu mama asistentei mele (ea si colegul meu de birou fiind sg. de la servici care stiu) - ele intre ele in ultimii ani nici n-au prea vorbit cine stie ce dar uite fix acum s-au intalnit si ce sa vorbeasca si ele decat despre copii si cucoana se lauda cu fisa ca uite ce bine e ca lucreaza la multinationala si are sefi de treaba si tineri ca unul tocmai ce i-a nascut nevasta al doilea baiat si cealalta (adica eu) care e gravida si uite asa, verisoara zice da am si eu o nepoata indepartata care lucreaza acolo...si gata conexiunea facuta

Si s-a dus surpiza noastra pe apa Dambovitei Ei asta e, nu-i bai. acum sper doar sa fie bine - of mai am 3 zile pana la eco ...

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Lasa Miramar, draguta ca nu o sa le arati pozicile de la ecograf, asa ca sa te razbuni! Ce sa iti spun eu cand am aflat am spus la toata lumea...asa ar trebui sa faci si tu , nu ar trebui sa te ascunzi, gandeste pozitiv....si totul vine de la sine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

MONI si tu ai 14 sapt, felicitari. Deci nici tu nu ai simtit inca miscarile lui bebe. Inseamna ca or fi fost intestinele mele :))))...Te invit la un compot de mere cu miere si lamaie.

Pupici

Lidia 13+


Lidia, eu am un aparat de ala de ascultat BB in burta (e de fapt un mare amplificator al zgomotelor) si daca il pui pe burta iti sta minte ce zgomot fac matele noastre . Deci se prea poate sa-ti fi auzit de fapt... digestia


monis 14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrella_21 spune:

Fetele voi va mai incaltati cu tocuri?? Ca eu am fost acum la o nunta is nu am mai putut de picioare... nu stiu ce o sa ma mai fac pentru ca mai ma niste nunti de acum in colo.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrella_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

MONI si tu ai 14 sapt, felicitari. Deci nici tu nu ai simtit inca miscarile lui bebe. Inseamna ca or fi fost intestinele mele :))))...Te invit la un compot de mere cu miere si lamaie.

Pupici

Lidia 13+


Lidia, eu am un aparat de ala de ascultat BB in burta (e de fapt un mare amplificator al zgomotelor) si daca il pui pe burta iti sta minte ce zgomot fac matele noastre . Deci se prea poate sa-ti fi auzit de fapt... digestia


monis 14



Ce aparat ai cum se cheama...de unde l-ai luat si cat costa??? ca as vrea sa stiu si eu ca daca ai unul din ala acasa e super ok pentru ca nu iti mai faci griji...stii in fiecare zi ca totul este ok...

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Luciaandrea - dupa 4 ani de incercari, analize, interventii, inseminari, si in sfarsit al doilea FIV reusit mi-e cam greu sa fiu sloboda la gura. Optimista sunt, dar rezervata.

De asta vroiam sa trec cu bine in trim. 2 mai intai. Ei acum faptul e implinit. Oricum incet incet am cam spus la toata lumea. Parintii au stiut imediat, prietenii rand pe rand au aflat cu totii, acum si rudele sotului meu, mai ramane sa-mi anunt eu bunicii si restul rudelor si...sa-i spun sefului

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

MIra - te cred ca voiai sa dai tu vestea si sa le suprinzi reactiile, nu sa afle de la altii. dar uite ca se mai intampla si din astea, unii nu-si pot tine gura...

myrella - eu prefer toc mic pt. ca merg mult pe jos, insa si tocurile mari sunt Ok deocamdata, cred ca mai greu va fi mai tarziu, cand incepe sa creasca burta si sa creasca nr. de kg...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, m-am uitat pe listuta noastra si am observat ca:

- cea mai "in varsta" mamicuta este Many_Bani - nascuta in '72.
- cea mai tinerica este Lysssa18 - nascuta in '91.

pacat ca nici una nu prea activeaza pe aici.



Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:


[/quote]

Lidia, eu am un aparat de ala de ascultat BB in burta (e de fapt un mare amplificator al zgomotelor) si daca il pui pe burta iti sta minte ce zgomot fac matele noastre . Deci se prea poate sa-ti fi auzit de fapt... digestia


monis 14
[/quote]


Ce aparat ai cum se cheama...de unde l-ai luat si cat costa??? ca as vrea sa stiu si eu ca daca ai unul din ala acasa e super ok pentru ca nu iti mai faci griji...stii in fiecare zi ca totul este ok...

11+
[/quote]

Aparatul este ceva de genul asta http://static.preloved.co.uk/uploads/userphotos/08/0719/1063570-449m.jpg
Eu l-am 'mostenit' de la o prietena care a nascut si care mi-a spus ca inafara de mate nu a reusit sa asculte altceva si trebuie sa va spun ca are dreptate. Oricum pe el scrie ca inima (BCF-urile) se aude doar dupa luna a-7-a, si ca 'restul' zgomotelor mai devreme. Ce-or fi restul, eu nu m-am prins. Inafara de lucrurile care trec prin intestine nu se aude deocamdata nimic-nimic. Singurul lucru bun e ca am ras de m-am spart de cat zgomot e un burta unui om .
Un lucru e cert: eu nu as da 250 de ron pe o prostie ca asta. L-am luat ca mi-a fost oferti gratis, dar nu pare sa foloseasca la nimic. Va tin la curent daca o sa se intample cumva sa aud si altceva inafara de peristaltismul intestinal.


monis 14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Pentru cine este interesat de prostioara asta, gasiti www.bebeplanet.ro/categorie/Cadouri/Cadouri-pentru-mamici/produs/Angelsounds--Aparat-de-ascultat-zgomotele-fetale/14,66,868,detalii.bebe" target="_blank">aici aparatoi de ala.


monis 14

Mergi la inceput