Copilasi de iulie-august 2004 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Ma gandeam pt cadoul lui Bradut (sigur ca trebuie mai intai intrebat Alin daca e ok) poate un animalut l-ar alina si amuza mai mult in momentele astea... stiu si eu, catel, pisica, soricel ce-i place lui mai mult. Ma gandesc ca ar fi un tovaras de joaca si un sufletel de strans in brate inainte de culcare. Fetele mele isi doresc mai mult decat orice un animalut, dar nu stiu daca Bradut e interesat... in fine, e doar o sugestie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,mi-am lua pranzul citind si vizionand pozele asa ca pot scrie linistita
Roxi,am admirat razacioasa cocheta...cerceii ca cerceii dar manutzele ei sunt delicioase!!Si-mi place ca tu pari foarte relaxata in poza!
Vivia foarte frumoase pozele din deltami-a placut teribil aia cu Uka echipat ca pescar si pestele care l-a prins
Leelocika sigur Tudorica nu-i fetitza...imi plac mult pozele din seria fratiorii
Liasubscriu si eu la ce au zis fetele...io nu stiu daca un week-end romantic ar rezolva problema..poate daca i-ai reaminti ca oricat de obosit ar fi, trebuie sa se implice mai mult in activitatile voastre..nu stiu zic si io,se pot remedia multe lucruri care se schimba dupa aparitia copiilor,este nevoie doar de putina vointa!(si noi suntem casatoriti de 10 ani si ne cunoastem de 14...dar ne lipseste mult timpul pe care-l petreceam in doi,asa ca exploatam la maxim orice minutel in care putem vorbi sau face ceva care nu este legat de cupil...in plus,el este plecat si-n week-end-uri la meciuri..asa ca facem planuri impreuna, cate vom face cand vom avea 50 de ani si mandra 18)
On topic
-noi nu facem nici o activitate organizata...in schimb merge o data pe saptamana cu tati pe stadionul de fotbal sau rugby si se antreneaza la greu..in plus face mii de ture cu bicicleta prin parc si cu trotineta.....rolele inca nu o atrag pe motiv ca-s grele si o dor picioarele.
-legat de cadouri,io m-am lecuit sa cumpar cadouri scumpe si fistichii...de cand i-am luat la aniversarea de la 2 ani un set de power rangers de 20 de ron,de care a fost tare incantata si cu care se joaca si azi...si de cate ori plecam in vacanta ii cara dupa ea..mie imi convine ca se joaca singura cu ei
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana
Leelocika sigur Tudorica nu-i fetitza...imi plac mult pozele din seria fratiorii

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,aripile mele,
gorodeii noi



Nope, nu-i fetitza, dar cred ca i se trage de la cit de mult mi-am dorit eu o fetitza.... Oricum mai e putin si il tundem, imi pare tare rau de buclele lui dar in acelasi timp sunt tare curioasa cum va arata tuns ca un baietel, nici nu mi-l pot imagina!

Corina - ai dreptate, mi se pare foarte buna ideea cu animalutzul - (poate chiar putem spune ca i l-a trimis Alina ca sa aiba grija de el...daca nu vi se pare ca asta ar fi prea mult...)

Se anunta foarte cald in weekend - am de gind sa ma duc la casa sa vad daca mi s-a prins liliacul pe care l-am plantat saptamina trecuta, sa mai plantez niste iedera si glicina (imi place de mor floarea asta!) pe care le-am cumparat zilele trecute. Din pacate noi nu ajungem acolo decit in weekend si e destul de greu acum cu udatul, mai ales daca vin asa calduri si nu mai ploua - nu stiu daca imi rezista plantele astea...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mey, ce-i cu pauar reingers astia, ca tot vorbiti de ei ?... Sint robotii aia din desenul animat ?? Cred ca a avut si gizmoul unu,da atit de tare l-a "jucat" ca i-a rupt capul, asa ca a ramas far de el, nu am auzit plingeri prea tari !
In schimb, copilul meu se joaca foarte mult si frumos cu animalute dalea de plastic la pungi, el le zice "jungle", seturi de dinozauri/animale de casa/animale de padure etc. cred ca-s chinezesti (dar ce nu e in zilele de azi ??), cred ca am doo cutii dalea de la ikea mari pline cu chestii dastea si de cite ori mergem la magazine sau prin piata mai agata cite o punga !! Nu prea se joaca cu masinutele, ce a mai avut succes a fost un set de egipteni, cu omuleti si ziduri de piramida de plastic ...
Si eu m-am cam lecuit de cumparat jucarele super scumpe si smechere, mai mult imi plac mie decit copilului !! Tineti minte ca vorbeam de dinozaurii aceia care pot fi pictati de mai multe ori, Roxi ne aratase ca Pat avea asa ceva, i-am luat si eu lui Andreiush, dar dupa una utilizare, tot la junglele lui s-a intors !! Acum pictez eu in locul lui, ca am si doi fluturi din categoria respectiva !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137058
Corina, tot asta ma bate gandul si pe mine

Ma declar nebuna

Alice, io n-am ratat niciun episod din PowerRangers

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria,m-ai nimerit la fix,i-as face cea mai mare bucurie mandrei daca i-as lua catzel de ziua ei...ea vrea sa fie alb,baietzel,teckel si sa-l cheme Grivei!..io inca n-am curaj pentru ca stiu ce inseamna..trebuie sa ai grija de el exact ca de un cupil,vaccinuri,mers la dr,hranit ca lumea,educat,scos afara....
Alice io nu-i mai dau voie de un an de zile sa se uite la power rangersii astia,nu stiu de unde i-au ramas in minte...in schimb acum se uita la Bindi fetita junglei,in lumea lui elmo si pe strada sesam...imi plac si mie
Din categoria "sunt cupil cuminte dar tata este obraznic" de vreo 2 saptamani incerc sa lucrez si acasa fara stricta supraveghere a mandreicare sta si scrie cu mine...asa ca in sfarsit reusesc sa o conving sa ma lase-n pace si sa se joace cu tacsu in alta camera...inainte de a pleca, sunt avertizata..."bine,cum vrei tu,dar te anunt de pe acum,ca sa stii,tata este cam nebunatic!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nu stiu voi cum sunteti, insa eu sunt mereu luata de val, mereu in extaz cu vreun proiect, chiar si mic-micut, cred ca asta ma face sa ma bucur de ziua de azi, de maine ...
Acum am in cap cateaua asta de 3-5 kg
Nu va spun ce planuri marete am, deja imi inchipui incantarea Giuliei, etc.
Si aceste lucruri efectiv imi salta sufletul.
Nu stiu daca ma intelegeti.

Pe mine ma extaziaza si ca am musafiri si pregatesc un tort pentru ei, si iesitul in parc si mersul la piata.
Cred uneori ca sunt realmente dezaxata ca ma pot incanta asemna lucruri, normale pana la urma.
Reversul medaliei e ca atunci cand nu-mi eise ceva, la fel percep totul, ca pe-o tragedie, aici mai am mult de lucru

Si la gradi. Organizam, sau sa zic ca organizez, ca`st casiera si comitetu`. Eu sunt atat de entuziasta, restul se uita la mine si cred ca ma cred nebuna. Dar asa simt
Ma incanta atat de mult totul , poate e de vina zodia

Edit: mereu sar calu` de ziua Giuliei, pentru ca eu si acum tin minte torturile facute de MamiMea, erau cu crema de nuca, torturi cu etaj, de ziua mea. Ma facea sa ma simt speciala. Si reusea, chiar si cand ne era cateodata tare greu.
Si cum anul acesta Giulia nu va avea o vacanta adevarata, macar ziua ei sa fie cea mai frumoasa pt ea
Stiu ca lumea ma crede si aici exagerata, dar nu o fac din extravaganta, o fac de dragul ei, ca stiu ca o incanta sa fie printesa pt o zi

M-am intins, nu stiu ce am, cred ca sunt luata de val


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, fata. esti de belea ! Da bucura-te, fata draga, mie mi se pare superfain sa fii asa !! Cit despre catel/pisica, io mi-am dorit toata viata mea ciine, la inceput stateam la bunici si aduceam in casa toate mitzele/ciinii parasiti de prin imprejurimile blocului !! Doar ca nu aveam voie sa ii tin in casa ! Later, cind bunicul meu a murit, am adoptat o pisica pribegita si am tinut-o pina la finalul vietii ei ! Ciine tot nu am avut ... si acum chiar cred ca nu mi-as mai lua, ca nu ma vad iesind in fiece zi, indiferent de vreme, cu ciinele afara !! Io nu am timp sa suflu, daramite sa am grija de catelul acela !! Pisici are mama, trei, la ea acasa, asa ca am ce sa zmotocesc (si Andreiushu la fel) cind mergem la ea !!
Io sint innebunita dupa catelul ala - dreaq, ca mereu uit cum ii spune, e rasa terrier, era si in serialul cu Fraser unul ... acusi imi aduc aminte ... daa, Jack Russel, ador ciinele asta !!!
Gata, m-am prins ce-i cu robotii aceia, cind mai treceam cu telecomanda peste jetix parca dadeam de ei, mi s-au parut si mie ultra zgomotosi si cam violenti, de altfel nici nu ne uitam la canalul acesta de desene !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, da di ce mey nu o sa aveti vacanta ?? Ii vreo problema ??...
Gabi, glicinaaa, oau, ce fain !! Bunica mea avea pe toata fatada casei, inainte, cind statea la curte, era o minunatie, toata viata mea o sa imi aduc aminte de parfumul acela !! Am cautat foarte mult si am gasit si eu la florarie, in ghiveciuri mari, dar mi-e ca nu are viata lunga la bloc, unde stau eu ... ca parca e planta de curte, de gradina !! Sa aveti vreme frumoasa si petrecere frumoasa in gradina personala !!
Io ma indrept spre casa, am o usoara tristete ca misiz Dana Angelica nu a aparut, Nora, haidii mah, zii-ne despre voi, ca altfel te interpelez pe messenger si iar te tin din muncile tale !!
Va doresc o dupaamiaza linistita si un uichend fain, cu sanatate si vreme frumoasa !Sa aveti grija de voi si de piticii din dotare ! Va pup cu drag pe toate !!
Si daca miine nu mai intru, La Multi Ani pentru Ina32 , sa fii sanatoasa si fericita si iubita !! Si sa ne mai scrii despre voi !


Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Gata, plec si eu spre gradi sa-l iau pe Stefan - va urez un weekend de vis!

Si pentru miine, ca eu nu intru, LA MULTI ANI pentru Irina-Ina!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput