Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

hallo
am ajuns de prin oras,baietii au plecat cu bicicleta si eu mi-am pus cateva seminte de flori in pamant,ceva flori prin ghivece si am mai completat cu pamant la cele de anul trecut.de sambata raman pe mana vecinei,sper sa le gasesc frumoase cand ajung inapoi.ma duc sa calc cate ceva si sa ma gandesc ce pun prin bagaj.

sper sa va aduc vesti bune cu gradinita,pina atunci ma voi bucura de vacanta in romania.

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

am intrat si eu in casa, am fost pe afara cu copiii, a venit un baietel la Andi, hmmmmmmmm a venit noua vecina la mine sa-si ceara scuze ptr feuer , am vb cu ea sehr nett, am invitat-o bineinteles la o merdenea si sa ne vada casa, ca tot punea intrebari despre casa, totul bine si frumos pana nu a pus dasselbe blöde frage : Wie seid Ihr in Deutschland gekommen! si tot ea raspunde : Wegen arbeit! bai imi da cineva cu paru'n cap cand aud asta , i-am explicat atunci iarasi despre nemtii din ro si eu gura casca dupa sot si ca maine asi pleca acasa ca nu-mi place aici viata sociala in fine.
Merg sa bag copilul mic la baie si sa mai strang pe la bucatarie.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

niemand hier, la noi e gewitter si a turnat cu gheata cat oul de porumbel, vai de mine am zis ca-mi sparge toate geamurile, e plin balconul de gheata, am luat repede jardinierele cu flori dar rasadurile din gradina is muci.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

mama fetelor o furtuna si la noi aici, ceva de speriat. in ultima clipa mi-am salvat rufele, deja tot ce era pe umerase era imprastiat pe langa.

clau, asa stiu si eu ca n-ai voie sa arzi nimic in gradina. bine macar ca a venit sa se scuze. dar eu sunt rea, as fi reclamat-o la protectia mediului ca daca fiecare se apuca sa isi arda gunoiul in gradina, eu nu mai pot sa stau pe terasa. de-asta exista sperrmüll.

ma baraie domn' profesor sa ma dau de la calculator odata, ca vrea si el. deci pe mai tarziu.
daca nu apuc sa intru maine, schönes muttertagfest! (eu ma sarbatoresc singura )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

.......si la noi a vrut sa ploua dar nu ne-a batut decat vantul. Am ajuns la fix acasa. Am fost cu bicicleta cu copii la spielplatz, apoi am facut un ocol am condus-o pe prietena mea cu ai ei baieti.
Mai noi ne griluim cand vrem. Stam intr-o casa cu 4 apartamente, nimeni nu a comentat niciodata pana acum.si azi la pranz am pus repede ceva pe gril, ca n-am mai avut timp sa bucataresc. Am avut program de coafor de dimineata. I-am tuns pe toti 4, apoi eu m-am vopsit.


Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Sara buna , fetelor !
Ce furtuna mai , aici la noi, Doamne pazeste!Am apucat sa iau jardinierele , dar rosiile cred ca nu mai au nici o sansa.Vom vedea . Astazi am reusit si am facut tortul despre care am spus dimineata.A iesit chiar foarte frumos(ma laud singura , remarcati)si sper ca este si pe masura asteptarilor mele . Va spun maine , cind il tai , si va invit .Toata ziua m-am cam invirtit in jurul lui Matei;a fost pina dupa amiaza frumos , si am plecat cu el la plimbare si mi-am facut si cumparaturile , deci am impuscat 2 iepuri deodata . Maine imi astept cadoul de la fecior El este mai emotionat decit mine!
Moonik , lasa gindurile astea ca nu fac bine , nici tie si mai ales lui bebe . Chiar vrei un copil stresat ?Toate trec!.
Fetelor va doresc o noapte frumoas si va astept maine la cafea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Si la noi a fost furtuna. Cadea grindina cat boaba de mazare - am vazut chiar si mai mare si deja ma gandeam cu groaza ca masina nu-i asigurata - ma si vedeam cu parbrizul spart .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Fetelor intru si eu la voi cu o intrebare Aici se gaseste in farmacii peritol cu acelasi nume? Se da fara reteta? sant dispe cu baiatul meu, are probleme mari cu mancatul si pediatra nu vrea sa-i dea nimic, a slabit foarte mult ca a fost si bolnav, va rog mult sa-mi spuneti daca pot cumpara peritol fara reteta
Mira, oare in Italia tot asa se numeste? ma gandesc sa rog pe cineva de la restaurant sa imi aduca pt ca este plecat in Italia....daca ai vedea cat a slabit Angelo......

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

Neata
La multi ani de muttertag!!!
va servesc si cu ferbinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Hi de muttertag, Ioana multam de cafea , eu is , m-a trezit flacaul cu geschenkul aferent, este o carticia pe care scrie :

Früher einmal da war ich noch klein,
so ein winziges kleines Kindelein.
Du hast mich gefüttert, gewickelt, getragen,
spazieren gefahren im Kinderwagen.
Jetzt bin ich schon grösser,kann manches allein,
aber bei dir mag ich doch am liebsten sein.

Du wecks mich und kämmst mir die Haare am Morgen,
du machts mir mein Bett und muss vieles besoregen,
du kochst mir das Essen und nähst meine Sachen,
drum will ich auch viel Freude machen.
Ich schenk dir was Schönes zum Muttertag,
damit du siehst, wie gern ich dich mag.


mein Andi.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput