Urgent, sfaturi : Bichon Maltese

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

ce dulce e si pufoasa ! Sa va traiasca !

Trebuie s-o duci tu pe covoras... de fiecare data dupa ce mananca, dupa ce se trezeste din somn si dupa o joaca mai zdravana ! Eu asa am reusit sa-l invat pe "maidanul" meu, care are acum aproape 9 ani... prima iarna l-am tinut in casa, desi avem curte.
Nu erau covorase atunci, foloseam ziare. Facea f. des pipi si f. putin.. ca bebelusii Un week-end m-am chinuit cu el si l-am dus pe ziare, a invatat repede. Se mai intamplau si accidente, dar in mare stia unde are voie sa faca.

Va pupam

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu imbibam ped-ul in pipi, stergeam bine locul cu pipi si Sela se ghida dupa miros pt urmatorul pipi pana s-a invatat.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ce minunati sunteti!!!!

Catelusa e o scumpa!
Abia astept sa vad si eu pe nazdrvanul nostru, nu mai am rabdare!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Hristos a inviat!

Sambata va veni si catelusul nostru acasa!Abia astept!
Trebuie sa merg la cumparaturi, puteti sa-mi spuneti ce sa-i cumpar?pat, pampers, mancare-de care?-sa fie cea mai buna, ce altceva?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

intreaba-l pe crescator ce i-a dat sa manance pana acum.. pt. inceput da-i aceeiasi mancare, sa nu iti faca vreo indigestie.
Unii dau Royal Canin starter, altii Purina, depinde

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Tot nu reusesc sa o invat pe Eva sa faca la baie. Am pedespsit-o am certat-o o duc la baie o las acolo 10-15 min si nu face. Dupa ce o scot face in casa unde apuca. Reusesc sa o duc la baie sa faca acolo doar dupa ce se trezeste. In rest nu reusesc.

mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

N-o certa ca poate asociaza mersul acolo cu ceva neplacut. Laud-o ca si cand face cea mai tare chestie si da-i si-un treat ca rasplata.

Oana_B

I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Am fost ieri la cumparaturi, sincer m-am simtit la fel ca atunci cand eram gravida si cumparam diverse lucrusoare ptr bb!
Am luat patut, "pampers" din acela plat(am ramas socata sa vad ca exista pampers ca si ptr copii), recipient de mancare, perie ptr blanita, sampon ptr spalare uscata, si sampon ptr baita.
Am luat si bobite Royal junior, aici la fel, am ramas masca sa vad ca sunt special ptr bichon maltese, i-am luat si o conserva.
A uitasem, si o sticluta cu o solutie care se pune pe pampers, sa-l atraga la pisu.
Pentru mine e ceva SF, sper sa ma descurc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alinkav
nu uita de lesa si zgarda antipureci si spray antigoange si apoi de la 1 an + hamul (doar de la 1 an + pt a nu i deforma coloana)

Diana,
daca face pipi in alte locuri, imbiba pampersul cu pipi ala al ei :-) sa si regaseasca mirosul si sa mearga tot acolo. Si nu o mai certa, dureaza un pic pana se acomodeaza



Sela la 2 ani
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput