Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(78)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

roxi: refritor la rahitism.mie mi-a prescris 20 pastile de Ca+D3 acum la 33s.
miruta,lauraasi bb mea sughite din ce in ce mai des si mult.sper sa fie cuminte pana la termen
miruta:ce vesti ne dai?esti superba,a crescut bn Antonia.
magda:felicitari pt kg-,in scurt timp vei deveni ca si inainte de sarcina
laurao:ff frumos numele lui,,gugu''
lauraa:felicitari pt bbina ta,e f bn dezvoltata,si eu vreau sa ajunga max la 3200.insa asta vom vedea.Bafta pe mai departe
ALEXSIMATEI:estui f frumoasa,nu te-ai ingrasat decat la burtica..iti sta bn in roz


Yioanna 34+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 6 saptamani pana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

am uitat carla arati fenomenal eu nu am mai purtat tanga nici nu mai tin minte de cand esti mumusica foc si pozele nu sunt indecente deloc

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s

sa ve-o spun si pe cea buna:
sambata am oficializat relatia cu iuby meu,deci nu mai sant domnisoara

am sa pun ceva poze..

Yioanna 33+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 7 saptamani pana


Casa de piatra draguto!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

eu sunt o persoana calma dar cand cineva intra cu bocancii in treburile mele si mai ales ca nu dau bani din buzunarul altuia eventual numai din al mamei mele care ma ajuta imi vine sa urlu in 4 zari mi se ridica tensiunea acum imi vine sa plang de suparare nu ma intreba nimic de bebe ci numai "si acum ai dat bani?"

haideti ca v-am innebunit cu ale mele

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



Spune-i si tu ca de data asta a fost promotie si nu i-ai mai dat.Fa un pic misto de ea poate-i trece de intrebat

DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA


Sau poti sa spui vorba aia "gratis, mama soacra"
Sincer,imi pare rau,parca nu aveai destule..lasa ca te faci tu mare,termini facultatea,si o sa scapi si de ea



elena, s.34 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

buna seara burticute si mamici

yoana felicitari casa de piatra si multa sanatate tatalui tau

am venit de la doctor si pot sa va spun asa: bebe este cu capul in jos, are 2.800 gr , dupa masuratori a iesit de 36 sapt si 5 zile , dpn 27 mai , in rest toate ok , mi-a spus ca are circumferinta capului mare si nu stie daca imi permite sa nasc natural dar m-a chemat pe 18 mai ca sa stabilim planul de atac oricum orice mi-ar spune pana nu il vad sa il verific din cap pana in picioare nu ma linistesc


cam atat nu am facut mare lucru dar sunt franta de oboseala eu stau la etajul 4 am spus ca nu mai reusesc sa ajung in casa si ma culc pe scari

aaaaaaa si mi-a atras atentia sa nu dorm pe spate ci numai pe o parte ca ii fac rau lui bebe e clar numai dorm deloc pana nasc

astea sunt vestile de la noi va pupic pe toate




35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



asa am simtit eu ca ai nevoie

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

nicuratze multumesc frumos stii eu nu sunt deloc rea numai ca asa ce ma intristez cand vad ca fac tot posibilul sa fie bine si se profita offfffff tare mi-as dori sa ma lase in pace cu comentariile ei excat cum ai spus nu am destule pe cap dar trec toate

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Vai de capul meu,ar ce viteza aveti la scris fetelor..ma gandeam ca nu o sa mai termin in seara asta sa vad tot ce ati mai vorbit

miruta............las ca mai sta pitica ta inca 2 saptamani,tu doar sa eviti efortul si totul o sa fie bine

carla.............imi pare tare rau ca astia cu leasingul fac totul numai in favoarea lor si te supara pe tine...un ca sa treaca.Sa sti ca eu am avut nesansa sa vad on piranda la ginecologoribil..cahhh.Cand m-am operat de apendice em ajuns la urgenta jos si vis-a-vis de camera unde erau urgentele ,era si usa de ginecologie..larg deschisa si pe o masa din aia o piranda urcata si doctorul incerca sa dea "padurea" la o parte ca sa vada si el ceva.Ce mai...foarte naspa

dani3ella...........chiar nu ma gandeam ca se poate si padurar...dar e bine de tinut minte

nicuratze............eu mor dupa capsuni.Spui ca ai dat si la fete si gata treaba

yioanna s............sa fie intr-un ceas bun si casa de piatra.Multa sanatate tatalui tau

motiana.............nu vad de ce ar fi contraindicata...ideea e sa rezisti tu la durere

Clody..............ne bucuram sa auzim ca a fost bine la eco si nu mai plange ca-i faci rau la bebel..chiar asa,ia fa si tu un pic de misto cu ea,poate isi baga mintile in cap si nu mai face remarci care nu-si au rostul in loc sa se intereseze cum iti este tie.Multi ca sa treaca supararea

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

CARLA,PHILIP,MARIA,,am sa mai cumpar si maine capsuni...

YIOANNA,felicitari,casa de piatra! Am vazut pozele,ai fost superba,arati de parca ai fi proaspat bronzata!

CATALINA,ma bucur ca sunteti bine,in afara de oboseala inerenta...asteptam poze!

CARLA,super arati!

elena, s.34 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Deea multumesc chiar am nevoie oricum m-am mai calmat ca am spus ce aveam pe suflet se agita si razvan si ma dor toate pe unde se intinde cred ca l-am agitat si pe el

Vb numai cu voi si cu mama ca "amicele" numai de rele asteapta sa le spui

Va multumesc ca imi ascultati off-urile va pup ma duc la nani ca ma doare spatele de morrr

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Maria buni, ! Analiza e ok, nu-s semne de streptococ. Tu cum mai esti ?

Clody, ma bucur ca l-ai vazut pe bebe si e bine. Vorba ta, pana nu-i tinem in brate tot ne mai vin idei ca ceva nu ar fi bine. Cu circumferinta capului .. nu stiu ce sa zic, dar nu te speria ca nu e cazul. O fi o sugestie sa faci cezariana, se stie ca multi medici sfatuiesc pacientele sa recurga la cezariana, chiar daca nu exista un motiv intemeiat. Cu soacra .. da-i ignore. E singura sansa pentru linistea ta.

Carla, arati super! Nici nu mai am cuvinte. Eu nu am luat chiar exagerat (zic eu), dar aveam deja niste kg in plus, asa ca acum sunt un pepenas.


Cred ca ma retrag si eu, desi e meci si nu cred ca am acces la telecomanda, dar ma cam doare spatele. Noapte buna!


Andreea 36+

Mergi la inceput