Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Dan Alexandru bun venit printre albinutele noastre!!! Sa te faci mai mare si mai voinic, sa aiba mami mandrete de flacau la usa casei. Oana ma gandesc cat se mai facea daca mai statea pana la termen Felicitari!
Miruta am facut si eu azi cunostinta cu dr tau ca tre sa merg la control peste o luna.
Dana ce arici pogonici tii tu in brate Sa-ti traiasca!
Yioanna, felicitari, casa de piatra!


A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Yioanna, felicitari si casa de piatra!!!
Sa aveti parte doar de bucurii si de o fetita minunata!
Multa sanatate tatalui tau si refacere rapida dupa operatie!

Carmina 36+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac


am venit de la doctor si pot sa va spun asa: bebe este cu capul in jos, are 2.800 gr , dupa masuratori a iesit de 36 sapt si 5 zile , dpn 27 mai , in rest toate ok , mi-a spus ca are circumferinta capului mare si nu stie daca imi permite sa nasc natural dar m-a chemat pe 18 mai ca sa stabilim planul de atac oricum orice mi-ar spune pana nu il vad sa il verific din cap pana in picioare nu ma linistesc


cam atat nu am facut mare lucru dar sunt franta de oboseala eu stau la etajul 4 am spus ca nu mai reusesc sa ajung in casa si ma culc pe scari

aaaaaaa si mi-a atras atentia sa nu dorm pe spate ci numai pe o parte ca ii fac rau lui bebe e clar numai dorm deloc pana nasc

astea sunt vestile de la noi va pupic pe toate




35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



deci sa inteleg ca cezariana scrie pe tine...bine k s-a intors bebe si ca este bine
nasol de faza cu dormitul k si eu mai am tentative sa dorm pe spate
te pup si ai grija de tine!


Anca..
36+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna seara!!

Carla...imi pare rau de problema aparuta cu cei de la leasing..sunt niste magari..
Miruta..nu te mai necaji pt examene,le vei da,important este sa fie bebelina sanatoasa!!
DanaMi..ma bucur din suflet ca sunteti bine amandoua si ca bebelina recupereaza..asta e cel mai important acum!!Ai nascut foarte repede..super!!Ana cum mai este,ca nu a mai intrat de mult!!si pt ea!!
Serialbastre..ai rezultatul de la analize?Cum a iesit?
Anamariacs..bine ca ai mai dat un semn si ca sunteti bine!!si il rugam pe bebe sa fie cumintel pana luni cel putin!!
Nicuratze..eu nu am nici un argument pro..insa iti pot spune ca si eu am papat capsuni la greu..chiar acum am terminat o caserola de jumatate de kg!!
Clodyac..si eu am facut baita,nu asa lunga..dar am stat cateva minute scufundata..si cred ca lui bebe ii place,ca misca si el de zor!!Pestisorul lu' mama
Carla..buna intrebarea despre tiganci..Stresate mai suntem sa aratam impecabil..Ce schimbare de look ai programata?
Yioanna..nu stiu daca ma crezi,dar aveam o presimtire ca asta era vestea mare si importanta pe care trebuia sa ne-o dai sambata!!Va urez din suflet casa de piatra,multa fericire si impliniri alaturi de bebelina voastra!!Multa sanatate tatalui tau si refacere rapida!!
Catalina..ma bucur ca ai dat un semn si ca sunteti bine!!Acomodare usoara in continuare si multa sanatate!!Asteptam poze!!
Clodyac..felicitari pt vestile bune de la eco si pt bebe bine dezvoltat!!


36+ Darius Nicholas
AMR 3 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

fetelor dupa masuratori de pe babymed mie imi iese bebe exact in graficul de 35 de saptamani si nicidecum circumferinta capusorului atat de mare cat mi-a dat de inteles doctorita hmmm tind sa cred ca ecograful asta ma baga in sperieti degeaba

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

multumesc frumos maria tare as face o baie dar cum deja burtica mea se intareste din ce in ce mai des stau cu frica in san

voicu_bebi
iti multumesc si tie sper oricum ar veni bebe sa vina sanatos ca in rest trec toate



35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

clody nu mai fi suparici ca o sa fie bine

DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motiana spune:

Oana_MVT, Violetta_81, Ely, Cosminica, Oana_du
felicitari mamicilor, sa va bucurati de minunile voastre. Ma bucur pentru vestile bune de la ecograf a celor care si-au vazut bebicii.
Mai mult am citit forum-ul ca ajung de la munca nu am timp, iar cand ajung acasa sunt franta, Slava Domnului ca de luni intru in prenatal ca nu mai pot.De luni promit ca o sa fiu mai activa pe forum . Apropo de "defrisat" eu inca merg la cosmeticiana care foloseste ceara ca sa ma scape de "padure". Aveti idee e contra indicata in ultimile luni?

motiana 33+ Matei Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

dani3lla nu sunt supi numai ca doctorita asta a mea are ce are de ma baga in lipituri

am nervi dar am pe altcineva respectiv din familie respectiv o mama respectiv care nu e a mea asa ce comentarii baga de ma urc pe pereti "dar la doctor ai dat bani?" are o mare problema ca eu cheltui foarte mult pe doctori (asta in conditiile in care eu am facut investigatiile minime si m-am abtinut sa nu fac mai multe) desi nu ar trebui ca ea are o nepoata care a facut o ecografie la 4 luni si alta la 9 in spital si analizele de sange si nu a mai fost nicaieri si nu a mai cheluit nici un ban dar eu ma duc la particular ca sa cheltui bani aiurea

nu mai pot de nervi si cris nu ii spune nimic si tot pe mine se supara daca comentez

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac



am nervi dar am pe altcineva respectiv din familie respectiv o mama respectiv care nu e a mea asa ce comentarii baga de ma urc pe pereti "dar la doctor ai dat bani?" are o mare problema ca eu cheltui foarte mult pe doctori (asta in conditiile in care eu am facut investigatiile minime si m-am abtinut sa nu fac mai multe) desi nu ar trebui ca ea are o nepoata care a facut o ecografie la 4 luni si alta la 9 in spital si analizele de sange si nu a mai fost nicaieri si nu a mai cheluit nici un ban dar eu ma duc la particular ca sa cheltui bani aiurea

nu mai pot de nervi si cris nu ii spune nimic si tot pe mine se supara daca comentez

35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



Ai cheltuit din banii ei cumva? Daca nu, spune-i verde in fata ca faci ce vrei cu banii tai. sa treaca supararea.

Carmina 36+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput