Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

tumpi, uitasem de filtru.noi avem filtru de mult. si in romania am avut. de la brita. in ulm cel putin apa e foarte calcaroasa si mi se umple de piatra fierbatorul de apa imediat. iar apa filtrata e mai buna la gust, iar pentru cafea sau ceai nu se compara cu apap nefiltrata. acum depinde si ce apa aveti voi.

fetelor, trag si eu la
maine dimineata impachetez, fac ceva de mancare si fuga la aeroport.

va pup, va mai scriu de la bucuresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

romania claudia daca nu ti/am raspuns inseamna ca nu eram la calculator;

teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU
teodora


http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=28994027d3010e142ed60e&utm_source=otm&utm_medium=text_url

intalnire http://community.webshots.com/album/571197292oLQBPx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Buna dimineata,

Iulia, drum bun. sedere placuta in Ro
Adina, bine ai revenit

Am pregatit . M-am trezit fara wecker

Va doresc o zi buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Miki bravo,vezi daca te culci devreme, mai dau o cafa ca aia e rece deja :



Codruta cum sunteti?
Iulia treci la impachetat, pass auf, haine de vara ca stii cate grade sunt in ro nu,ia si dres de baie sa mergeti la strand , drum bun, sedere placuta, te-am mai intrebat : stati numai in Buc sau mergeti si in provincie? ne auzim sapt viitoare nu?
Adina bine ai revenit si noua ne-a fost dor de tine, imi pare rau de experientele neplacute traite in Ro, asa e cu copiii,sper ca vi-ati revenit putin azi noapte in patucurile voastre, asteptam sa ne mai pove cum v-ati simtit? a venit si mama iarasi inapoi?
Dora ai reusit sa schimbi id? lasa ca stiu eu ca ai avut tu ceva, puteai sa scrii si peste 1 ora dar tot puteai raspunde nu?
Mariana da sa stii ca si euj am patit asta odata in ro in zona bikini cu ceara, nu vreti sa stiti sa nu ma iesit 2 sapt la nici un strand, la ce culori au fost pe acolo, ai grija si lasa prostiile, foloseste lama acuma .
Fetelor eu nu am mai votat nimic ca pe la 10 am stins, sotul are früh si nu m-am mai lasat la tv si nu am avut chef sa vin in sufragerie.
Ioana eu nu am asa ceva si nici nu am de gand sa cumpar si aici e apa foarte dura, am facut test, la waschmaschine bag tabs anticalcar, in rest noi nu bem doar apa de la robinet, iar la mancare prin fierbere se evapora calcul sau?
Yasmin süsse e mai ok Mosbach e mai aproape, dar eu sambata si duminica asta lucrez,deci ramane duminica peste 2 sapt cand vine si Miki si Ioana, ne vedem in Moscbah la eis caffe acolo vis-a-vis de C&A e ok fetelor? ca la beneü nu are rost sa mergem daca numai noi sunteti cu copii,aia mergem noi alta data ok? wow ce fain ca mergeti in turcia, unde anume : antalya sau alanya, ati gebucht schon? fain super acolo imi place si mie, anul asta nu mergeti in ro?
va las sa-l pregatesc pe Andi de gradi, revin.....

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

Neatza
va dau si eu cafea ca mie imi pica ochii in gura , asa de somnorila sunt , azi noapte nu prea am dormit , am niste dureri de gat , nasu infundata ca , si pe langa asta cand am mancat mi-am patat bluzita .
Aici e o vreme nasoala dar din pacate peste o ora trebuie sa plec si nu am nici un chef.
Claudia - si eu , ieri am stat toata ziua in pat asa de rau mi-a fost dar totusi m-am simtit bine , intelegi tu .
Adina - bine ai revenit , imi pare rau ca ati avut neplaceri .
Claudi@ - pot sa-mi inchipui ce te-ai speriat , dar totusi cu fluierul in gurita sunand la usa e total mortal .
Mariana - epilatul asta , eieiei , si eu am probleme, eu m-am taiat in 4-5 locuri ca o toanta , dar noah asta e , inca putin , inca putin .
Intrebare : eu nu prind program Ro , pe net nu pot vedea Eurovizionul ?
Va doresc o zi buna . Va

Monik 31+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Neata vitamine
un www.flickr.com/photos/12137579@N03/3527075565/" target="_blank">cappuccino de la mine.

Monik, ai grija de tine.

Mariana, lasa ceara, fa-te cu lama da cu atentie.

Iulia, drum bun, sa-mi aduci si mie ceva bun de la Bucale

Miki, de data asta m-am uitat adormita,dar m-am bagat pe la 12 si ceva in pat si abia, abia m-am dat jos din pat la 4.15.

Clau, eu filtru il vreau pt expresor.De baut nu beau apa de la chiuveta, pisicii ii fierb si ii racesc apitza, dar la masina de cafea as vrea sa pun apa filtrata.

Codruta nu ai intrat dimineata, cum e Matei, ce ati facut la dr?

O zi buna si cu soare in suflet daca afara nu e.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ioana eu servesc si capucino ala infoiat cu spuma dar mai iau si niste papci de acolo, may I?
Monik stiu eu iubita esti cea mai importanta nu uita si tu si viata ce o porti in tine, in rest are grija Dumnzeu de toti, dupa faptele lor.
Osna te-ai apucat si tu de bagaje, stii ce haine sa iti iei da,numai repet ce am spus si Iuliei , bune cornurile cu mac de ieri .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

morgen si de la noi si multumim de cafea.

eu am umplut geamantanele cu haine de vara,vom avea 31 grade saptamana viitoare la timisoara si resita,m-am uitat pe wetter.com.
abia astept sa ajungem,mama cred ca deja s-a apucat de bunatatimereu cand ajungem acasa ne asteapta cu de toate.mie mi-e pofta de mici la gratar,deci duminica sigur griluim.

avem internet si acasa in ro asa ca nu scapati prea usor de mine,cand am timp o sa mai intru si de acolo sa va citesc.

ati zburat careva cu wizzair de curand??noi am vrea sa luam si caruciorul sa ma pot plimba cu matei in voie si pe distante mai mari si am citit la ei pe pagina web ca transportul e gratuit.sper sa nu am vreo surpriza si sa ma puna sa platesc pentru el.la kg de la bagaje stau bine,am vreo 15 numai.

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Miha normal buggy e gratuit noi nu am platit niciodata ptr el egal cu ce companie am zburat, e considerat extra gepäck.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Claudia Scrie-mi data exacta, si ora si vin si eu cu copiii, speram sa tina vremea. Va pup.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput