Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Maraki bine ai venit pe la noi,speram sa si ramai , ai vazut cate fete sunt pe aici dar nu scriau si la subiectul celalalt, am sapat putin netul la farmacii online, intr-adevar nu se gaseste pe aici,eu am avut din Ro mi-a adus mama anul trecut si la Deni ii faceam cure cu Peritol, e foarte bun antialergic, dar la faza cu pofta de mancare spun pas, ambii copii is niste slabanogi, deci nu si-a facut efectul, am si cavit si pikovit si polen din ro dar degeaba,pot sa le dau ce vreau ca tot nu manca, asta e sunt ambii untergewicht, o sa mance ei cand s-or insura-marita ,poate mai bine .
Astept surprizele voastre facute de copilasi azi de Muttertag.
Vai numai frunze si crengi e peste tot la noi,vai si amar de gradina mea .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Am gasit ceva Peritol dar tablete ceva, nu stiu poate intra Corina sa ne spuna si Mira mai pe seara sa vedem daca e in Schweiz asa ceva, nu are cine sa-ti trimita din Ro Maraki? iti aduc eu la vara cand merg.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Claudia am vazut pe net ca sant si tablete si tot peritol se numesc ca am gasit site-uri in germana. Este mai bine sub forma de tablete pt ca siropul nu l.ar lua Angelo, pastilele le ascund bucatele in danonino.Eu sant sigura ca este anorexic dar pediatra lui nu vrea sa ne dea nimic.Daca intri la mine in drop5 ai sa vezi ca este foarte slab ca un tzantzarel.Peritol nu i-am dat niciodata dar abea astazi am citit ca este si pt anorexie, eu credeam ca este mai mult pt alergiiCa sa primesc din Ro ar dura destul timp, eu am nevoie acum.M-am gandit sa intru la voi ca santeti multe mamici cu copilasi mici si era imposibil sa nu primesc raspuns Imi este cam greu sa tin pasul cu voi pt ca sant bagata activ la scutece Oricum va citesc zilnic la cafea de dimineata Voi mai intra sigur

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Maraki eu imi prind urechile la tine pe site , deci Angelo are 4 anisori si cate kg? mai ai un bebe? eu numai un album din 2006 am reusit sa vad si clipul cu blondina aia cafre vb sarbeste parca si care a primit comentarii vai mama ei ! by the way who is it? e ruda cu tine?

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

gata am reusit am vazut si albumul din 2009, intr-adevar e slabut dar e foarte inalt ptr varsta lui nu? uite Andi la 5 ani are 1,10 h si 14 kg, no coment ca ar trebui da aibe vreo 18.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Claudia mie la masuratoare mi-a iesit 108 cm si 14 kg acum o luna...acum daca a fost bolnav aproape 2 sapt. a slabit si mai rau.

revin, s.a sculat Angelo...

p.s. blonda aia e grecoaica si e cumnata mea

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

deci greceste a vb, cum de nu mi-am dat seama, dar e frumusica mie imi place de ea, ce au avut fetele cu ea? deci cam asa e si al tau, slabanog ca al meu! ma mai uit de pastilele alea.
Alooooooo fetele,haideti trezireaaaaaaaaaaaa.
va mai dau o cafea :



INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

uite aici informatii despre produs
http://www.gesundheitpro.de/do/extern/medfinder/medikament-arzneimittel-information-Peritol-Tabletten-A11949.html
si aici in farmacie cu pret dar e rezeptpflicht, nu crezi ca iti da kinderarzt :
http://www.apotheke-online-internet.de/suche/keywords/Peritol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Claudia frumoasa surpriza pustiului de Muttertag!

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Nici eu nu cred ca imi da reteta, m.as mai duce o data la ea si as spune de peritol ca pana acum am cerut doar vitamine si nu a vrut sa imi dea.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput