Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

buna dimineata

osna eu cand am fost numai cu Dennis in Romania mi-a trebuit asa.
Einverständiserklärung und Vollmacht-Declaratie de exprimare a consimtamantului si imputernicire--tradusa si legalizata.pe urma mers la notar cu declaratia unde trebuie semnata de catre tata in fata notarului. apoi la Landgerichts pt Apostille.
dar am facut pe degeaba nu ne-a intrebat nimeni nimic de nici o imputernicire la vama.bani aruncati pot spune.
a doua oara cand am mai fost tot fara sot numai cu copilu nu am mai facut nici o hartie,si nici atunci nu ne.a intrebat nimeni nimic.



mihaela si Dennis 20.09.2005
www.onetruemedia.com/shared?p=23f95f74bca9bef4cfc0fa&skin_id=5&&utm_source=otm&utm_medium=text_urlurl" target="_blank">dennis

Dennis-puiu

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=243eebabe6e91c82714dd9" target="_blank">simleu silvaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Clau trimit , la alegere, ceai cu fructe, verde cu lamaie, negru cu arome.

Osna, daca tot sunteti amandoi in tara mai bine mergeti acolo la un norat si da al tau o declaratie, iesiti si mai ieftin decat aici(zic si eu) si scapi de o grija.

Clau eu ma mai inspir de pe Marions Kochbuch, uite de ex o retet
www.marions-kochbuch.de/rezept/2173.htm" target="_blank">Zucchini Reisauflauf

In carticica mea sunt multeeee retete, timp sa am sa fac tot.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ioana danke o sa-mi salvez linkul arata bine,dar vreau sa pun si ceva carne pe acolo , eu prefer grün cu lemon danke de frage .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
i_ulia, stai linistita ca am inteles ce ai vrut sa spui, oricum pe Maria n-o poate obliga nimeni sa faca ceva ce ea nu vrea. Deci ea e cea care vrea sa vizioneze desene. Are o multime de carti care ii plac foarte mult, majoritatea sunt cartonate ca sa nu poata rupe paginile dar are si unele de colorat care pe langa ca sunt mazgalite de nu se mai vede nimic (ca si cele cartonate de altfel), sunt si cu pagini rupte. Dar asta e, o sa invatam noi sa ne purtam frumos cu cartile. De citit nu are rabdare sa ma asculte pana citesc tot ce scrie pe o pagina, ea vrea sa se uite la pozele din toata cartea. Asteptam sa mai creasca.
Claudia, cu vremea asta sa ma bati daca stiu ce activitate sa-i gasesc. Acum, colac peste pupaza, ni s-a stricat si DVD-player-ul de la computer si pana vine cel nou, va trebui sa se multumeasca cu Youtube.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

guten morgen!
mai este cafea? ca eu am venit cu prajiturele cu mac numai bune langa o cana mare de cafea.

multumesc de raspunsuri,eu pentru siguranta voi face la notar in tara imputernicirea si am scapat de o grija pentru intoarcere.
abia astept sa ajungem,mai ales ca se anunta vreme foarte frumoasa,cald pina la 30 grade.noi vom merge o saptamana acasa la bunica,pe malul nerei,matei cred ca va fi o mica ratusca,toata ziua in apa.

noi ne pregatim sa iesim o tura.pupici si pe mai tarziu.

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Fetelor de pe langa Mosbach, sau Heidelberg hai sa ne intalnim si noi, vreti?

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:





"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_76 spune:

ceau in sfarsit am reusit sa intru si sati scriu nu stiu cat timp oi avem pentru forumuri dar o sa ma straduiesc
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

In seara asta de la ora 21 (ora Germaniei) incepe prima semifinala Eurovision, la care va participa si reprezentanta Romaniei,Elena Gheorghe, intrand a 14 a in concurs.In Germania concursul va fi transmis in direct pe postul tv Pheonix si vom putea vota. Asta ptr cine are interes.

------------------------
14+

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Dana, multumim de stire.Si.....felicitari pt sarcina

Si ca sa stim cine ne reprezinta anul asta, uitati aici



Sper sa aiba mai mult scucces decat cei din anii precedenti.

Hey fetele, unde ati disparut?sub plapuma?

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput