Urgent, sfaturi : Bichon Maltese

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

In sufragerie
Numai caini aristocrati avem

Si Sela e mare princess, locul preferat => pe capul cuiva

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina8787 spune:

buna!si eu sunt la inceput de drum, cu bichonica maltezica al meu.e un pui de 1 luna si o sapt, si il am de 2 zile.nici eu nu prea stiu de unde sa incep si ce sa fac mai exact, si pe mn ma trezeste noaptea, m trage, are chef de joaca.cu toate astea il ador.si la mn e problema cu locul de munca .plec la 9:30 ma intorc la 5:30, iar in timpul asta pana in ora 14 sta singurel pana apare cineva acasa.i-am cumparat si eu jucarii si tot felul sa nu se simta singur.in rest, cand ma intorc acasa nu ma mai dezlipesc de el.ne chinuim si noi cu scutecelul, nu prea stiu cum sa-l invat sa faca pe el, ca nu stiu cum sa-l "amenint", uffff...cum sa atingi "in semn de bataie" o creatura atat de mica si dulce?! eu nu poooot.ce modalitate sa adopt?voi ce ati folosit?va rog sa ma ajutati.multumesc frumos!
ah si era sa uit...o parere despre un nume?baietel fiind :D:D:D ii spun in 1000 de feluri, poate ma ajutati si voi sa raman lla unul, mai ales ca sapt viitoare treb sa-i fac vaccinul si carnetul de sanatate etc. ms
1o zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

O, bine ai venit pe forum.
Sa aduci poze cu puiul !

Despre pipi / kk: dupa juma1 de an, Sela tot nu face pe scutec ca-l rontaie dar fape pe prosopel. Kk doar intr un singur loc. E vorba de timp cred si la catelusi.
Si noi o lasam singura, iar ea este atat de coplesita cand ajungem acasa, ne linge, pupa, latra, face pipi

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

anyella - te asteptam cu interes sa vad cat rezisti cu periatul si descalcitul si neeeee, io nu tund catelul. :))
Acum o astept la cotitura pe mamagiuliei.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Catalina ... io zic ca rezist 2 ani
Ultima data am desclacit 3 ore blanita la labute, apoi ceva misterios roz ... cred ramas de la pupaturile fie`mi ... eram la un ps sa iau forfecuta aia mica-mica

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Noi ne-am luat hainuta pentru vremea friguroasa marimea 60 cm :))
I-am probat-o ieri si nu-i placea deloc

Noroc ca avem parul scurt scurt si nu avem ce descalci ! Pe de alta parte nu gasesc o perie ca lumea pentru par scurt, toate sant cu tepi si mie imi trebuie ceva mai "fin"
Ah... si am devenit domnisoara... e in calduri fata de 2 saptamani ...deh, are 11 luni acum

Ingrid si Cristi 6 ani si 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Wow, Ingrid, sa va traiasca domnisoara !
Si Sela are spre 10 luni ...

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Hop si noi in clubul posesorilor de bichonel maltezel
Minunea noastra alba se numeste Tazy ( de la Tarzan- asta de la fiu-meu citire). Il avem de vreo 2 luni si a devenit un fel de fratior al copilului meu. Acum deja suntem mari, am facut 5 ani copilul si 5 luni bichonul
O singura problema am cu el: face pipi peste tottttttttttttt.
Mai am o fetita caniche care l-a adoptat ca pe propriul pui , asa ca nu sta singur niciodata ,dar nici nu se plictiseste cu mama Gipsy.

Acum ca ne-am prezentat sper sa ne primiti in club si promitem sa revenim cu poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Craciun fericit la toti pufosii (pupam boticurile) si la mamici !
V-ati pregatit cu cadouri ?
La noi au mare succes cele din gama "Kong"... va gasi si sub brad una !

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria_daria spune:

Buna tuturor!

Sint nou venita pe acest forum si m-am chinuit vre'o doua zile sa ii dau de cap .....sa gasesc o continuare a discutiilor purtate referitor la bichoneii ,dar totul s-a oprit in decembrie am citit si recitit dar daca mai scrie cineva ceva .....dar nimik poate primesc si eu citeva sfaturi de la voi .....?
Si eu am o scumpete mica JENY si in multe povestiri o regasesc ,ma amuza si ma face sa zimbesc la fiecare rind ce l-am citit de parca retraiesc fiecare clipa ....
Daca e posibil as fi fericita sa continuati aceste discutii ,sunt utile si pline de invataminte
Va multumesc si astept ....

Mergi la inceput