Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Buna dimineata , multam de cafa ,Si din partea mea celor ce se trezesc cu noaptea in cap, si nu numai!
Nu stiu daca am dormit 1-2 toata noaptea Matei a tusit de m-a speriat , toata noaptea , si acum s-a trezit ca-l doare gitul..., asta asa ca nu fusesem demult la doctor , sa nu uitam drumul...
Am pus si un vas cu apa in dormitor (eu cred ca este aerul foarte uscat )dar cred ca trebuie mai mult , iar in ce il priveste pe Matei cred ca ne paste vreo raceala ceva , sau cine mai stie ce ...
Stiti ce a-si putea sa-i dau pentru o tuse seaca (si cred ca il doare si gitul) , ca deja am nervii intinsi la maxim cu doctorii.Saracul copil mi-a spus ca el nu m-ai vrea sa mearga la doctor....
Va pup . si am sa revin , nu cred ca mergem azi la gradi ...
Tuturor o zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Codruta danke für kaffe sper sa fi fost o alarma falsa cu Matei sa nu raceasca, vezi tu azi cum e si cu analizele cand mergeti iarasi sa vedeti ce si cum cu alergia.
Iulia multam de cockteiluri, cum a fost ieri la tupper party?
Marianma va veni vrea cand te vei simti si tu asa, mai putin sa nasti si apoi sa cresca copilasii putin si sa vezi ce intalniri tragem .
Pe Monik o voi sun a azi, nici pe mess numai e de ceva timp online,sper sa nu fi ramas la spital .
Miki tu ai dormit de numai te-ai culcat la 1 si te-ai trezit la 4, hai ca-i fain .
Kaiuda numai dai nici un semn de viata?
Alexandra ai gasit ceva beschäftigung ptr Maria?
Ioana fu buna ciulamaua?
Eu ma distrez dar sunt iarari pe antibiotic si mai sapt trecut zacui in pat cu febra, asta e joi merg iarasi sa vad analizle de la labor din nas cu sinusita asta,computer tomografie nu ma voie sa fac inca ca am facut anul trecut,ca sa vada daca imi face iarasi punctie ,asa ca inghit lunar antibiotic si schmerz mittel pana imi fac stomacul praschie iarasi.
Merg sa pregatesc pe Andi de gradi.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Codruta sunt la dm,schleker,rossman siropuri naturiste ptr tuse, dar iti da si la farmacie de la wick sunt cele mai bune.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

neata!
pentru mine va rog intravenos cafeaua. maimutica mea a dormit la noi in pat azi noapte, m-a chinuit toata noaptea. ii mai iese un canin si maraie in somn de m-a capiat. macar nu mai tuseste, tot e un semn bun.

miki, spor la treaba! si somn usor cand te intorci

codruta, bafta cu matei sa nu evolueze raceala!

clau, sanatate multa! la party fu bine, ca a fost la prietena mea, mai si cunosteam din invitati si m-am si bucurat pentru ea ca a primit cadouri faine.
de simona mai stiti ceva? iar e fara net?

de vreme nu va zic nimic, cred ca ma duc sa inchid storurile, ca nu e nici o diferenta.

o zi faina va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Neata vitamine.

Codruta, speram sa nu fie raceala. la Matei.

Iulia, dca erai mai aproape veneam si eu la party ca de mult vreau sa particip.

Clau sanatate multa si tie.Nu stiu cum sunt siropurile pt copii de la Wick, dar pt adulti sunt vax, eu am baut 2 sticlute si degeaba.Si eu tot de pe la DM iau produsele naturiste pt raceala.

Trimit putin soare de la noi, desi nu e cald, acum chiar mi se pare mai frig decat dimineata cand am vb cu Miki.

Vreau sa fac ceva dulce azi, chiar mi-am primit ieri inc ao parte din colectia Freude am backen sa vedem ce gasesc interesant.

Ma duc sa pun de un ceai si mai revin.

O zi minunata si insorita.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

si la noi e foarte frig si intuneric mi-au inghetat mainile cand am fost cu Andi,bai am nebunit deja,ma tot joc cu tzoalele,cand le duc sus cand le aduc iarasi jos (cele de iarna) aber dass inst nicht mehr normal stiti ca in ro s-au deschis strandurile sunt 30 de grade .
Simo nu are net,a fost iesita din de acu nu stiu daca s-a repatriat sau nu?
Sun la Monik imediat.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

Buna dimineata

Suntem si noi aici , nu ma internat in spital ( ma interneaza in cazul in care nu ma simt bine sau am dureri ) , analizele primesc azi ,ieri am vb cu medicul si mi-a zis sa nu ma speriu ca nu am streptococ B ( din analizele trecute , sa intelegeti ) , doar o simpla infectie . Nu am mai intrat ca nu ma simt bine , ieri am stat aproape toata ziua in pat , am dureri de Ischias ( pana im picoare )ca vine sa urc pe pereti , ma doare jos burtica ( medicul a zis ca e normal , cum am fost asa de slabanoaca simt totul ) si pe langa asta am luat o gripa faina ca abia vb , cam atat .
Dar stati linistiti daca e ceva va anunti .
Claudia - cu sinuzita nu e joaca si eu am avut , ai grija de tine ( daca bine mai tin minte ce ati scris , sunt total aiurita in ultima perioada )
Maraki - bine ai venit
Iulia - mrs de smoothie
Codruta - sanatate la Matei .

Monik 30+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ioana pune si ptr mine un ceai , sa trimeti si aiic retete faine la cartea de bucate pe forum da!

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Doamne Ajuta Monik! ai grija de tine u too .
Maraki numai scrii nimic,numai citesti ?
Azi vreau sa fac zucchini auflauf caut ceva retete pe chefkoch.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

si la noi e foarte frig si intuneric mi-au inghetat mainile cand am fost cu Andi,bai am nebunit deja,ma tot joc cu tzoalele,cand le duc sus cand le aduc iarasi jos (cele de iarna) aber dass inst nicht mehr normal stiti ca in ro s-au deschis strandurile sunt 30 de grade .
Simo nu are net,a fost iesita din de acu nu stiu daca s-a repatriat sau nu?
Sun la Monik imediat.


Poti sa suni daca vrei

Monik 30+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput