Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

LA MULTE LUNITE!!!

Andreea de irina

Harri de Cristinescu

Anda de 300

Efe de ege

si pentru sarbatoritul de azi:

Luca de Musette

Pozici
Mamica deMaya

VOT PT MAYA!

"Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

La Multi Ani tuturor sarbatoritilor

Eva, nu prea am regrete din astea tarzii… ce sa zic, imi pare rau de sarmanii profesori.

Piolica, super ochelarii de soare ai Elsei, arata fix ca ochelarii de inot a fiemii . Voiam sa zic ca seamana bine Elsa cu verisorii, nu?

Babytza, super videoclip trimtem si noi poze daca ne poti adauga.

Cristina


Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!
dau eu si

foarte frumos clipul, sunt superbi toti boboceii


pepene galben bun, conopida buna, ficatelul un deliciu
era cu ochii pe mine, sa nu cumva sa plec cu castronul, nu-mi venea sa cred cat poate sa-i placa (mie nu-mi place ficatul de nici un fel, doar un pic cel de porc pe gratar)
Tot ieri i-am dat supa de rosii, supa din pui acrita cu o cutie de rosii la cutie, i-a placut si asta, se enerva ca el nu prea stie sa manance lichide cu lingurita, deschidea gura si incerca sa mestece zeama, pana la urma s-a prins cum stau lucrurile si a papat bine
Supa am facut-o ca pentru noi: pui, ceapa, morcov, patrunjel, dovlecel, iar la final am adaugat cutia de rosii si o mana de patrunjel verde. I-am scos lui intr-o olicica si apoi am potrivit-o cu sare ptr noi.

Ieri am facut si un pic de plaja in parc, l-am lasat doar in maieu si pampers, a dormit o ora jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Azi ne-am trezit la 7, e mai acceptabil

Cuscra votat Maya Unde altundeva puteam sa o pun pe printesica ???? De obicei adaug pozele in ordinea in care le primesc, dar am facut o exceptie cu ea Sa nu se supere nimeni
Felicitari pentru dintzocul 3 !!!!

Khristin astept poza de la voi

La multe lunite Luca de Musette !!!!

anamona Eu ieri am reusit sa pacalesc piciul sa pape un borcanel dupa ce i-am amestecat intr-un castronel cu iaurt. A fost batalie la gurita lui Asta dupa ce am incercat sa ii dau acelasi spanac pe care cu o zi inainte l-a ras in 10 minute. Ieri nu i-a mai placut deloc si dupa cateva lingurite a inchis portile de fier L-am lasat n pace, nu l-am fortat si dupa o ora si jumatate chiraia de foame. Cum nu mai aveam altceva gatit , m-am riscat la un borcanel. Simplu era yachi, dar combinat cu iaurt L-a balotat pe tot si cu jumatate de iaur mare de 100 g. Iti trebuie multa rabdare si sa incerci toate combinatiile posibile . Eu daca nu auzeam la fete de faza cu iaurtul, nu m-as fi gandit ever sa ii dau asa
Te pup si servici usor

Moni tu ce faci ? Cum te mai simti ? Ai rezolvat ceva cu actele alea ? pe burtici

Feli da o poza ai si tu ? Parca ai facut si tu niste poze cu baiatul tau, sau imi aduc aminte gresit ? Parca si tu ai aparat foto, nu ?


Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Si mai am si eu o buba...cum naiba e posibil , apropos de hainute , ca pana si ieri am vazut copilasi cu jachete si cu caciuli ???? Si nu ma refer la sepcute , baticuri, bandane...ci caciuli Parintii erau bine mersi in tricouri si bermude si ei infofoliti saracii ....

Si noi am fost ieri in body cu manecuta scurta si pampersi Moaaaah ce fatzuca avea si numai cu piciorusele in gura era , le molfaia cu placere , ca lipseau sosetele

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Neata si de la noi

Va invitam la si la , dupa preferinte!!!

pentru bebe Luca de Musette!!!

CosmyB votat scumpa Maya si felicitari ptr dintzocul nr. 3

Anamona, Sorina cand face criza la lingurita bag lingura mare de ciorba sau lingurita noastra de metal si papa mai bine... sau in ultima instanta... seringa de panadol... desi nici eu nu vreau s-o obisnuiesc cu asta

Fetelor i-a iesit Sorinei o chestie in laterala dreapta a limbii... parca e o spuzeala ca si cum s-ar fi muscat... dar cu ce sa se fi muscat??? Am observat-o de aseara dar nu pare s-o deranjeze (adica a mancat ok)... Cu ce s-o dau? Sa o duc la medic?

Multumim de voturi ptr pestiuc dar trebuie sa mai strangem pana la 50 sa scoatem pestiucu din spital ... daca l-om mai scoate...

In rest... toata bobocimea!



Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008)
Mamica de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita! si Bazar pentru Sonia si Andrei!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

aaaa, si am uitat sa va spun, Vladutz a facut buuuuffff de pe canapea, de langa mine A aterizat pe burta, cu capul sus nici macar nu a mai plans, l-am luat in brate, l-am pupat si gata, am baiat mare (mama-i defecta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

neatza, , si de la noi ca niciodata nu-i destul

La munte i-am dat lui Radu in loc de fructe, un produs de la Nestle, pe care l-am gasit in real: "ma petite receitte" fructe cu cereale (cu gluten).
Un paharel are 100g, si sunt 4 paharele la pachet.
A mancat 1 pe zi, s-au batut turcii la gura lui, 100g de-odata, cand el manca maxim 30-40 fructe sau legume.

Nici nu stiu ce sa fac... sa mai cumpar? Ca altfel, mare lucru nu mananca. Cu linguritele, am renuntat la cele foarte mici.
Acum mananca cu una destul de mare, nici nu i-o bag in gura, doar i-o pun langa buze si hapaie el de-acolo, daca vrea. Daca nu vrea, la revedere... eu tot ma enervez ca asa sunt eu, dar nu mai insist, macar atata.

Azi ma intorc la programul de dinainte de plecare. La 11.30, fructe. Peste jumatate de ora, o ora, morcovetele, si apoi daca mai vrea (de obicei, vrea...) laptic. Si asta-i tot, restul de 3 mese sunt lapte, lapte, lapte.

L-am tentat cu un biscuit la munte. Yuuk. N-a vrut.

Anamona, daca te temi de deschidratare, pregateste-i papa mai diluata. Eu am pus lapte praf si apa in morcovete, consistenta era destul de lichida, si chiar i-a placut. Lichida, adica cam ca un lapte batut sa zic. Deci mai lichid ca iaurtul, sau fructele de la borcanel...
Oricum, daca nu are fontanele deprimata, nu plange (de sete) si nu are pielea uscata care nu revine la supletea normala cand o ciupesti usor cu degetele, nu e deshidratata.

Va pup pe toate.

Ada, mama de baieti:
Teo (10a4a2007) si Radu (22a10a2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

apropos de "buf"...

Intrucat am demontat patuturile de bebei, in care nu doarme nimeni, am ramas cu 3 (trei) saltele....
Una groasa, cu arcuri, am ipachetat-o, s-o dau cu patul de lemn cu tot.
Si doua mai subtiri, de burete, foarte faine de altfel, le-am infasat frumos si le-am pus pe jos langa pat, sa cada copilul pe ele.

Am luat plapuma cu care il blocam si l-am lasat liber. Buf, a cazut pe saltele, si s-a pus pe urlat.Nici nu l-am bagat in seama, nu se lovise, n-avea nimic, era doar surpriza. S-a potolit in cateva secunde si a inceput sa exploreze, pic, pic, pana s-a apropiat de margine si s-a rasucit, si buf, pe parchet. de aici... liber prin camere, dar nu i-a placut ca era rece si tare .
Puturos mic.

Ada, mama de baieti:
Teo (10a4a2007) si Radu (22a10a2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

neatza! si noi zilele astea am stat mai mult pe afara in body cu manecuta scurta si o salopeta scurta asa de-i ramaneau piciorusele goale la aer...asa de mult imi place cand vad bebei in piciorusele goale...in schimb am vazut si bebei infofoliti si cred ca unii erau mai mari ca noi.....nu zic nimic de cei micuti de 1 luna sau 2 dar cei mai marisori lasa-i frate sa simta un pic de aer si soare...of, of

mie mi-a zis doctorita ca din iunie sa nu-i mai dau Vigantol ca stam afara foarte mult(ne-a vazut ca suntem bronzati) si isi ia vit D din soare....voi ce ziceti? o fi ok asa?

citesc din urma si revin..............

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput