Vitamine romanesti in Germania (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

buna seara!

anangel_lexi, tare frumoase pozele! sa va fie de bine plimbarea. regiunea stiu ca e tare frumoasa si mi-a placut si cetatea foarte mult! ma bucur sa te citesc, inseamna ca ti-e ceva mai bine

osna, si la voi se pare ca fost tare relexant, cu asa loc de joaca nici nu ma mir ca nu ati mai bagat copiii in casa. lui matei sa nu viseze urat la noapte.

clau, ma bucur ca iti place reteta, lu fi-mea iar nu i-a placut. vad ca incepe sa devina mofturoasa la mancare lasa ca maine fac asia pfanne, de-aia sigur mananca. quiche se face de regula cu aluat de tarta, dar azi am fost lenesa si am pus blätterteig.
si la cumparaturi merg des, ca sunt tot timpul cu caruciorul dupa mine si nu pot sa car prea multe. azi am fost la dm de-am luat detergenti, carpe, bureti de vase, etc etc

miki, sper sa fie totul bine!

ma duc sa ma uit la un film, va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Pfuaaaaaaaaaaaaaa, acu am pus copiii in pat, cu cititul povestii aferente, v-am citit acu pe voi si ma carabanesc in cada, omul mi-e plecat la Tauchverein, asa ca sunt sefa telecomenzii in seara asta.
Bis später!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceska777

............

Abia astept, o sa pun AMR la semnatura pentru plecarea in RO!




pfuai ce idee geniala mi-ai dat Ceska cu raceala nu stiu ce sa zic depinde ce are,ai fost deja la medic, eu nu am nimic antiinflmatoare cu m aveam in ro ptr denisa,era o droaie de siropuri ,nu antibiotic si pur si simplu antinflamator (ma se scrie cu 2 de i oder was ca nu-mi suna bine numai cu 1 i ),du-te la medic dar atata timp cat nu are copilul febra nu primesti numai picaturi de nas si ambroxol in cel mai fericit caz, eu zic sa mergi in ro la un medic foarte bun (seful sectiei de nou nascuti de la Bega) iti dau eu adresa si sa iti dea preventiv ceva siropuri sa ai si aici,eu asa am facut cand era Andi mai mic si analize alles ,sange,urina,scaun,exudat faringian.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Corina felicitari ptr functia de sefa a telecomenzii , auzi manul tau face scufundari ?
Iulia nu-mi povesti nimic de mofturosi, soata mare fan al carnii, nici nu s-a atins de papanasii mei si nici de budinca de mcaroane facuta ieri la ora asta a trebuit sa scot carne sa fac snitzele cu pommes .
Gata acu merg la tigani, Kaiudaaaaaaa strig tare sa se auda pana la Berlin, tu unde umbli dragutza de numai scrii nimic .
Bis morgen mädle süsse träume.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
Iulia nu-mi povesti nimic de mofturosi, soata mare fan al carnii, nici nu s-a atins de papanasii mei si nici de budinca de mcaroane facuta ieri la ora asta a trebuit sa scot carne sa fac snitzele cu pommes .


bey, so was gibts bei mir nicht. cui nu-i place mancarea mea n-are decat sa nu manance. eu altceva nu fac, decat daca chiar n-a iesit bine.
eu gatesc in timpul saptamanii cat pot de mult fara carne, eventual un peste ceva, dar carne doar maxim de 2 ori pe saptamana, de cele mai multe ori insa o data peste si o data carne.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ioana (puiu) La multi ani!! cu intarziere, multa sannate si fericire.
Yasminn oauu ce program au copii tai. Foarte fain ca vor sa faca atatea. Tu alergi cu ei? le ai in apropiere toate? aici nu ai asa posibilitati mai ales pentru copii de gradinita. Da ce sa spun Daria mea care tot in toamna 2004 e nascuta nici macar gradinita nu a inceput-o. Ea merge la krippa 2 zile intregi si inca una pana la pranz.
Abia astept sa ne mutam.......sper ca vom reusi in viitorul apropiat sa ne cumparam casa si sa-i dau si pe ei sa faca ceva. Cel putin David care incepe scoala musai sa faca si ceva pe langa.
deci si la voi e cu poveste la culcare??........nici la noi nu merge fara.
Claudiammm arata bine papanasii tai. Drept sa spun la noi in familie nu se fac asa ceva. Dar o sa incerc sa fac si eu sa-i probesc
Osna, superbe poze, foarte faine chestii pentru copii. Si de cozonacul tau ce sa ma zic???...........nu se aseamana deloc cu al meu de la Paste pe care l-am aruncat cum l-am scos din cuptor.
Alexandra foarte frumos burg ati vizitat? pe unde e?.daca e mai pe la sud tare as vrea sa mergem sa-l vizitam si noi.
Kea uite ce am gasit despre Beba pre si restul http://ernaehrungsstudio.nestle.de/start/kindundfamilie/babys/ErnaehrungsfahrplanErsteLebensjahr/. Si eu am avut probleme cu Daria cu constipatia. La ea nu am avut mai deloc lapte. Dar nu mai stiu i-am dat initial Beba de la care s-a constipat si am trecut pe Milumil sau invers. Oricum aici in elvetia nu exista chiar atatea sortimeste ca la voi in DE........eu zic sa nu-ti faci probeleme daca a luat bine in greutate. Cere la drogerie sau farmacie sau de la moasa sa-ti dea mostre si vezi care-l accepta mai bine si de care nu se constipa.
Codruta si noi ne-am tot intrebat daca Daria nu ar avea nevoie de un logoped. Nici acum la 4 1/2 nu vorbeste bine. si ea e singura care nu vrea sa vorbeasca romaneste. Dar deocamdata de la krippa nu ne-a spus nimic, doar ca e tareeeee rusinoasa ca trebuie laudata si incurajata sa faca ceva. O sa vedem cand incepe gradinita.
Mari, monik eu am reusit sa scap de matreata cu Head&scholders negravida. Nizoralul n-a avut nici un efect. Gravida, am avut cel mai frumos ten si cel mai frumos par de cand ma stiu
Ceska tu te pregatesti sa pleci acasa, eu mai am de asteptat pana la anul in vara. Multa sanatate la prichindel.

...gata ma duc sa calc ca ma astepata 2 mormane de rufe...........sau se ofera cineva?



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Citat:
citat din mesajul lui i_ulia

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
Iulia nu-mi povesti nimic de mofturosi, soata mare fan al carnii, nici nu s-a atins de papanasii mei si nici de budinca de mcaroane facuta ieri la ora asta a trebuit sa scot carne sa fac snitzele cu pommes .


bey, so was gibts bei mir nicht. cui nu-i place mancarea mea n-are decat sa nu manance. eu altceva nu fac, decat daca chiar n-a iesit bine.
eu gatesc in timpul saptamanii cat pot de mult fara carne, eventual un peste ceva, dar carne doar maxim de 2 ori pe saptamana, de cele mai multe ori insa o data peste si o data carne.


Iulia, mama lui Iris Maria (7.8.2007)


cum reusesti? ca la noi daca nu e carne nu e bun. parca nici nu mai stiu sa fac ceva fara carne, sau bine, barbatu ca el e hausmann

Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui miraklucker
cum reusesti? ca la noi daca nu e carne nu e bun. parca nici nu mai stiu sa fac ceva fara carne, sau bine, barbatu ca el e hausmann


mira, nici stefan nu gateste fara carne, decat paste cu sos de rosii
hai sa-ti zic cum arata meniul saptamanii asteia:

luni-paste cu sos de leurda si smantana
marti - quiche cu quark si legume
miercuri - risotto cu spargel (multumesc, tumpi!)
joi - budinca de paste
vineri - asia pfanne
sambata - spanac cu cartofi si oua
duminica - friptura cu legume si spätzle


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

PTR MIKI :



INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui miraklucker
Abia astept sa ne mutam.......sper ca vom reusi in viitorul apropiat sa ne cumparam casa ...

Mari, monik eu am reusit sa scap de matreata cu Head&scholders negravida. Nizoralul n-a avut nici un efect. Gravida, am avut cel mai frumos ten si cel mai frumos par de cand ma stiu


Eu folosesc numai H&S - il alternez pe cel pt par gras si pe cel pt par normal. Dupa ce-am nascut insa n-a mai functionat, asa ca am trecut pe Nizoral.

Mutare cat mai rapida va doresc, sa va gasiti casa visurilor .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
32+

Mergi la inceput