Copilasi de iulie-august 2004 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Marina, io am intrebat de calarie ! Multumesc pentru indicatii, nu ca nu mi-as dori sa fie ca in filme, dar bine ca exista si asa !
Mey, Angelica este Nora !! Pe care io o ajtept in continuare, sa vez ce ma oftic de nu apare !?

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

salutam,
multumim de intrebari, noi suntem destul de bine. Mai putin Eva cu infectia ei urinara care nu se da batuta deloc... eu nu am mai auzit asa ceva, imi imaginam ca dupa penicilina intavenos si vreo doua luni de Bactrim ar fi trebuit sa-i treaca, dar cum am intrerupt tratamentul a inceput din nou sa scape pe ea... la urocultura nu creste nimic, nu stiu ce sa mai fac. I-au facut tot felul de investigatii, a iesit un mic reflux, dar nu ceva semnificativ zic ei. In orice caz am aflat ca prietena cea mai buna a Marei a avut aceleasi probleme pana pe la 9 ani, a luat in timp tone de penicilina si nu s-a facut bine pana nu au inceput hormonii sa lucreze. Eu ma rog sa nu fie si la Eva asa, mai ales ca e suparata tare de cate ori scapa pe ea. Ea e cochetica, se imbraca si se schimba tot timpul si tocmai cand e mai multumita de hainutele pe care le are pe ea , scapa pipi si incepe sa planga... ufff!!
Nu am avut timp sa vad toate pozele, dar aseara in fuga am tras cu ochiul la Eva mica, e clona lui Pat si a lui Mugur desigur, cum faci tu Rox de nu se vede contributia ta deloc? Uschh.. am un proiect groaznic de plicticos de facut azi, dar la prima pauza revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

dar daca obisnuiesti sa te uiti la columbeanca am vazut-o odata la tv cand se dadea in stamba fix la centrul asta, deci pozti sa zici ca e ca in filme. In realitate nu i-am vazut piciorul pe acolo insa de vreo cateva ori am vazut-o pe d-na Base


Citat:
citat din mesajul lui alice2004

Marina, io am intrebat de calarie ! Multumesc pentru indicatii, nu ca nu mi-as dori sa fie ca in filme, dar bine ca exista si asa !
Mey, Angelica este Nora !! Pe care io o ajtept in continuare, sa vez ce ma oftic de nu apare !?

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Corina,
sanatate Evei si sa treaca toate belelele
Nu ar ajuta-o absorbantele zilnice, sunt chiar mici si mai sunt si parfumate ? Intreb si eu, cred ca e tare greu sa o vezi atat de trista


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cori, sanatate multa Evei !! Si tie bafta cu proiectul ! Eu personal nu prea sint pro tampoane la fetite asa de mici, mai ales daca sint si cu deo ... nush de ce, dar am asha un fiiling ca nu sint chiar indicate !
Hahaha, Marina, m-ai dat gata ! Io ma uit la teveu doar pe programele de desene animate, si asta doar cind fii-miu e la aparat, altfel platesc abonamentul si citesc din cind in cind programul pe la vreo publicatie de-mi cade in mina ! Am avut in iarna asta un promo de la dolce, cu trei programe moca de filme si recunosc ca am mai scapat de gizmo si am mai vazut si eu una-alta, dar gata, desene si iar desene, noaptea cind am timp de teveu io dorm, nah, ca oamenii !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

off, nu va mai bateti capul cu mine, multam pt tot....adevarul e ca am nevoie de un car de intelepciune si curaj sa iau o hotarare, nu e simplu sa inclin balanta. Trebuie sa tin cont de ce e bine pt copii si in acelasi timp sa nici nu se puna problema ca noi adultii sa trebuiasca sa ne toleram si sa ne chinuim impreuna daca ne-am saturat unul de fata altuia, pt ca se creaza un stres continuu ce nu pica bine mai ales copiilor

Corina, ce probleme urinare are fetita ta? am tot cautat in urma si nu gasesc postarea ta. Va dorim sanatate multa-multa

mucim inca dar ii duc acum afara ca azi nu bate vantul si s-au saturat de stat in casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Lia, ! Lasa brei chestiile astea cu "batutu la cap", ca doar sintem aici sa vorbim si sa ne ajutam - nu ?? Hai, plimbare placuta ! Io te astept sa ma mai bati la cap, heheh !! Daca ma dezlantuiesc eu paici, oaaaa, sa vezi atunci roman fluviu ! Da incerc sa ma temperez, si eu sint perfectionista, ca mine nu le face nimeni si ma gasesc asaaa, intr-un cerc vicios, io le fac cel mai bine dar mamaaa, ce mi-ar place sa mai am timp se de mine, da cum clona nu am, caut drumul cel mai bun si rezolvarea cea mai eficienta (doar ca asta ma pune pe mine pe locul al 74564565748-lea !!).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cine vrea scrie, cine nu, nu
Io scriu
Lia, ma repet, un we undeva departe



-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Multumesc pt incurajari! la tampoane nu m-am gandit, dar nu stiu daca merge pt ca uneori scapa 3 picaturi alteori o galeata... azi de ex am trimis-o cu pampers la gradinita pt ca zilele trecute a facut tot de cate trei ori pe ea si m-am gandit ca nu are sens sa o stresez si mai rau. a promis ca se duce des la toaleta si pampersii sunt doar daca se intampla vreun accident. Lia am scris eu demult ca a avut tensiune mare, febra 40, frisoane, dureri de burta si rinichi... nu toate odata, pe rand in decurs de vreo doua-trei luni. Ciudat e ca nici macar atunci cand infectia ajunsese deja la rinichi si nu mai puteam controla febra nu i-a iesit nimic la analize. Cica face pipi prea des. probabil ca daca ar iesi la analize s-ar vedea si la ce tratament raspunde, dar asa o luam pe bajbaite, si astia aici sunt super panicosi cand e vorba de medicamente, prescriu foarte greu antibiotice si doar pe cele mai slabe.
Iar in legatura cu problema ta Lia, eu cred sincer ca nu exista nici o relatie in care cei doi sa nu fie nevoiti sa faca compromisuri. Totul e sa analizezi tu situatia foarte bine si sa te gandesti ce vrei sa faci. Si eu am divortat cand avea Mara 5 ani si mare parte din vina o port eu, pt ca ma dedicasem cu totul Marei, asa cum zici tu traiam doar pt ea si incet-incet l-am indepartat de mine pe tatal ei. Cam asa se intampla, devenim uneori exagerat de mamoase in detrimentul casniciei, al nostru si al copiilor in final. Dar tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci ca sa fii fericita, asta trebuie sa fie telul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cori,
eu ziceam de absorbantele zilnice ca sunt micute si sunt ok pt cateva picaturi, le poti chiar taia. G e tare incantata cand ma vede ca le scot din cutie ca miros bine.
Of, sper din suflet sa treaca probleme astea

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput