Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Miha normal buggy e gratuit noi nu am platit niciodata ptr el egal cu ce companie am zburat, e considerat extra gepäck.




si la extragepäck nu se plateste?
sper sa nu considere www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.br01.27.01/1779050" target="_blank">caruciorul asta prea mare pt buggy si sa platesc.scot la imprimanta ce scrie la ei pe site sa le arat.
si noi am mai zburat dar cu companii mari,air berlin sau tuifly si a fost kostenlos.

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

neata!
eu dau un kräutertee, pentru cine vrea.
am terminat de facut bagaje, acum mi-e frica ca am pus prea putine haine groase. sper sa nu ne faca vremea vreo surpriza. daca o fi si o fi, mai cumpar de la bucuresti ceva.

clau, in principiu stam la mama, la bucuresti, dar in weekend o sa dam o fuga la bunica-mea, langa campina si poate a doua zi pana la mare, sa vada si pitica marea.

osna, eu am luat doar maxi-cosi cu mine o data, n-am platit nimic pt el. la avion am vazut ca cine da buggy la extragepäck merge cu el pana la scara si il preda acolo la personal. nu cred ca platesti nici la wizzair. eu stiu ca pt coil ai voie gratuit ori maxi-cosi, ori reisebett ori buggy.

va pup, ma duc sa fac de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Bun venit dana.n si maraki!
Maraki, ma bucur ca ai reusit sa faci rost de Peritol. Pentru pofta de mancare foarte bun mai e si Liv52. E un siropel homeopat, e fff bun si regenereaza si ficatul. Nu stiu daca te intereseaza informatia, dar poate ca da! Sper ca nu te superi ca m-am bagat in seama.
Dana.n, felicitari pentru sarcina, sa fie o perioada usoara si superba si sa se incheie cu un bebe sanatos tun si cuminte! Noi am fost colege la Miresici de 2005, nu stiu daca ma mai tii minte.
Tumpi, si noi avem filtru Brita si suntem foarte multumiti. Schimbam cartusul o data pe luna iar apa e fff gustoasa.
Fetele interesate de vinuri romanesti, noi cumparam mereu vin romanesc din Kaufland, e fff ieftin, cea mai scumpa sticla e 2,29 euro, e mai ieftin si decat in Romania. Am mai gasit si la Ratio dar acolo e ceva mai scump, am cumparat o sticla de vin rose (nu mai stiu exact din ce zona) cu 3,50 euro.
Adina, bine ati revenit, imi pare rau ca ati avut parte de neplaceri, sper ca acum sunteti bine! Un mare gemeneilor!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Bine v-am gasit fetelor!
In doua ,trei cuvinte despre ziua de ieri ;intr-un final glorios , m-a primit un doctor, la 2 sate distanta de mine -asistenta foarte amabila , am spus ce am patit mai devreme cu celelalte cabinete...mi-a spus sa vin fara nici o problema(de unde trag concluzia , ca daca vrei sa fii om si iti place meseria pe care o faci ...atunci e ok ...daca nu , si te gindesti doar sa vina ora , la care sa rupi usa , ca sa pleci acasa...vai si amar)Cred ca fiecare cabinet are o politica anume , si respecta mai putin anumite reguli . S-au in orice caz daca asa sint regulile , cineva ar trebui sa se sesiseze si sa se schimbe ceva ...Incet , incet , mi-se pare ca se copiaza tot ce-i mai rau din alte parti(aici ma refer ca sint similitudini , cu Romania!-fara suparare !-sint romanca , ma mandresc cu asta , dar cind sint lucruri prost facut , trebuie sa recunoastem -nu-i asa ?)-S-au poate m-am panicat eu mai mult decit era nevoie ? Dar cind am ajuns cu Matei la cabinet , avea temperatura 39,9 -fara gluma!Si doctorul foarte atent si amabil , negrabit, m-a intrebat cum de nu m-a luat cine era de garda , sau medicul din localitate ....?Nu am vrut sa intru in polemica (si imi pare rau ca nu cunosc asa o limba germana , ca sa pot exprima ce am simtit atunci cind am fost refuzata, si parerea mea in legatura cu pseudomedicii astia ...care au uitat de juramintul depus atunci cind au intrat in paine....)
Hai ca iar m-am ambalat...deci Matei a facut o infectie in gat , este acasa toata saptamina , pe antibiotic , Nurofen . ieri era ca un caine batut , am ajuns tarziu ...dar noaptea a fost crunta , am stat sa-l pazesc , ca a transpirat groaznic , l-am schimbat , am incercat sa-i scad febra cu o carpa cu apa rece , toata noaptea ca ardea ca focul , cu tot Nurofenu ...
Azi dimineata a mancat un pic de cereale cu lapte si i-am dat medicamentele , sa vedem ce va mai fi -eu sint zdrente ....
Va doresc tuturor o zi frumoasa , fara evenimente (neplacute!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Noiembrie, offff, imi pare tare rau ca treceti prin asa ceva! multa, multa sanatate lui Matei!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Codruta of,of, bine ca ai gasit in sfarsit medic, imi pare rau sincer de stresul pe care l-ai avut ieri,mama lor de idioti, pe Matei si pe mama curajoasa.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna si de la mine.
Codruta off, imi pare rau de Matei. Sper ca acum daca e pe antibiotic sa se faca repede bine.
Osna, vaiii, ce as mai merge si eu acasa. Si noi cand am ajuns primul lucru am cumparat mici si ne-am gliluit. Eu astept sa vina ai mei in iunei si sa-mi mai aduca niste portii de mici.
Adina bine v-ati intors. Of, ce ati mai patit si voi. Sanatate la gemenii tai
Maraki.....hai ca-ti scriu aici, vezi ca tabletele de Peritol sunt pentru adulti. SA nu-i dai decat cate jumatate. Max 2tabl/zi
Iulia si voua drum bun. Sa va distrati si odihniti acasa.



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

.....si Ausflug-ul de Muttertag
Ceska ma uitai pe harta. Lorrach e mai departe langa Basel. Noi nu am ajuns asa departe doar pana in Neuhaussen am Rhein (Schaffausen)


Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Miraklucker,
fain Ausflugul vostru!

AdinaF,
cand am citit ca v-ati intors am sunat la voi, pe la 10 azi....

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
AMR 29
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Noiembrie - sanatate lui Matei .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
33+

Mergi la inceput