Cauzele opririi din ev.a sarcinii - TROMBOFILIA 6

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Luca esti mortala, bei Royal Gelly ca pe suc. Dc stau bine si ma gandesc nu ti-am spus niciodata sa iei Royal Gelly, ti-am zis sa nu-i dai sotului tau pt ca este estrogenic si ca e mai bun pt femei. Tu atunci ai luat cu asalt magazinele tale "nudiste" si ti l-ai cumparat. Am aflat mai tarziu ca iei Royal Gelly, at cand imi multumeai pt ca ti-au iesit anal beton.
Eu cred ca ovulatia tarzie ti se trage de la el. De ob CM vine la 14 zile de la ovulatie dar dc iti faci inhibarea regula cu 14 zile nu se mai aplica.
Am zis sa-l iei pana la ET pt ca dupa aceea nu stiu dc are contraindicatii si decat sa risti mai bine nu il iei. Dc tu afli ca e bun dupa ET at sa-mi spui si mie, eu suflu si in iaurt dupa ET.
Omega 3(Arctic Sea) e OK, iei 3/zi pana la ET apoi reduci la 1 pana la sf trim I iar apoi iei 2 pana la adanci batraneti
Luca, mai am varianta Belgia, sotul pleaca f des peste granita si ii e mai usor sa ajunga in Germania /Belgia decat Bucuresti. El mai are si carte de identitate belgiana si cred ca poate obtine o reducere, nu stiu sigur. Dracea e in schimbari de locatii si va fi super aglomerata in iulie-aug cand vreau eu.





Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

Salutare,dragelor!
Tocmai m-am intors de la Fundeni si am reusit sa stau de vorba cu dna dr Uscatescu.E clar ca data trecuta am prins-o intr-o zi mai proasta.Astazi mi-a vb foarte frumos,mi-a explicat toate nalamuririle si diagnosticul este de trombofilie.Mi-a prescris tratament cu aspenter,acit folic,magneziu cu vit B6,Vit E forte si vit C efervescenta. in sarcina voi face clexane imediat ce am un test pozitiv.
acum urmez acest tratament si ma asteapta la analize peste 2 luni.

miki,dr Uscatescu se intoarce in tara pe 18mai.astazi a fost ultima zi cand a fost de gasit si s-a simtit fiindca a fost ff aglomerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Criss85 ma bucur ca ai reusit sa vb cu d-na dr si ca ti-a dat un tratam "optimist". Ce anal ti-au iesit proaste? Vrei sa te trec pe prima pag? Dc da, da-mi datele tale.
Multumesc pt informatia legata de sosirea dr in tara.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

lilianaFi
ma bucur tare , tare mult ca esti bine si esti pe val !
Iti doresc multa , multa bafta !!!
Looana
si eu ca si tine am avut transferati 3 embrionasi care nu s-au prins desi toti dr-ii imi spuneau ca singura mea problema este raspunsul slab la tratament.E , acum am raspuns bine numai ca nu s-au prins si incep si eu sa caut cauzele.
LucaLuca
multa bafta !!!
criss
super ca ti-ai facut analizele de sange si ai inceput si tratamentul.
Spune-mi te rog ti-ai facut anticorpii antitiroidieni?
miki
uau .... ce imi dai tu de muncit cu articolul postat despre patologia implantarii oului !!!
Dar promit ca o sa fiu constiincioasa si o sa vin cu intrebari.
Fetelor stiti un fiv reusit cu anticorpi antitiroidieni pozitivi sau un tratament adecvat necesar in acest caz ? Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Am uitat sa spun ca anul trecut , inainte de a merge in Ungaria pt fiv am fost la Dr Dracea , care , cand mi-a vazut fsh-ul mare am inpresia ca nu mi-a dat prea mari sanse pt ca mi-a spus sa merg sa fac in Sibiu , unde este dr.Chicea pe care il cunoaste si care este foarte bun si ca nu are rost sa bat drumul pana la Bucuresti si ca oricum sansele sunt foarte mici.
Va reamintesc ca la aceste sanse la ultimul fiv am avut transferati 3 embrioni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Luck bine ai venit!! Nu stiu pe nimeni cu AAT si FIV reusit. Danny1 are ac anticorpi si are o fetita maricica, anticorpii si mutatia MTHFR le-a descoperit abia acum . Poate te lamureste ea cu ceva tratam.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

miki
ce "incurajator" ca nu stii pe nimeni in aceasta situatie.
Danny vrea inca un bebe si nu reuseste sau cum a aflat ca are AAT pozitivi si mutatia MTHFR ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Stiu ca nu este incurajator, dar chiar nu stiu pe nimeni. Danny abia acum cand vrea sa-l faca pe bb 2 a aflat de AAT si MTHFR.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Da , am citit acum la "sarcina si bolile autoimune" unde scrie danny.
Se pare ca fetelor cu aceasta problema li se spune de medicii lor endocrinologi ca se poate realiza o sarcina cu aceasta problema dar este obligatoriu tratamentul in timpul sarcinii.
Doar una din fete , nu imi amintesc numele ei merge in iulie sa faca fiv in SUa parca si zicea ca i s-a spus de o injectie cu gammaglobulina dar nu stie inca cand , cum , cate?
Offf , ma afund din ce in ce mai mult !!!
Cred ca trebuie sa incep sa caut o mama surogat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

miki-miki
Eu am inceput sa sa gerez de la inceput. Cu toate astea, sarcina era in evolutie, hcg crestea normal. Cu 3 zile inainte de avort n-am mai sangerat, apoi am eliminat un cheag imens, apoi sarcina. Deci, probabil ca cheagul a desprins embrionul si asa am avortat. Nu s-a oprit in evolutie. Hcg-ul a crescut normal pana in ziua avortului.
Antecedente de boli nu am in familie.doar eu am probleme...

Mergi la inceput