Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Celesta ai primit pm, Osna trebuie sa te dezamagesc insa unele gradinite nu aplica legea, fiica nasei lui Andi are deja 3 ani jumate si nu e primita la gradi din lipsa de locuri, am zis si eu ca nu e normal asa ceva,dar se pare ca fiecare gradinita isi face singura legea, frasul sa-i duca.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

Buna si de la noi

Va doresc o zi frumoasa nu ca a mea ( eu nu stiu ce am , am apucaturi imi vine sa plang , ma simt singura , imi este frica ....am vb cu bunica ca ieri a avut ziua de nastere iar eu toanta am uitat s-o sun , si mi-a povestit ca tot familionul ii acolo , inclusiv si fratelo e in Ro , se pregatesc de grill party )si un Muttertag .
Mira cu numele inca sunt in cautare , eu m-am gandit sa-i dau Jamie - Louis , sau Jamie - Andrew , dar la sotu nu-i place .
Eu mai spal niste hainute de bebe ca maine vreau sa pregatesc bagajul pt spital .


Monik 30+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Monik süsse numai fi supi, noi suntem aici ptr tine,gandeste-te la bebe si nu lasa tristea sa te copleseasca, lasa ca la vara mergi in Ro si ii vezi pe ai tai cei dragi, ai grija de tine is de bebe acumam,sper sa nu te interneze luni .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Clau, ai iesit de pe mess, voiam si eu codurile ca zice gabi ca nu le are..

Monik, ai grija de tine si bebe si nu mai pune la suflet

Ma duc sa fac ceva de mancare ca al meu tipa pe aici ca e lihnit si apoi sa ma ocup de mine

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

fataaaaaaaa numai scrie aici de coduri vrei sa ne aresteze careva .
Acu am terminat de mancar delicios rinderbraten cu sos, mai stam otzara sa se aseze mancarea si plecam cu bitziglele, vremea nu e prea oke,adica tot sta sa ploua, idiotii de vecini au facut un foc cat china cu niste resturi de lemn,ceea ce nu credeam ca e erlaubt in De, rufele mele is parfumate rau de tot .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

hop top si eu!

clau, focul deschis nu e permis in anumite regiuni (spre exemplu in stuttgart). la mine in ulm ai voie la grill o data pe luna si trebuie sa anunti vecinii cu 24 de ore inainte. dar eu am vecini de treaba si ma lasa sa grilluiesc de cate ori vreau. ce-i drept nici eu nu exagerez, mai des de 2 saptamani nu i-am afumat anul trecut.
plimbare placuta la padure! iesim si noi cand se trezeste piticotul.

osna, cu gradi asa e legea, ca la 3 ani trebuie sa-l ia DAR in limita infrastructurii. adica nu pot sa depaseasca foarte mult cheia de personal (care cred ca e 13 copii / educatoare). eu va doresc bafta marti!

monik, e normal sa te mai apuce starile astea, ca nu stii ce te asteapta si ti-e frica. cred ca toate femeile insarcinate au trecut prin asta. eu cel putin cu siguranta de vreo 10 ori.

tumpi, si tu pui muzica buna

va pup, ma duc sa mananc niste käsekuchen pe care am scos-o de la congelator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Bey, io vreau codurile de la parfumurile alea de vreau sa le comand, da?????ai inteles?Oricum le-am gasit si c-da este gata

Am papat si noi, mai am de intins o tura de rufe si sa mai pun o masina si ma duc la baie sa ma aranjez ca la 4 plecam si eu nici manechiura nici epilat, nimic nu am facut, numai treaba prin casa
sunt terminata de la 4 treaza aproape nu am stat deloc.

Diseara pic precum migul,

O zi buna la toate vitaminele

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Hi fetele...iata-ma shi pe mine la mal shi cu mai mult timp pentru mine la bord...Harnice rau a-ti mai fost cu scrisul, nici nu prea cred ca shtiu de unde si pina unde sa va mai citesc. Sper ca a-ti "shiruit" doar noutati bune shi ca sunteti bine.

Dino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Salutare,

Am ajuns acasa mai obosita decat am plecat . Merg sa-mi doftoricesc catzelul, sper sa nu se supere prea tare pe mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Back de la fahrad fahren deja am o durere pe undeva sotul a tras chiulul ca incepea stuttgart fussbal spiel si s-a intors din drum acasa,noi ne-am dus in alt sat la spielplatz, a fost fain dar Andi a bazait tot drumul la intoarcere ca e müde.
Liliana willkommen, ce mai zici,esti ok,cum merge scoala?
Ioana mi-ai comandat si codurile mele de parfum ce ti-am dat pe mess? abia astept sa vina comanda .
Iulia grilul e una si resturile e alta,deci resturi menajere überhaupt nicht si uite si tu de azi dimineata si inca mai ard, au imburdat o cabana de lemn din curte si resturile alea le ard, lauda idioten.


INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput