Burtici fericite de septembrie-octombrie (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Bia multumesc!

Ai mare grija de tine!Sa mananci sa iti revi si cu kg, si incearca sa nu mai stai atata la calculator...si eu incerc sa stau mai mult in pat.

KIKI 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Am si eu doua intrebari pe ziua de astazi:
1. Tocmai am primit rezultatele la analize. Toate bune si frumoase, cu exceptia fierului, din care am prea mult. Stie cineva ceva despre o asa situatie in sarcina?
2. Pe unde as putea sa caut prin Bucuresti niste haine de graviduta pentru birou. As avea nevoie de ceva sobru. Am tot primit de la prietene pantaloni, fuste de blugi si alte articole sport dar nu am ceva cu care sa ma imbrac la cursuri. Tare as aprecia daca m-ar putea indruma cineva fiindca desi stau de 3 ani in Bucuresti, inca imi fac majoritatea cumparaturilor de genul asta la Iasi.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Tocmai am terminat de vizionat filmuletul de la Protv, pe net. Asa m-am emotionat . Ce frumosi sunt bebelusii
Vreau si eu unul, sanatos si rau de gura

Gianina 18+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Gianina&year=2009&month=9&day=29&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

bia,la mine chestia e din nastere,asa e uterul meu construit.Am trait bine merci,pina cind un gineco m-a atentionat ca e cam rigid-a fost draguta.Apoi la acupunctura,chinezul de m-a tratat mi-a zis-o direct,fara menajamente ca daca nu lucram ,pierdem sarcina.Chiar e omul de crezut ca am vazut tot felul de tratamente reusite la el,am stat de vorba mai mult,mai ca imi venea sa ma apuc de acupunctura-sa-i fur meseria,ca scoala in Rom,numai cu medicina se poate face.Apoi am mers la un german,tot cu acupunctura,ca am avut ocazia si direct de uter mi-a spus!!!!!!!,m-a facut praf..mi-a pus ace in urechi vreo 2 luni le-am tinut in urechi de dormeam pe spate.Apoi la biorezonanta mi s-a confirmat si au confirmat si ce a spus chinezul,de sus pina jos,la organism.A urmat un gineco care m-a traznit ca e bine sa tin sarcina si pina la 7 luni,ca pot fi desprinderi de placenta.......aoleo.

Si eu stau la serviciu pe scaun,din principiu,ca pe mine daca stau mai mult de 1 min,in picioare simt ca mi se lasa uterul,o senzatie nenorocita,la pierderea sarcinii,anterior,m-a taiat o durere groaznica in uter,dupa care a inceput singerare in 3 minute,ce sa mai iei no-spa si altele....s-a dus tot........
Acum m-am invatat si stau in pat sau pe scaun,nu car greutati,mincarea o fac stind pe scaun,sotul in picioare la aragaz,cu aspiratorul tot el,rufe la fel,n-a visat el cind s-a insurat asa viata....sex pauza pina dupa nastere...Tocmai de aceea eu nu alerg dupa hainute,etc,ca o sa le iau dupa ce nasc,cind ma voi misca,vreau sa am ce scoate din maternitate nu sa stric treaba.Am chemat croitoreasa acasa ptr.haine,pe cineva sa ma tunda,ca sa nu fac efort,vreau muuuuuuuuuuuuuuult bebele
E da'o sa fie bebe si sa vedeti bucurie

hai ca am avut catharzis,ca la psiholog,scuza-ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Si eu vreu un urlator mic si sanatos sa plec cu el in brate din maternitate...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 20+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy
In schimb, sambata seara m-a speriat ceva: mi s-a intarit burta, ca o minge umflata tare, asa cum descriati voi contractiile, insa era doar pe jumatate . Adica, mie mi s-a parut ca s-a ingramadit ceva in partea stanga, si era tare, iar in partea dreapta era normala. Aseara la fel!! Era bebe oare sau contractii????

Gianina 18+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Gianina&year=2009&month=9&day=29&babycount=1



Nu ma uitati, va rog

Gianina 18+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Gianina&year=2009&month=9&day=29&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Citat:
citat din mesajul lui kemsy
In schimb, sambata seara m-a speriat ceva: mi s-a intarit burta, ca o minge umflata tare, asa cum descriati voi contractiile, insa era doar pe jumatate . Adica, mie mi s-a parut ca s-a ingramadit ceva in partea stanga, si era tare, iar in partea dreapta era normala. Aseara la fel!! Era bebe oare sau contractii????

Gianina 18+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Gianina&year=2009&month=9&day=29&babycount=1



Nu ma uitati, va rog

Gianina 18+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Gianina&year=2009&month=9&day=29&babycount=1



Pot fi contractii, daca au durat cateva minute. Daca pur si simplu s-a intarit si a stat asa, poate sa fie ceva asemanator cu situatia mea. Cred ca e prea mic bebelusul ca sa experimentezi senzatia aia de intarire cand se intinde.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Buna burtici!

Ati fost destul de ocupate si in aceast#259; minivacanta...am ajuns la capitolul 50 din odisee.

Bine ati venit burticilor care ni s-au alaturat!

Bebei sanatosi la toata lumea

Mie mi-e un pic rau, greata, burtica umflata...ametesc...sper sa treaca

Va

Raluca 21+ mamica de viitor - Alexandru 09.09.09

Varsta BB Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Am si eu doua intrebari pe ziua de astazi:
1. Tocmai am primit rezultatele la analize. Toate bune si frumoase, cu exceptia fierului, din care am prea mult. Stie cineva ceva despre o asa situatie in sarcina?
2. Pe unde as putea sa caut prin Bucuresti niste haine de graviduta pentru birou. As avea nevoie de ceva sobru. Am tot primit de la prietene pantaloni, fuste de blugi si alte articole sport dar nu am ceva cu care sa ma imbrac la cursuri. Tare as aprecia daca m-ar putea indruma cineva fiindca desi stau de 3 ani in Bucuresti, inca imi fac majoritatea cumparaturilor de genul asta la Iasi.
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si20+

La prima intrebare nu stiu ce sa iti raspund.
La a doua insa pot sa iti spun ca eu am vazut niste hainute de gravida clasice, de birou la un magazin din incinta carrefour militari. Aveau multe chestii clasice si dragute.

Monica 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui unombun

angelli,eu semnalizez,dau din urechi,cum vrei tu,dar chestia cu crema-raspunsul chiar ma intereseaza,ma papa burtica,mama,mama....


Salutare!

Daca te mananca pielea de pe burtik, iti spun din propria mea experienta in sarcina cu Rares ca e posibil sa ai rush de sarcina ori prurit de sarcina. Uita-te mai atent, si poate vei observa niste mici mici mici puncte rosiatice pe toata burtika. Cu orice crema m-as fi dat nu ma ajuta nimic. Si mai grav este sa dai cu solutii alcoolice gen spirt medicinal pe burtik, pentru ca astea usuca pielea.
Foloseste o crema care se foloseste la bebelushii cu dermatita atopica (astea nu au parfumuri si adaosuri alergene), gen Avene sau Aderma.

Succes!

Ramona

Tudor Gruia 17+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput