Mamici de Pufuleti de Ianuarie -Februarie 2010(1)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


rox y si insomnia e un simptom..sa dea Dumnezeu sa fie bb peste 2 sapt .



Insomnia? Cred ca mai degraba somnolenta. Eu la prima sarcina aveam asa stari de somnolenta, mi se intampla sa ajung acasa de la serviciu, si sa adorm pe la 18 si sa dorm pana dimineata fara sa ma trezesc. Si la birou faceam eforturi sa nu adorm cu capul pe masa.

Criss si Alex (11.05.2003)

EMMA, printesa primaverii


Insomnia si somnolenta pot fi scimptome ale unei sarcini..la Ioana am avut seara insomnie, iar ziua dormeam f mult.

ALBUM
6 si 3 maselute
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)
IUSTINA/IUSTIN hai la mami in burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Pe mine ma deranjeaza la culme faptul ca ma simt de parca as fi inghitit un balon. Dar inca e prea devreme pentru test, si cred ca si pentru simptome. Nu stiu daca nu e doar autosugestie.

Criss si Alex (11.05.2003)

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

ma_mica Nu ai inteles. Eu vroiam sa spun ca nu cred ca scurgerile acelea au fost de la implantare in cazul tau. Eu am calculat asa: daca tu ai avut um pe 26.03. si ai un cm de 28 zile si ovulatia a vut loc in a 14-a zi (adica pe 08.04.), implantarea ar fi avut loc cam la 10-12 zile (adica pe 18-20.04), iar tu scurgerile le aveai ieri-alaltaieri.
Dar mergi maine la doctor si vezi ce iti spune, el stie cel mai bine.
Sa ne tii si pe noi la curent ca sa ne linistim si noi ca ne facem griji pt tine.

donna_n Varsta lu' bb ti-o zice ecograful, dar si el inseala la inceput. Incearca asta.

ancararo Eu m-am lasat de fumat (si fumam nene, nu gluma, minim un pachet pe zi, ca un ) impreuna cu sotzul in momentul cand ne-am apucat de facut copii. In octombrie implinim 3 ani. Sau 4, nu nici nu mai stiu exact? Fumatul chiar dauneaza lui bb, dar eu cred ca nici nu o sa mai poti sa fumezi, o sa te deranjeze pur si simplu.

mcrissa Tin pumnii sa fie cu ochisori.

andre_lina Efectiv nu stiu ce ti-as putea spune, n-am cuvinte. fata ca sa nu mai fie trista. Las' ca ii convingi tu pe toti ca gresesc si mai bine te-ar sustine, decat sa iti faca zile fripte. O sa vezi ca atunci cand o sa vina bb pe lume toti or sa fie topiti dupa el si o sa-l iubeasca la nebunie.

5+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Multumesc de incurajari, larisel!

Ma simt atat de rau, parca am facut ceva rau. Dintr-o bucurie, s-a transformat intr-o problema. Nu mai am pe nimeni alaturi. Sunt eu si gandurile mele...iubitul meu si-a luat momente de relaxare, cu tel inchis iar mama ma intreaba ce am de gand sa fac.

Sunt ...la pamant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Andrelina, capul sus, nu mai fii trista. Un copil e un motiv de bucurie nu un motiv de tristete si suparare. Iubitul tau probabil e in stare de soc, nu stie cum sa reactioneze. Mai lasa-l putin sa-si revina. Cat despre mama ta, nu stiu ce sa zic... se va obisnui cu ideea.

Criss si Alex (11.05.2003)

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

andre_lina nu pot decat sa imi inaginez prin ce treci. Desi e greu trebuie sa fii bucuroasa pentru bebe tau. Cu siguranta se vor linisti apele cu timpul si toata lumea va fi multumita o data ce vei naste si o sa fie un copilas iubit. Cat despre tatal copilului, de obicei barbatii asimileaza mai greu vestile noi, dar daca te iubeste cu adevarat va fi alaturi de voi si impreuna o sa depasiti situatia. Deocamdata ramai concentrata pe bebe si incearca sa faci tot ce e mai bine pentru el. La urma urmei, cand il vei avea in brate cred ca vei simti cea mai mare rasplata
larisel multumesc mult de link m-am uitat acolo si mi-am salvat tabelu sa-l am pe toata perioada sarcinii. Dr mi-a spus ca bebe are 4 saptamani si de fapt am 6 saptamani de sarcina (adica de la ultimul CM). Asta stiam sigur. Ce nu stiam e daca lunile (cele 9) sunt in functie de 4 sau de 6 saptamani si daca cele 40 de saptamani de sarcina le cuprind si pe cele doua. Dar acum am inteles. Daca am 6 saptamani de la um inseamna ca am o luna jumate de sarcina. Sper ca nu v-am incurcat cu intrebarile mele

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Andre lina cand vor vedea ai tai minunea de bebe vor fi topiti dupa el.nu renunta la el pentru nimic.eu ma chinui de 5 ani sa am un bebe si as da orice sa pot reusi.barbatii sunt mai speriosi din fire,mergeti impreuna la ecografie dupa 6 saptamani sa vada inimioara lui bebe si sigur se va topi tot dupa el.

Puisori

www.tickercentral.com/view/aat9/1.png" target="_blank"> Dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

anadre_lina imi pare rau ca bebelusul tau i-a speriat pe mama si pe prietenul tau. el e asa de mic si de nevinovat si totusi deja face furori. e puternic. sunt sigura ca el va fi seful in casa, cand s-o naste.
ma gandesc ca ar fi ceva, daca la primul control pe care il vei face, sa iti convingi si prietenul sa mearga, sa il vada acolo pe ecran. sunt sigura ca atunci o sa isi schimbe parerea.

in final este alegerea ta. si ce vei hotara TU conteaza. nu ce vor altii. nu zice nimeni ca va fi usor. nu este usor nimanui, oricat de ideala i-ar parea viata/situaria. dar tocmai asta da dulceata vietii: cum alegem sa ne traim fiecare zi. iti tin pumnii sa se rezolve asa cum este mai bine pentru tine si pentru bebelusul tau. te imbratisez.

fetelor, pana nu trece si luna asta si urmatoarea (in caz ca nu vine bebe) raman agatata de voi. sper sa am si eu locul meu la aceasta odisee.


Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie
Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie---------Amintirea cea mai draga mie---------Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Andrelina, sunt convinsa ca reactia parintilor tai e bazata pe faptul ca ei cred ca ai tot timpul sa faci un bebe, ca esti tanara. Ia sa-i vezi peste 5-10 ani cum ar tropai sa aiba un nepot, indiferent daca ai fi casatorita sau nu. Si eu cred ca se vor inmuia, daca nu pana nasti, atunci sigur cand o sa-l vada pe bebe cat e de dulce! Cat despre prietenul tau, lasa-l nitel sa se obisnuiasca cu ideea, poate-i vin ganduri de oficializat relatia si e toata lumea fericita, desi, in ziua de azi chiar nu mai e necesara bucata aia de hartie pentru ca un cuplu sa aiba copii. Noi suntem alaturi de tine, ai incredere ca totul se va rezolva cu bine!

Mergi la inceput
Mergi la inceput