Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(77)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

miruta nasa mea a nascut la muicipal.
Apropo fetele care ati facut cezariana dupa cat timp v-a adus bebele la alaptat?Nasei mele i l-a adus dupa 2 ore cand nici macar nu se dusese efectul de anestezie.A facut rahie
philip
miruta si eu am facut data trecuta control pe masa dar am auntat-o pe dna dr sa dea intai cu Raid sau sa fie pregatita pt intalnirea cu Spiderman.Dar sa stii ca nu a durut
LauraOana pt umele ales ,e foarte frumos
FELICITARI COSMINICA,SA-TI TRAIASCA MINUNEA SA CREASCA MARE ,SANATOASA SI SA VA BUCURATI DE EA
saby
picky,oana du bafta multa si curaj
mtr mirela bine ai veit,te primim cu drag sa ai o sarcia usoara si un BB sanatos si mumos
strunfita elicitari pt BB grasunel.felicitari pt sot
cris catica mea nu e de rasa...e de firma,e Gucci (glumesc) si arata cam asa http://picasaweb.google.ro/daniellaene/CaticaMea#
Ce crezi iese un ciobanesc mioritic din astia doi

DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

kiralina ma bucur ca au trecut durerile

Ma inscriu si eu in clubul burticilor cu dureri de picioare offff ma dor de nu mai stiu unde ma doare si mi se pare ca s-au latit marit ingrosat .... de toate in toate partile



35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

FETELOR AM UN MESAJ DE LA OANA_DU"AZI DIMINEATA LA ORA 9 S-A NASCUT DAN ALEXANDRU. ARE 4 KG SI 80 GRAME SI 54 CM, APGAR 10, CEZARIANA"

Sa-ti traiasca minunea mica! Te pupam si te asteptam acasa!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea_24

FETELOR AM UN MESAJ DE LA OANA_DU"AZI DIMINEATA LA ORA 9 S-A NASCUT DAN ALEXANDRU. ARE 4 KG SI 80 GRAME SI 54 CM, APGAR 10, CEZARIANA"

Sa-ti traiasca minunea mica! Te pupam si te asteptam acasa!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1



MOAMAAAAAA NENE E CEL MAI BABANOS BEBEL DE PANA ACUM...FOARTE TARE...SA-TI TRAIASCA SI SA VA BUCURE VIATA...FRATE DE UNDE O FI IESIT DITAMAI ALBINOIU ....HAI CA IAR PLANG

DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexSiMatei
LauraOana ce veste buna mi-ai dat cu cele doua saptamani pt declararea bebelui in Austria, si noi suntem in urma cu numele si nu cred ca o sa ne hotaram in urmatoarea luna jumatate...


..bineinteles ca moasa te intreaba imediat dupa ce ai nascut ce nume primeste bebele ca sa scrie pe foia care se pune in patutul bebelului..daca spui ca nu ai nume..atunci scrie doar numele de familie..eu acum nu stiu unde trebuie sa faceti voi certificatul de nastere..la austrieci sau la ambasada romana..oricum in spital iti dau o hirtie pe care scrie datele copilului dar inloc de prenume ei scriu "baiat sau fetita" ..asa se face la toata lumea, egal daca ai deja nume ales sau nu..cu aceast "document" mergi sa.i faci copilului certificat de nastere..am inteles ca sotul tau stie bine germana..uite aici scrie tot http://www.wien.gv.at/amtshelfer/dokumente/personenwesen/geburt/geburtsurkunde.html

si din cite am citit acum ai chiar o luna timp sa-i alegi numele..

38+ cu Sebastian Gabriel
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea_24

FETELOR AM UN MESAJ DE LA OANA_DU"AZI DIMINEATA LA ORA 9 S-A NASCUT DAN ALEXANDRU. ARE 4 KG SI 80 GRAME SI 54 CM, APGAR 10, CEZARIANA"

Sa-ti traiasca minunea mica! Te pupam si te asteptam acasa!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24/?saved=1


FELICITARI!!!!

Bine ai venit Dan Alexandru!!! sa fii sanatos, cuminte, mancacios si necolicos!!!

Bravo! Oana_du, ce BB grasunel!!!!refacere usoara si mult laptic

35+

AMR 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Deea, multumim de veste

Am fost si noi azi la control. Nu am vesti foarte mari, doar mi-au ascultat bataile inimii si mi-au spus ca sunt ok. Saptamana viitoare o sa-mi faca mai multe analize, sange, urina si iar inimioara lui BB.

O zi frumoasa si fara dureri

35+

AMR 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

iar nu intru 2 zile, iar am de recuperat
va pup pe toate in primul rand

oana MVT felicitari, sa-ti traiasca Eduard Luca, sa fiti sanatosi!
ely felicitari, sa-ti traiasca printesa Marina-Denise si sa fiti sanatosi!


34+ cu Catalin-George
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

FELICITARII OANA

DAN ALEXANDRU bine ai venit!

38+ cu Sebastian Gabriel
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

[blue]Oana _du sa iti traiasca baiatul sa fie sanatos noroc si sa va aduca numai bucurii [/blue]


ai un bondarel pe cinste sa te bucuri de el



35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput