Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

Neata
O zi frumoasa cu mult soare va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Buna dimineata , si de la mine!
Miki , mie imi trebuie intr-o halba...cafeaua!Sint la a doua . Matei iar a dat trezirea la 6.30.
Yasmine , viel Spass , la gradi!
Iulia , drum bun si sa saluti Bucurestiul si din partea mea!
Astazi mi-am propus sa fac o praji , mai degraba un tort (pentru Muttertag!) , si saca are aspect comercial , dupa amiaza vainvit !
Va doresc tuturor o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna dimineata vitamine.

Miki multumim de tratatie, servici usor.Si sa sti ca dimineata cand amplecat la munca ma gandeam daca sa te sun sa vaz te-ai trezit ori ba.

Iulia si din partea mea sa saluti Bucurestiul.Cred ca nici anul asta nu venim in tara.

Codruta, tu da prajitura ca eu vin cu Grasuta.

Clau, nu te-ai trezit?

Restul fetelor unde sunteti,inca in tara lui Ene?

Eu las croissante si ma duc sa ma apuc de treaba,am de plantat florile de le-am cumparat ieri si de-ale casei.Vreau sa ma si epilez, pensez si tot tacamul de beauty pana cand plec in vizita.

Asa ca va urez o zi minunata.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:







"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

azi am vrut sa fiu schlaff mütze,dar nu am resuit,mie mi-a dat Andi desteptarea pe la 3 si ceva si pana l-am adormit iara mi-a sarit somnul, asa ca am zis ca dorm mai mult de dim,da nu am reusit,azi am program administrativ,am intra deja in bucatarie la curatenie si sa vad ce gatesc.....wieder.. dupa masa i-am promis lui Andi ca mergem cu bitziglele in padure dupa fragi si supa mure care nu-s!
Miki multam de cafea, servici usor,vb dupa masa .
Corina am obs de ieri ca Andi indeasa ceva in dulapul lui dde haine,dar l-am lasat in pace,azi de dim striga : komm mama ich hab was für dich, tata-su striga la el, nu azi morgen, Adi : oh mano! asa ca om vedea maine ce a gebastelt für muttertag, am avut si noi intr-un an fest tot asa cu kuchen verkauft, kaffe&CO, ne-au cantat niste cantecele a fost frumos, dar asta a fost numai intr-un an,vad ca nu au chef erhiehrin sa mai faca cu ei,also viel spass .
Ioana deci coduri muci peste tot unde a citit Helmut in forumuri cica e schluss de data asta, scheisse, facem vertrag la vara cand mergem,nu ma las fara ro tv,tu ce faci azi?
Codruta vin la tine la tort,mai dar Matei a si adormit tarziu si da si desteptarea devreme?
Iulia super,super mai ales ca mergeti si prin tara,cam scurtut dar oricum dragut,ma bucur ptr voi,e prima oara cand mergi cu Iris in tara? deci la urmatoarea intalnire spui de pe acum : prezent
Puiul a venit sotul,ce program de we aveti,ati terminat gradina? .
Mariana si MOnik multa grija si atentie ptr voi sa aveti .
Mira ai gasit deja locatie de ausflug,mergeti maine undeva?
Mihaelele ce faceti in we?
Merg la treaba, acusi e gata si waschmaschine.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Neata!
Eu sunt la cabi, ca am o urgenta, si tre sa ma grabesc ca la 2 incepe dansu.
La noi la gradi de Muttertag fac in fiecare an ceva, dar Kindergartenfest e numai odata la 2 ani, alternativ cu Kindergartenausflug la un lac in apropiere. Festul e la gradinita, si Ausflug e cu Grill, si jocuri, a fost anul trecut misto de tot.
Am facut ieri un tort cu mere si Streusel pe deasupra, da nu ma pricep sa vi-l foto si sa-l pun aci, mama a mai facut unu cu rabarbara si de la 14:00 stau la standu de praji si vand acolo Kaffee und Kuchen.
Ne mai "citim" deseara.


>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Yasmine tinem pumnii sa gati repede urgenta si sa ajungi sa te faci frumoasa ptr fest .
Ioana am uitat ce era mai important , Miki vi-a facut program peste 2 sapt sa veniti la noi, asa ca vb cu Gabelu sa vezi ce zice, sa nu va faceti alte planuri , off mai am mult de lucru, am gasit niste rind sa fac un braten si am scos carne macinata sa fac merdenele cu carne pe dupa masa,supa de curca mai am de ieri, am facut ieri si o salata de vinete , cam sta sa ploua la noi,dar sper totusi sa nu.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Clau , Matei s-a culcat pe la 11 azi noapte , si cum am spus la 6.30 era in picioare !Dar ce sa-i faci seamna cu mine , matinal!
Am si eu astazi ceva program administrativ ,( dar nu prea mult sa nu bata la ochi!), masina cu rufe e gata , trebuie sa le intinda cineva..si cum stiti , eu sint cineva la mine in casa !, vreau sa ma apuc de tort , dar nu am toate ingredientele , cred ca voi face blatul si mai tirziu restul .
Matei are un cadou pentru mine , dar mi-a spus ca nu am voie sa ma uit decit maine , La bagat in dulap si ma tot intreaba cind e odata Sonntag!
Voi reveni cu impresii , dupa amiaza! Pina atunci toate bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celesta spune:

Neatza fetele si de la mine o cafea aburinda
Dorm pe mine ca s-a trezit al meu barbat la 6 sa repare ceva la masina cu un prieten...
Acum is singurica cu cafeaua (pestii si hamsterul sunt dabei, dar nu se pun la calcul)...
Am incercat sa intru pe bloqul de pe prima pagina, dar nu mere, sa-mi zica si mie cineva ce si cum se face...

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

morgen si de la noi
ieri am avut zi de curatenie generala,sambata la ora asta vom fi deja in romania si am zis sa las casa curata si cheia prin vecini.
codruta ma bucur ca au reusit waffeln-urile.eu nu mai fac nimic dulce pina plecam,am asa o lene mareeeee,dar am dat deja comanda la gogosi pentru sambata,din alea asa cu mijlocul gol si umflate,cum mie nu-mi prea reusesc.

azi merg sa caut un cadou pt fratelo,maine e ziua lui dar il sarbatorim cand ajungem si noi acasa.
am sunat ieri la inca vreo 4 gradinite,una mi-a dat sperante si mi-au spus ca putem merge sa-l inscriem si la ei si chiar daca nu au locuri cand va implini 3 ani ei sunt obligati prin lege sa-l ia.avem termin marti la 3,sa vedem ce o mai fi.

va doresc un week-end minunat,poate mai intru diseara scurt sa va citesc.

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput