Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(77)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

uff..de bine ce am reusit si eu cu "defrisarea" fi-mea a inceput sa sughita de imi sara burtoiul in toate directiile si mi-am facut burta tare.O si aud pe dr."un no-spa pe zi ca sa nu mai fie burtica asa tare!"...o sa tac si eu din gura,ca doar nu o ii zic femeii ca am fost la "defrisare"pentru ca sa fim pufisi fi-mea mi-a intarit burta ca am cam inghesuit-o

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Dan Alexandru, esti un flacau pe cinste! Sa fii sanatos, sa nu ai colici si sa cresti mare si destept!
Oana_du, multa sanatate si refacere rapida!


Andreea 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Daniela e super dragalasa catelusa ta!

Cris la fel si catelusul tau, stiu ca am mai zis dar nu ma pot abtine sa nu il mai pomenesc o data!

MADA77 ma bucur ca ati rezolvat treburile din Romania si ca sunteti acasuca! Felicitari pentru nume si pentru vestile bune de la dr.

laurraa plimbare placuta!

Dana ce frumusete de fetita!!! Si ce cercelusi avem!!




Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

miruta nasa mea a nascut la muicipal.
Apropo fetele care ati facut cezariana dupa cat timp v-a adus bebele la alaptat?Nasei mele i l-a adus dupa 2 ore cand nici macar nu se dusese efectul de anestezie.A facut rahie

DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Putin mai devreme de 2 ore mi-au adus mie fata. Si pe Rebeca, pe care am nascut-o cu anestezie generala, tot dupa vreo 2 ore mi-au adus-o. Si asa mi se pare si bine, ca sa inceapa legatura sa se formeze si laptele sa se produca.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

maria_bunica multumim de intrebare! Pai sa sti ca am un baietel foarte cumintel! Se trezeste maxim de 2 ori pe noapte si atunci papa lapic isi umple burtica si adoarme iar!

Azi noapte s-a cam foit si a respirat mai greu ca i s-a infundat nasucul si are narile asa de mici... De plans insa nu a plans decat atunci cand i-a fost fomica.

Fetelor am si eu o intrebare, buricutul i-a cazut miercuri dimineata, totul a fost ok dar la 2 zile am vazut sange uscat pe scutecel, disperare mare, am sunat dr., am cautat pe net si am vazut ca e ok si ca nu trebuie sa imi fac griji. Am continuat sa ii pun spirt si Baneocin insa acum e ca o scoarta acolo, la baita nu am dat cu apa pe acolo si nu stiu cum o sa cada chestia aia? Ne indruma si pe noi cineva mai cu experienta?

Pupici!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancy_2405 spune:

oana_du felicitari,multa sanatate si fericire alaturi de bondarelul vostru
dana e frumusica foc printesa voastra.multa sanatate si sa va aduca numai bucurii.
la toate burticutele si mamicutele.


ancaAMR 5 zileAlexandru George

AMR 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Oana, felicitari!!! Ai un baietel tare grasunel, sa fiti sanatosi amandoi. Te asteptam acasa, cu povestea nasterii si cu poze!

Dana, este o scumpa bebelusa! Ne povestesti cum a fost?

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Deea..ce bine ca este cumintel puiul mic..esti norocoasa!!si sper sa rezolvati si problema cu buricul!!

36+ Darius Nicholas
AMR 3 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Deea, baga si buricul in apa. Dupa baie, sterge-l cu ser fiziologic pus pe compresa sterila. Si apoi da-i cu baneocin pudra. mai tine-o asa cateva zile, pana dispar resturile. dar sa bagi copilul in apa cum trebuie, in felul acesta sa se inmoaie si ce a ramas din cordon pe acolo.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

fetelor va parasesc deocamdata ca ne pregatim sa topaim in masina imediat cum vine tati ca sa mergem la dr.

35+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput