Redoutistele fidele LR France(165)-Next generation

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

dispare omu de 1 mai si cand revine nu mai pridideste cu cititul.

buna alegere cu Next.
Eu am cumparat de Paste din LO de la Next 4 perechi de incaltari pentru ; ma bucur ca l-am putut proba in magazin ca de ex unele sandalute nu-i intrau din cauza ca are piciorul lat.
caut linkuri.

ia sa vad ce pot comanda si eu de pe site , ca n-am avut timp sa ma uit pe indelete prin magazin cu copil dupa noi.

si am oricum frustrari legate de shopping fiindca aseara ne-am intors de la Roma, cea mai de cacao destinatie de shopping; nici macar o pereche de chiloti n-am pescuit de pe Via del Corso.
superlative insa pentru oras, vizite si mai ales restaurante; si nu in ultimul rand finala de tenis Nadal- Djokovic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

asa, am cumparat sandalutele cu bleumarin nr 2 pe randul de sus si nr1 pe randul de jos.
Cele de sus au led in talpa si se aprind la mers; sunt haioase:
http://www.nextdirectory.eu/page.asp?b=G34&p=2532&o=2

si tenesii nr 1 si nr 2 de pe randul de jos:
http://www.nextdirectory.eu/page.asp?b=G34&p=3532&o=2

am luat masura 7 care corespunde cu 24 .

si am platit in magazin exact pretul de pe site dar nu mi s-au parut scumpi; la Pablosky am platit pe aceeasi tenisi 100 ron doar ca au branturi de piele.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ella, multumim de lamuriri ! 24 poarta Bob???? Nu pot sa cred ! Daria poarta 25 la 3 ani si 4 luni! Deci eu ar trebui sa iau masura 8.




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Mara poarta 27 acum, la 3 ani si 8 luni. iar Matei 30 dar e un pic mai mare...

Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Buna fetelor,

Am facut si eu o comanda la Next pe data de 1 mai, o astept.

Alte noutati nu am

Am intrat mai mult sa v-a salut.
Sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Cristina....bravoooo...felicitari.
Sa dea DD sa fie cu ochisori.
Sa ne tii la curent cu noutatile.

Eu poate ma incumet sa comand in we asta la Next.
Mateea mea e un piculet racita...asa ca nu prea am chef de shoping.
mateea la 3 ani si 5 luni poarta 25 la pantofi. Unii chiar ii sunt mari. Ea are 1,05m si cam 17,500kg. O sa ii comand hainute pt 3-4 ani, iar la pantofi/sandale 8 pt vara asta si 9 pt toamna.
va pup...

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Salutare
Wow, ce veste mare, asta cu Next!!! Imi mai ostoieste dorul de LR, desi nu se compara preturile...dar nici calitatea
Asa ca pun vesela in cos din delicioasele hainute, ca tre' sa fac si eu safteaua pe Next, nu? O comanda mica, de test
Dar m-am blocat la incaltzari, am inteles ca exista undeva o pagina cu o talpa si un tabel cu corespondenta marimilor, dar nu o gasesc neam. La care subcategorie e, ma ajutati, va rog? Multam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

am uitat sa precizez, pt incaltzarile de copii nu gasesc tabelul cu conversii, caci pt mine nu ma incumet sa iau pe neprobate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mireillegl spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Salutare
Wow, ce veste mare, asta cu Next!!! Imi mai ostoieste dorul de LR, desi nu se compara preturile...dar nici calitatea
Asa ca pun vesela in cos din delicioasele hainute, ca tre' sa fac si eu safteaua pe Next, nu? O comanda mica, de test
Dar m-am blocat la incaltzari, am inteles ca exista undeva o pagina cu o talpa si un tabel cu corespondenta marimilor, dar nu o gasesc neam. La care subcategorie e, ma ajutati, va rog? Multam.



http://content.next.co.uk/pdfs/x43_shoe_guide.pdf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

am uitat sa precizez, pt incaltzarile de copii nu gasesc tabelul cu conversii, caci pt mine nu ma incumet sa iau pe neprobate


Uite aici:
http://www.nextdirectory.eu/shot.asp?b=G34&p=532&s=1&n=Childrenswear

si apesi pe Childrens Shoe Sizing Guide

Mergi la inceput