Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata si de la noi
Aseara am adormit la 8 ..si din cauza ca era prea obosit..n-a mai vrut nici cereale..nimic..a adormit la san..ceea ce e nu a mai facut de la vreo 3 luni
Azi ne-am trezit la 8


La multe lunite LUCA DE MUSETTE


Am si eu o intrebare. Ati dat pana acum fagaras la bebei?

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neatza!

Ada wellcome back!

Roxana ti-am zis ca e super misto clipul?

De sambata am o problema existentiala. Unde sa-mi pun bicicleta eliptica? Tre' sa fac niste modificari in casa, in sensul ca tre' sa rearanjez mobila da' cum nu stiu ca nu-mi iese deloc.
Deocamdata o am la mama, am cumparat-o din Decathlon sambata. Apropo, super magazin! Gasesti tot ce vrei in materie de articole sportive. Si pentru bebelusi, fel de fel de nebunii.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Neatza!
Multam fetele de si !

Babytza, sar'na de raspunsul cu mancarica.

baby_boy, si noua ne place f mult si carnea de curcan si iaurtul humana! vezi ca exista si cu banane si cu afine, daca nu ma insel.

Preety, Sorinuca cu dintisori!! De unde ai luat baticul de blugi?

si noi avem aceeasi problema cu soarele, dar tot ne-am bronzat. nu cred ca ar suporta ochelarii de soare, ei nici sepcutele nu le lasa pe cap..
nu mi se pare f utila umbreluta, noi acum 2 ani la mare ne-a inrosit cu totii sub umbrela....... nu e de gluma cu soarele asta! poate astea de bebei sunt mai bune totusi, n-am incercat...

Piolica, multumim de info!

super clipul, multumim Babytza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ada si noua ne-a fost dor de tine!!

Nadina

Anamona, nu te stresa! Nimanui nu i-a iesit de la inceput cu diversificarea, Nadina ti-a dat deja niste sfaturi f bune.
Si mie mi-e teama de deshidratare, desi clar nu e cazul, nu avem semne, dar ei beau laptic la 08.00 si apoi pana seara la 21.30, nu mai beau lichide... cateva gurite de apa dupa mese sau ce mai iau din papica, zemuri... incerc cu sucuri de fructe pe parcursul zilei, sper sa tina!

Cosmy, felicitari ptr dintele nr. 3!

Laureta, sanatate multa, sper sa fie totul bine!!!pupici

Irina

Despre pepene galben: nicio reactie urata cu kk, iar ei l-au devorat pur si simplu!!! Am combinat cu putin mar copt si scrotisoara, un deliciu, cred ca e cea mai buna combinatie la fructe de pana acum!!
Azi incercam rosia!


La multe lunite Luca de Musette si La multe lunite, cu intarziere, sarbatoritilor de peste we!

Va pup, am fugit, astept musafiri de departe azi!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Si mai am si eu o buba...cum naiba e posibil , apropos de hainute , ca pana si ieri am vazut copilasi cu jachete si cu caciuli ???? Si nu ma refer la sepcute , baticuri, bandane...ci caciuli Parintii erau bine mersi in tricouri si bermude si ei infofoliti saracii ....

Si noi am fost ieri in body cu manecuta scurta si pampersi Moaaaah ce fatzuca avea si numai cu piciorusele in gura era , le molfaia cu placere , ca lipseau sosetele

Babytza si puiiValentina David

Poze


neatza, am vazut si eu. sunt de groaza, dar fiecare mama isi imbraca cum considera copilul ...
eu am vb cu 2 prietene, una sta in suedia si una in olanda si mi-au spus cum si-au imbracat copii si cum se imbraca acolo de n-au nici o treaba iarna cu raceli si alte alea si aplic si eu ce-au spus ele. Am noroc si de un dr. descuiat la minte care-mi spune de ex. nu pune fular la gura la - 2 grd., la -10 grd. ce-i mai faci? Ea ieri a iesit pe la 17:30 in body cu maneca scurta, bermude, ciorapei si batic.

astazi va fi la fel de cald ca ieri, dar maine vor fi 29 grd .. cica, adk mai cald. si astazi si maine vor fi si nori (cf. accuweather)

am cantarit si masurat Sofia. 8.0kg si 71 cm - 7 luni si 8 zile.

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Cristina eu i-am dat Fagaras.

Azi ii dau si eu pepene galben. Am luat de ieri sa mancam noi (am fost singurei, de vineri pana duminica) dar barbata-miu a zis sa-l asteptam si pe ubit, sa mancam impreuna. N-am mai apucat, dupa ce l-am luat am mers toti trei in Moghioros si am ajuns pe la 21:30 acasa. Nici baie n-am mai facut, a baut laptele si a adormit bustean pana la 8. Asa da! Suna mai bine decat 6

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mimihoo sunt de acord ca atunci cand e frig , fiecare mamica e libera sa isi infofolesca puiul asa cum considera, si ca sunt si bebei mai sensibili si e necesar sa fie bine imbracati. Dar cand afara e deja foarte cald....jur ca nu inteleg cum poti sa pui copilului jacheta de lana, groasa. Si exact cum zice Andy g, nu ma refer la nou nascuti, pe care sa zicem ca ii protejezi ceva mai tare , ci la copiii mai maricei, de peste 6 luni...
Felicitari pentru bilant

Giuliana



Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Luminita ma bucur ca puii n-au avut nimic dupa pepenele galben.

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Tzitziri gata !!!

Lumi sper ca ai inteles ce am vrut eu sa zic acolo....ca am recitit si era o varza

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

mimi felicitari pentru bilant!
babytza nu ma mai satur sa ma uit la clip...avem copii asa de frumosi...si mari
lumi e bine ca nu ati avut nimic de la pepene galben...trebuie sa incerc si eu ca inca nu am incercat...nu stiu de ce
iepurila ma bucur ca Elena este bine!
preety votat pestisorul!
andreutac nu ai trimis poza pentru clip? ca nu am vazut-o pe Eva...

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Salutari

Suntem in plin puseu de 9 luni (da, 9 luni ), cu nemancat, nedormit, maraieli si urlete din plin . Sper sa treaca cat mai RE-PE-DE

Iepurila, ma bucur mult ca Elena e bine

Babytza, super clipul, au crescut mult puii nostri

tuturor.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput