Mamici si gravidute de Constanta (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Alina, stai linistita ca nu se schimba nimic, a fost o greseala mediatica asa cum se intampla din pacate atat de multe la noi... Cei 200 de ron se vor primi pt toti copiii indiferent cat de "bogate" sunt mamicile lor.



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La multi ani ! ralina

6+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Buna!
Ne-am intors si noi de la tara. A fost distractie cu peripetii...inca sunt nelinistita si o urmaresc pe fi-mea ca a baut dintr-un pahar jegos o apa de ploaie care avea ceva viermi, rame...nici nu stiu ce. Bunica-su n-a crezut ca e ceva rau. O alta belea a fost ca am facut greeala sa ii dau la pasa cu o crema de maini de-a sopacra-mii....nu va zic cum e acum la fundulet...rosie ca focul da asta a fot greaeala mea

Mav...doua vesti rele! Condoleante pentru dl. profesor!
Iar vestea cu indemnizatia...pai mie nici nu mi-a venit recalculat inca...si daca ar veni as avea cu 2 mil mai mult....deci raman tot cu 8 in total Doamne ce mi-e sila de guvernantii astia...n-au gasit de unde sa faca economii decat din alocatia copiilor

Va pup! Fug la aer cu fata!

Edit: Angi, acum am vazut ca ai cris ca nu e schimba nimic...Slava Domnului!...dar de ei tot mi-e sila, ca-s niste nesimtiti cum n-am mai vazut demult!
Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)
Poze Maria Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Cateva poze recente cu noi, ca nu m-am mai invrednicit din sept.anul trecut!

http://s92.photobucket.com/albums/l38/orhidee1/53%20-%20Mai%202009/

La multi ani,ralina,sa fii sanatoasa,fericita,implinita!

Mav,empatizez cu tine,desi nu-l cunosc pe d-l Prof.,Dumnezeu sa-l odihneasca!

Am vazut pozele de la motul Brianei, ce frumos v-ati distrat si ce de copii dulci!Am eu cateva febleti pe acolo, abia astept sa puneti poze:enumar cativa-sarbatorita si fratiorul,Pupi,Crinuta si Raducu,isi si Ioan,matei si ar mai tot fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Mamamia,nu-mi vine sa cred...ati stat pana la 7 seara la gratare si iarba verde? super...noi ajunsesem deja la bunici AndreB am vazut pozicile! pacat ca n-am stat mai mult impreuna...dar mai exista data viitoare!

Mamacita,chiar acum ma uit la pozele vostre: ai niste copii foarte frumosi! Si vad ca tot pe la iarba verde va plimbati!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)
Poze Maria Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Heeeiiiii....ati continuat si azi petrecerea? Pe unde umblati?

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)
Poze Maria Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Larisel,Mamacita multumesc de urari.A fost o zi superba pana acum.Avem pe alese tort, salate si suc pentru cine alapteaza ,sampanie pentru cine nu practica sportul asta

Larisel si Rubia sarcini usoare si la termen!

Nu vrea nimeni sa ma scoata din ceata...tot acolo sunt ,dar mai am o saptamana sa ma lamuresc.

Mamacita am vazut doi pitici frumooosi tare .

SI am bagat un ochi in viteza si la petrecerea Brianei.Nici nu stiti ce tare va invidiez ca va tot intalniti ,poate va hotarati sa vizitati litoralul si mai in sud sa pot veni si eu.



Thea,minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Chiar,larisel si rubia,felicitari;larisel,trebuie sa te monitorizezi mai frecvent,pana esti sigura ca totul este pe fagas normal.Daca nu sunt indiscreta,cine ti-a facut echo?
ralina,petrecere frumoasa!Scuza-mi ameteala,dar despre ce"ceata"este vorba?Nu cred c-am citit,cand n-am timp practic cititul pe bie,asa ca poate repeti,ptr.d'alde ca mine,poate pot ajuta...
creem,ralina,multumesc pentru complimente;si eu sunt tare mandra de piticii mei,mai ales ca,stiti cum este,dupa 35 ani creste mult posibilitatea aparitiei a tot felul de boli si malformatii,stateam cu inima cat un purice.Nu mai spun la Anabela,care a fost si prematura si cu retard serios de crestere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Buna seara!

tocmai ce am coborat din masini de la pescuit. Am fost dincolo de Mangalia la balta Limanu (invitati de cumnat) cu tot familionu' inclus junioru. Baietii au prins 2 crapalai (unu de 6 kg si unu de 10,5 kg) buni de preparat in fel si chip. Soare, plaja, gratar.. o nebunie!
Am vazut pozicile Mamacitei, copilasi frumosi si poznasi, dar nu ma pot abtine sa nu remarc: daca imi garanteaza cineva (in care sa am si maxima incredere) ca voi arata si eu la 40 de ani dupa al doilea copil la fel de bine (a se citi si tanara) sincer m-as baga la asta fara nici o discutie... Deci, super - mamica!
Si eu astept pozele de la motz. din tura de dimineata, daca se invredniceste cineva...
Felicitari noilor gravidutze, profitati de odihna, incarcati-va de energii pozitive, luati-va vitaminele la timp si mancati sanatos, ca bebeii stiu si singuri ce au de facut ca sa creasca frumos in burtica, daca respectati toate astea.





Mama lui dom' doctor (?) Matei (5 nov. 2007)

My new blog http://secundavietiimele.blogspot.com/

Matei la fotograf http://home-and-garden.webshots.com/slideshow/565482382Dpsuvf]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

larisel, felicitari pentru gemeni.rubia, sarcina usoara.
mamacita, am vazut pozele.superrrr!
si pe cele de la mot:foarte frumoase, la fel si protagonistii.
alina, se dau cei 200 ron in continuare.au anuntat la tv.
noi am venit de la mama de la curte.razvan a plecat de vineri si noi de ieri.ne-am copt la soare, am facut gratar.seara am intrat la 10 in casa iar pe razvan l-am bagat direct in cada.vineri seara s-a culcat cu bunica-sa la 23 si le-a dat desteptarea la 6.dar si-a recuperat somnul la pranz cand a dormit 4 ore.azi a luat-o de la capat.
eu ma duc saptamana asta la doctor sa vad de ce sunt asa dereglata.in rest, toate bune.
va doresc o duminica placuta in continuare.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput