Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(122)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Denisamada, si eu am zis, uite ce avem noi aici prima pozitie este orizontala si bebe sta chiar mai corect decat daca l-ai tine in brate. In cel vertical numai dupa 4 luni e recomandat ca se taseaza vertebrele.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex2alex spune:

Buna trupa,

A trecut ceva timp de cand nu am mai scris.
Vin cu noutati: in 8 aprilie a aparut ghiocelul Alexandru (3620 gr, 52 cm, s-a nascut prin cezariana la 39 saptamani( va rog sa treceti datele pe prima pagina, multumim).

De povestit sunt multe, a fost greu dar D-zeu a facut sa fim bine, sanatosi. Acum ne luptam cu colicii...:((...abia avem 5-10 min ragaz.

Nu mai stiu care-s noutatile cine ce mai face(nu cred ca am timp sa recuperez), sper ca toti ghioceii sunt bine, sanatosi si cresc si mamicile sunt fericite.


Sper sa ma lase bebe sa intru mai des acum.

Pupici

Alex...mamica de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Morcovelul pentru Anca:


ANCA

















Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Monica super ce ai gasit pe forum,cea mai frumoasa declaratie de dragoste posibilaAlex



Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Chatonel, ziceai pe undeva ca pui dragoana in marsupie. Voi ce marsupie aveti? Eu am una "verticala", de la chicco si nu-sh pe unde-am citit ca pana la 3 luni nu e buna, ca se taseaza coloana... dar pe ea scrie 0+. Totusi n-am avut curaj sa o foloesc inca, de teama sa nu fac vreo traznaie.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042


pai e pusa dragoana la pozele de la contul comun si io am auzit ca nu ar fi bun marsupiu la inceput ca asa si pe dincolo, apoi am auzit si ca de la 6 luni nu il mai poti cara pe BB pt ca e prea greu.. asa ca daca asculti lumea nu mai faci nimica

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana80art spune:

Buna ziua si la mine....dupa atat' amar de vreme....

Din nou imi cer scuze ca n-am mai intrat de saptamani bune dar.....am avut fel de fel de probleme printre care am si devenit pentru a doua oara pe 1 APRILIE 2009 la 37 de saptamani si 3 zile o mandrete de fetita, pe care o cheama ANASTASIA si care a avut 3 kg si 50 de cm, apgar 9/cezariana. Nu e pacaleala ...ci chiar asa a si fost....pe 31 martie seara m-au luat contractiile, deci am intrat in travaliu....insa eu am mai stat si in noaptea aia acasa si numai a doua zi am mers la spital la recomandarile medicului ginecolog care m-a avut in evidenta....pe parcursul sarcinii......
Deci am nascut pe 1 Aprilie 2009 la ora 14,40 la maternitatea din Brasov....mai repede cu 2 saptamani de la programarea cezarianei....care trebuia sa aiba loc in 15 aprilie..
Initial am intrat sa va anunt MAREA MEA BUCURIE....DAR SA VA SI ARAT NISTE POZE ACUM DIN PRIMA LUNA CU IUBITA MEA CEA MICA DAR SI CU IUBITA CEA MARE....care isi adora surioara...
Dupa ce veti vedea pozele va voi povestii prin ce am trecut la nastere....ca de...nu se poate trece cu vederea si asta.....pentru ca de data asta a fost cumplit....dar a a trecut....


http://family.webshots.com/album/571755396TylVOJ


Va pup dulce si mai vorbim...

5 saptamani si 4 kg + Flaviana de 4 ani si 8 luni

Roxana si ingerasul poznas Flaviana(31.08.2004)
http://community.webshots.com/user/roxana80art

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana80art spune:

aaa.....si eu va rog sa treceti datele fetitei mele pe prima pagina
Multumim frumos...
Ce vroiam sa va mai spun este ca si eu am un marsupiu tot de la Chico si intr-adevar am auzit ca numai de la 3 luni incolo ii putem plimba pe bebei in el ....se pare ca pana atunci nu isi tin bine capusoarele si forteaza coloana...deci ar fi periculos pentru ei...iar eu nu am sa o pun pe bebelina in el....ci o voi plimba cu caruciorul...cand ne va ajuta timpul....ca momentan chiar e periculos de iesit afara cu ei...ca bate un vant subtirel....si mai bine ne plimbam putintel in balcon...fara sa avem vreo sursa de curent....si asta e....asteptam timpul caldut pentru plimbari mai prelungite in aer liber...



5 sapt si 4 kg + Flaviana de 4 anisori si 8 luni



Roxana si ingerasul poznas Flaviana(31.08.2004)
http://community.webshots.com/user/roxana80art

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

fetele AJUTOOOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRR !!!!!
m-am trezit azinoapte cu o durere groaznica la unul din sani, pe laterala; cred ca mi s-a infundat un canal,



dyana, incearca sa te masezi cu garmastam . La mine a functionat,m-a invatat o asistenta cat am stat cu bebe in spital

http://picasaweb.google.com/valna76/Poze#5330010653208223746

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, io nu mai am lohii, si e abia a 12 a zi de la cezariana...e grav?? Ca parca citisem ca dureaza mai mult! Sau ia si pauze?!(lohia).
Eu azi am scos-o prima data pe Sophiphi...am primit un sling de la o amica...i-a placut!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor am vesti minunate de la Maya25. Va copiez aici ce mi-a transmis pe mesaj privat, ca stiu ca sunteti mai multe ingrijorate, asa cum eram si eu :

"Mii de scuze ca raspund atat de tarziu, si acum sunt cu bebe in brate, abia reusesc sa scriu. Suntem bine, am nascut pe 25 februarie prin cezariana de urgenta. Chiar in dimineata aia scriam pe forum ca nu am de gand sa nasc dar asa a fost sa fie, eram pe punctul de a se deschide vechea cicatrice de cezariana. Am nascut la 37 de sapt o fetita frumoasa si sanatoasa, Maria. Sunt ocupata pana peste cap cu ea, din pacate nu am timp sa intru pe forum. Sper ca toata lumea e bine. Mai incolo sper sa-mi fie mai usor sa pot intra si eu. Plange... Nu mai pot scrie. Te pup."

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput