Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

eu sunt o persoana calma dar cand cineva intra cu bocancii in treburile mele si mai ales ca nu dau bani din buzunarul altuia eventual numai din al mamei mele care ma ajuta imi vine sa urlu in 4 zari mi se ridica tensiunea acum imi vine sa plang de suparare nu ma intreba nimic de bebe ci numai "si acum ai dat bani?"

haideti ca v-am innebunit cu ale mele

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motiana spune:

clodyac, draga mea, si eu am o mare problema cu ecografele astea. cand eram in saptamana 30 la ecograf medicul mi-a zis ca bebe e mai mic cu 2 saptamanni, desi se incadra in limitele saptamanii respective. am plans o zi intreaga pana am ajuns la medicul meu ginecolog care mi-a explicat foarte calm ca masuratorile depind si de cativa milimetri, de cum e setat aparatul si ce sursa foloseste medicul respectiv. Asa ca incerc sa nu ma mai gandesc la asta si-mi tot repet ca bebe e bine si ca Dumnezeu ne vegheaza si ne ajuta.

motiana 33+ Matei Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

strunfita asa gandesc si eu dar nu am cu cine sa vb si mai rau cris nu imi ia apararea in fata ei si asta pt mine e cel mai dureros cred daca ar spune si el e familia noastra si facem ce vrem ar mai fi ceva dar asa sunt eu singura si gura ei mareee iti multumesc pt incurajari



35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

motiana multumesc la concluzia asta am ajuns si eu ca ecograful este un aparat si un om il foloseste deci ma rog la Dumnezeu ca sa fie bine si bebe sanatos si tot inainte




35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

laurao:ms,nu mai port,insa in ziua aia atat de speciala vroiam sa fiu si eu mai,na,intelegi u
maria:u esti mereu pe faza cu toate,felicitari...ms
clodyac:felicitari pt vestile bune de eco.ms

anca,magda,stunfita,va pup pe toate si multumesc,va doresc si voua numai bn

bbina mea sughite intruna de cateva zile (adica f des)si acuma,saracuta

Yioanna 34+ Stefania Alexandra

http://bd.lilypie.com/EMiQp2.png
http://picasaweb.google.com/yioanna

AMR 6 saptamani pana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

eu sunt o persoana calma dar cand cineva intra cu bocancii in treburile mele si mai ales ca nu dau bani din buzunarul altuia eventual numai din al mamei mele care ma ajuta imi vine sa urlu in 4 zari mi se ridica tensiunea acum imi vine sa plang de suparare nu ma intreba nimic de bebe ci numai "si acum ai dat bani?"

haideti ca v-am innebunit cu ale mele

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



Spune-i si tu ca de data asta a fost promotie si nu i-ai mai dat.Fa un pic misto de ea poate-i trece de intrebat

DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

eu sunt o persoana calma dar cand cineva intra cu bocancii in treburile mele si mai ales ca nu dau bani din buzunarul altuia eventual numai din al mamei mele care ma ajuta imi vine sa urlu in 4 zari mi se ridica tensiunea acum imi vine sa plang de suparare nu ma intreba nimic de bebe ci numai "si acum ai dat bani?"

haideti ca v-am innebunit cu ale mele

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



Spune-i si tu ca de data asta a fost promotie si nu i-ai mai dat.Fa un pic misto de ea poate-i trece de intrebat

DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA




Carmina 36+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Yioanna, felicitari, casa de piatra! Esti foarte frumoasa, iar sandalele m-au dat gata . A, si prajitura aceea, yummy yummy. Sanatate multa pentru tatal tau. Cate zile sta in spital? Socrul meu a fost operat marti la 18:30 si joi dimineata l-au externat.
Catalina, ma bucur mult ca Eva isi iubeste fratiorul, ma incurajeaza sa sper ca Saby nu va fi foarte geloasa.
Maria, cum te mai simti?
Nu planuiesc ceva radical in privinta look-ului, sunt mai conservatoare, dar daca va iesi bine ceea ce am inceput sa fac atunci o sa scutesc mult efort pe viitor.
Clody, felicitari pentru vestile bune! Chiar nu conteaza cat de mare este capul la bebe, ci numai daca are loc sa treaca de bazin. In plus, bazinul se dilata si capul este moale, se mai alungeste ca sa aiba loc, o sa stiti exact mult mai aproape de nastere.
Cu soacra te inteleg bine de tot, desi n-am soacra, dar mi-a venit mie sa urlu cand am citit. Mai nasol e ca sotul tau e pasiv. Ce puii mei treaba are ea cu banii tai? Daca nu e in stare sa se intereseze de bebe sau sa ajute, macar sa-si tina gura. Daniela are dreptate, fa misto de ea, poate se enerveaza, ca tie iti ajunge. Te pup si te imbratisez cu drag sa treaca nervii.

Poze noi cu burtica am pus incepand de aici: (si scuze pentru cele mai putin decente , ultimele sunt de la gratarul de duminica )
http://sabina.geneza.ro/poze/?level=picture&id=1678

Carla, s.33 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motiana spune:

carlavwow sexy mama, arati super, si suntem cam in aceeasi saptamana, numai ca eu am o burta ....felicitari, sincer esti super.

motiana 33+ Matei Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

carla iti multumesc pt cuvinte acum m-am mai linistit dar ma cert cu ea in minte as face eu misto de ea si i-as si spune vreo doua dar nu am facut lucrul asta de la inceput si tare mai regret ca s-a obisnuit sa zica numai ce nu trebuie dar cred ca am sa imi iau inima in dinti si ii spun vreo doua ca nu mai suport

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput