Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(122)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana80art spune:

..si la mine dupa 6 zile s-au oprit iar dupa alte 6 zile au revenit si au tot curs.....pana mai ieri....acum la final numai cate putin....iar la mine sunt 5 saptamani de la nastere....tot cezariana.
Eu am intrebat doctorita ca la 7 zile am fost sa-mi scoata firele de la operatie si mi-a zis ca sunt si perioade in care se opresc dar vor reveni....asa ca nu dispera....
Aaaa ce mi-a mai zis....sa-mi monitorizez temperatura in cazul vreunei infectii jos....dar sunt convinsa ca nu este nici cazul tau....caci vor reveni nu peste multa vreme.
Numai bine...

5 saptamani si 4 kg + Flaviana de 4 anisori si 8 luni

Roxana si ingerasul poznas Flaviana(31.08.2004)
http://community.webshots.com/user/roxana80art

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea
"Mii de scuze ca raspund atat de tarziu, si acum sunt cu bebe in brate, abia reusesc sa scriu. Suntem bine, am nascut pe 25 februarie prin cezariana de urgenta. Chiar in dimineata aia scriam pe forum ca nu am de gand sa nasc dar asa a fost sa fie, eram pe punctul de a se deschide vechea cicatrice de cezariana. Am nascut la 37 de sapt o fetita frumoasa si sanatoasa, Maria. Sunt ocupata pana peste cap cu ea, din pacate nu am timp sa intru pe forum. Sper ca toata lumea e bine. Mai incolo sper sa-mi fie mai usor sa pot intra si eu. Plange... Nu mai pot scrie. Te pup."


Doamne, ce vesti bune, nu mai stiam nimic de ea.
Maya felicitari si te asteptam cate un pic pe la noi!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Felicitari Maya! Chiar nu stiam nimic de ea. (chiar daca nu scriu,va citesc zilnic)






http://picasaweb.google.com/valna76/Poze#5330010653208223746

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Monica super ce ai gasit pe forum,cea mai frumoasa declaratie de dragoste posibilaAlex



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!


Dodo dar nu e chiar cea mai frumoasa de pe forum. Daca dai pe Home-ul lui de aici pe forum, ai sa gasesti un subiect scris cu ceva timp inainte frumos. Si de la el, se poate si mai si. Nu-s indragostita degeaba de el.
Doar ca de postarea asta nu stiam, am intrat la subiect ca era la active. E asa comic, sa ne citim unul pe altul pe net. Si eu cand mai scriu cate ceva de el aici la odisee, ma gandesc, daca intra si citeste? Dar noi suntem foarte deschisi si la capitolul comunicare stam foarte bine, deci nu e nimic iesit din comun.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Felicitari noilor mamici:Alex2Alex, Roxana si ma bucur sa aflu vesti bune despre Maya. Sa va traisca copilasii si sa va umple vietile de bucurii!!!


La multi ani sabatoritilor de azi!

Luana

Dyana si eu ma lupt de aseara cu aceeasi situatie. Durerea nu e il lateral ci intre sani, la mine.Nu simt nici o galma si nu s-a inrosit. Acum e bine dar am insistat cu suptul/pompa si masajul pana acum. Intrebai ca sa faci cu celalalt san? Eu am pompat din el cand simteam ca incepe sa curga dar la bebe i-am oferit doar cel cu problema. Nu stiu ce sa fac? Sa insist cu pompa?Sa il mai pun pe bebe? Deocmdata tot efortul e spre sanul dureros si per sa nu fac o boacana mai mare lasandu-l pe celalalt negolit ca lumea....offf
Tu cum esti? cum ai procedat?

Nu avem nici o veste de la Joanna si Darius ? Doamne ajuta sa fie bine!


Radu are 5 saptamani

Unde este dragoste, acolo este pace, unde este pace, acolo este binecuvāntare, unde este binecuvāntare, acolo este Dumnezeu, iar unde este Dumnezeu, nimic nu lipse#351;te.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana80art
1 APRILIE 2009 la 37 de saptamani si 3 zile o mandrete de fetita, pe care o cheama ANASTASIA si care a avut 3 kg si 50 de cm,

Felicitari, Roxana!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77

Felicitari noilor mamici:Alex2Alex, Roxana si ma bucur sa aflu vesti bune despre Maya. Sa va traisca copilasii si sa va umple vietile de bucurii!!!


La multi ani sabatoritilor de azi!

Luana

Dyana si eu ma lupt de aseara cu aceeasi situatie. Durerea nu e il lateral ci intre sani, la mine.Nu simt nici o galma si nu s-a inrosit. Acum e bine dar am insistat cu suptul/pompa si masajul pana acum. Intrebai ca sa faci cu celalalt san? Eu am pompat din el cand simteam ca incepe sa curga dar la bebe i-am oferit doar cel cu problema. Nu stiu ce sa fac? Sa insist cu pompa?Sa il mai pun pe bebe? Deocmdata tot efortul e spre sanul dureros si per sa nu fac o boacana mai mare lasandu-l pe celalalt negolit ca lumea....offf
Tu cum esti? cum ai procedat?

Nu avem nici o veste de la Joanna si Darius ? Doamne ajuta sa fie bine!


Radu are 5 saptamani

Unde este dragoste, acolo este pace, unde este pace, acolo este binecuvāntare, unde este binecuvāntare, acolo este Dumnezeu, iar unde este Dumnezeu, nimic nu lipse#351;te.


ma bucur enorm sa aud ca MAYA este bine si are bebelina sanatoasa. cred ca toate am avut ganduri negre cand am vazut ca nu zice nimic si ne-a fost frica sa dam cu presupusul. Doamne ajuta, asta chiar e o veste minunata.

fetelor multumesc mult de sfaturi . am reusit sa desfund nenorocitul ala de canal, dupa chinuri si multe lacrimi singurica in casa. l-am pus pe bebe la 2 ore la san, saracutul nu mai intelegea nimic, dar cand se trezea cu titi in gurita papa, ce sa faca. culmea, el care de obicei ziua papa la 2 ore, azi a stat 4 ore fara sa pape, asa ca nu am avut de ales si l-am trezit eu, si dupa aia cu tot regretul l-am mai trezit odata la 2 ore ca ma durea de ma urcam pe pereti. am stat cu gheata (o punga de legume congelate ca se muleaza foarte bine) intre reprizele de alaptat, chiar si juma de ora, pauza de 10-15 minute, iar gheata.... si inainte de supt am incalzit un saculet cu sare (adica toata sarea din casa pusa in doua sosete) in cuptor si l-am pus pe san, chiar m-am masat usor cu el. si in timp ce mutunelul sugea m-am masat de pe lateral spre sfarc, atat cat mi-a permis durerea. i-am schimbat si pozitiile de supt-( asa m-a sfatuit dr Culcer de la municipal, a intrebat-o surioara ca nu mai stia nici ea ce sa mai zica sa fac); adica i-am dat normal, cu el in brate, l-am intors sub brat, practic doar caputul mai era lipit de mine, restul pe plapuma facuta ghem in laterala mea, si apoi, pozitia cea mai tare::::: bebe culcat pe pat si eu in patru labe langa el, cu titi atarnat direct in gurita lui. recunoasteti ca am fost mare acrobat, da??? imi venea sa rad cum stateam eu cu fundul in sus si sprijinita pe coate ca sa ajung la mutunel cu titi.
si la final am bagat pompa in disperare- nu curgea nimic, dar am tot tras ca simteam ca ma doare foarte tare acolo, si pana la urma cand a tasnit laptele de acolo nu se mai oprea- a fost un jet continuu vreo 30 de secunde- nici eu nu stiu de unde. oricum sanul a ramas dureros, ca intre timp s-a mai inflamat tesutul pe acolo, dar este incomparabil; pot sa misc mana (ca nu puteam, eram terminata la orice miscare, ridicatul mutunelului in brate era un chin), si acum stau in continuare cu gheata si o sa repet figura cu suptul la acelasi titi. aaaaaaa, si am baut ceva mai putine lichide, sper sa am suficient laptic in seara asta, ca l-am muls in disperare.
manu, sper sa te ajute ce am scris, si celelelte fete, nu ma injurati de atata mesajul, dar cine stie, poate va ajuta vreodata.

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

ILINCA,stai linistita ca mai ia si pauza lohia, asta! Nu trece asa...

Mami de Bris, 2+

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M
Denisa,m-au operat vineri seara si au scos firul miercuri dimi.A fost prea repede?!Pare totul ok acolo,nicio crusta, doar o linie subtire.


Pai.... "statistic", cam repede, dar cu siguranta au stiut ei ce fac si aspectul plagii le-a permis. Daca zici ca nu mai e decat o linie subtire, fara cruste etc, nu o mai toaleta si cu siguranta nu o mai pansa.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana80art spune:

Multumesc tare mult fetelor Ayla21 si Manuela77 pentru caldele urari .
Si eu doresc din suflet sanatate maxima la bebei si mamaici, sa dea Dumnezeu sa traim din plin fiecare moment ....pentru ca sunt speciale si pline de sensibilitate si dragalasenie....
Doamne Ajuta

Anastasia de 5 saptamani + Flaviana de 4 anisori si 8 luni

Mergi la inceput