Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

deci greceste a vb, cum de nu mi-am dat seama, dar e frumusica mie imi place de ea, ce au avut fetele cu ea? deci cam asa e si al tau, slabanog ca al meu! ma mai uit de pastilele alea.
Alooooooo fetele,haideti trezireaaaaaaaaaaaa.
va mai dau o cafea :



INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'



fetele au comentat pt ca stiau ce fel de om este cumnata.mea de la mine

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Alles Gute zum Muttertag!
Baietii mei m-au surprins cu un buchetel de trandafiri rosii, m-au lasat sa dorm mai mult azi (tati l-a luat la 7 si s-a ocupat de B 2h), am luat micul dejun impreuna, vedem ce mai facem azi....
O zi faina!


Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
AMR 29
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Brrrrrr! Am gasit in casa o zecke umflata rau, ne-a lasat-o probabil amintire cutu Luky care a fost ieri aici.
Voi ati facut copiilor Zeckenimpfung? Ce zic medicii lor pediatrii?

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
AMR 29
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

La multi ani tuturor mamicilor , si nu in ultimul rind tuturor fetelor cu suflet frumos, care au facut sa existe aceasta minunata comunitate!Sa fiti fericite si iubite!
Si eu am primit cadoul de la Matei , astazi la 7 era cu el in manute si mi-a zis"La multi ani mami, te iubesc , pina la soare si pina la stele "!Si pe mine ma umflat .Si de la colegul din dotare am primit un buchet de flori foarte frumos , galben!
Deci asa cum am spus , va invit dupa amiaza la cafea si praji !
Va urez tuturor o zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

La multi ani! tuturor mamicilor

Vad ca ieri cerul s-a dezlantuit.Si la noi a ploua, dar nu asa de rau.Partea proasta e ca a inceput ploaia dupa ce am plecat de acasa si am avut reufele in curte la uscat, dimineata normal ca erau fleasca.Astia anunta vreme naspa toata saptamana care vine, asa ca voi cadea din noi in depresie.

O seara placuta va doresc.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

Seara buna, vitamine!

clau si codruta, ce frumos din partea baietilor vostri!
maimutica mea inca nu stie de-astea, dar invata

miki, ce faci?

maraki, eu plec la bucuresti miercuri si ma intorc pe 22, ar fi 3 saptamani. daca vrei sa iti aduc ceva, spune-mi te rog si te ajut cu cea mai mare placere.

ceska, eu nu fac zeckenimpfung, ce-i drept ulm nici nu e in zona rosie ca stuttgart.

noi azi ne-am kuchenit (käsehimbeerkuchen - nu ca vreau sa ma laud, adica ba da, dar doar putin, chiar mi-a iesit super buna) si grilluit (pui, carnati, porc) cu o familie prietena, ma rog cu care ne imprietenim treptat. au si ei o fetita cu 3 luni mai mica decat iris si sunt tare draguti si mai mult, stau la 10 min de noi, ceea ce e foarte comod cu copii.
am facut si o salata tabouleh (bulgur cu rosii si castraveti, ceapa verde si patrunjel) si heike a adus o salata de cartofi cu iaurt (adica nu svabeasca, ci reteta din westfalia). am mancat toti ca purcelusii si acum bem vin

deci va pup. ma intorc la "colegul meu" cu care barfim evident musafirii (care au plecat sa duca copilul la nani, nu va ganditi ca suntem asa nesimtiti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Hallo Maraki
da, exista Peritul si-i spune asa si in germania. Dar, tabletele sunt dozate pentru adulti, si se dau numai pe reteta. Eu zic, sa nu te mai stresezi, tu stii ce slabanoage am eu. Seline ca seline ca are 3,3 ani si are 12 kg dar sora-sa la 4,6 ani tot 12 are. Daca manaca lasa-l in pace. Uite eu le-am dat ORANOL, sunt niste caramele cu vitamine. Nu stiu daca de la alea sau pur si simplu i-a mai venit mintea la cap, dar Seline a inceput cat de cat sa manance. Peritolul mai are si alte efecte adverse.

....noi pana la urma facuram un Ausflug. Am plecat pe la 10.30 la gara fara tzel. Ne-am luat o Tageskarte si ne-am suit in primul tren. am mers pe malul lacului pana la Stein am Rhein, un satuc taree frumos si cochet de o parte si de alta a Rhinului. De acolo am sarit in vapor si ne-am tot dus pe Rhein la vale pana in Schaffausen. Acolo cateva statii de bus si am ajuns la cascada Rhinului. Frumooooos tare. La 8 am ajuns acasa. Nu stiu copii astia dupa atata carabaneala tot nu erau destul de obositi. De ai putea sa le scoti cumva bateriile............
Maine va pun si pozele aferente.


Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ceska, noi tocmai ne-am vaccinat de Zecken. Dar Seline nu. Medicul a considerat ca e prea mica. De fapt asa si e. Meningoencefalita e periculoasa pentru adulti, copii cu cat sunt mai mici cu atat fac forme mai usoare. Noi aici suntem in zona de risc crescut (cu rosu), plus ca noi colindam mult, casa de asigurari preia costurile..........

Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Buna dimineata !, ca poate aveti nevoie !
Eu zic sa va treziti , hai nu aveti treaba ?
vad ca astazi beau singura cafeaua.Mai fetelor , ieri ca ieri , dar astazi , chiar asa mult dormiti ...
Ei ..., daca nu vreti , am lasat cafa pe masa ...

Hallo Maraki , asa cum ti-a spus Mira , lasa copilul si nu-l stresa.Sa-l vezi si pe Matei ...duc o lupta in fiecare zi cu mancarea , asa ca lasa stresul deoparte . La mine nu a functionat cu nici o vitamina!

Iulia , baga repede reteta de praji , da ..repede ! Numai cind ma gindesc la zmeura ....Cred ca ati avut o zi frumoasa !
Tuturor va doresc o zi cu soare (la noi nu se intrevede , deocamdata ...!)
HAi inca un rind!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Codruta multam de cafa, noi ieri am fost in vizita la niste prieteni timisoreni de pe langa Mannheim, a fost super toata ziua dar cand am plecat a inceput sa toarne cu galeata tot drumu pana acasa a fost de groaza si acu ploua la noi si e rece,numai inteleg timpul asta,ieri au fost 20 de grade si azi iarasi frig.
Mira,Iulia ma bucur ca v-at simtit bine ieri.
Ioana,Miki voi ce ati facut ieri?
Ceska la noi sar capusele in curte, dar uite ca multam lui Dumnezeu nu am luat ninca nici unul, noi sunteti vaccinati,mai putin Denisa careia ii e frica de injectii si nu vrea sub nici o forma, in schimb Andi este.
Maraki poate ne pove si noua ce e cu grecoaica :)
Eu ma o problema nu pot aplica unele functiuni de aici, adica emoticons si nici de sus nimic, o fi la mine ceva????? aveti si voi probleme?
Merg sa pregatesc copilul de gradi, revin.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput