FIV in Ungaria 55

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sandica spune:

Micky felicitari!!!!
Sa aveti parte numai de bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

PENTRU MICKY SA-I DE-A DUMNEZEU SANATATE EI SI BEBELUSILOR...DOUA MINUNI...SA FIE SANATOASA...SA FII SANATOASA SI SA AI PARTE DE BUCURII NON STOP.

Madalina 24+Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Micky, felicitari! Sa-ti traiasca minunatiile si sa fiti fericiti!
Zapp, referitor la ce alte analize mai poti face pt ca ai avut sarcina oprita in evolutie, eu iti recomand sa citesti subiectul cauzele opririi in evolutie a embrionului. Fetele au facut o lista cu analizele ce trebuie efectuate, iar discutiile sunt f. interesante.

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ADACA TI-AM TRIMIS PM LEGAT DE PROGESTERON.
MULTUMESC

Madalina 24+Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Dragelooor sunt tare , tare trista...


Sunt ziua a 6-a de la inceputul FIV, am fost azi la al 3-lea echo si se pare ca ovarul meu drept nu raspunde la tratament. Ovarul stang are insa 5 foliculi. De asemenea endometrul nu e in paramentrii chiar normali pt perioada asta.
Pana acum am facut tratament cu GONAL si DECAPEPTYL. Azi mi-a dat Zadorici si MERIONAL.

Va rog spuneti-mi ceva, orice...sunt tare , tare trista.
Mentionez ca eu nu aveam nicio problema de care sa stiu si problema noastra era asteno deci trebuie sa facem ICSI oricum. Nu ma asteptam sa avem probleme in faza asta. Nu stiu de ce nu reactionez...Nu stiu ce as putea face sa ajut tot procesul asta...

Offffffffffffffff....


Luna MAI e luna MEA!!! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Micky, felicitari si cele mai bune ganduri bebelusilor tai!
.

toate FIV-oasele: foste, actuale si viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

alsima capul sus iubita..esti doar in z6 nici nu iti dai seama cate se pot inatampla in cateva zile..si eu sunt convinsa ca va fi bine..ai sa vezi.
nu trebuie sa ai vreo problema...e vorba de organismul nostru.´nimeni nu püoate sa stie cum va reactiona..asa ca io zic sa crezi cu tarie in sansa ta si in nea Zadorica care stie el ce sa faca..te pupppp si hai da mana la olteanca ..te tin io bine si va fi bine..

luptatoarea mea

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Alsima, linisteste-te si priveste cu incredere inainte! Nu gandi negativ si ai incredere in dr Z.
Gandeste-te ca atatea fete au reusit sa faca bebelusi prin procedurile FIV din Ungaria si ca si tu trebuie sa lupti pana la capat .

Myiia, bine ai venit printre noi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teacdrn spune:

Micky2007-felicitari pentru perechea de vis!!!!
alsima-mie nu mi se pare deloc rau raspunsul tau la tratament; sunt multe fete la care chiar daca au raspuns ambele ovare n-au avut asa multi foliculi ca tine si-n plus e inca prea devreme pentru concluzii-atat in privinta numarului de foliculi cat si a endometrului; ai rabdare si incredere in medic!Nu uita ca la Szeghed nu se urmareste obtinerea a cat mai multor foliculi-vezi si dozele utilizate, ci se merge pe mai putin dar de calitate.
luck-sper ca e bine la tine!!!Tinem pumnii!!!
mult noroc tuturor, tea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

micky

FELICITARI !!!

sa-ti traiasca puiutii , sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei !!!
Asteptam pozici !!!

tea
din pacate nu vin cu vesti bune , astazi am rezultatul de la bhcg care este negativ.
Am mai facut in z10 si z 13 dupa ET un test de sarcina care a iesit negativ dar pana nu am avut rezultatul bhcg inca am mai sperat.
Desi rezultatul la tratament a fost bune se pare ca nu a fost sa fie.
VA MULTUMESC DIN SUFLET TUTUROR PENTRU CA ATI FOST ALATURI DE MINE SI TARE BINE MI-A PRONS !!!
alsima
ce-i cu pesimismul asta la tine , poate vrei o bataita , sunt suficienti draga mea 5 foliculi !!!Gandestete ca la ET ai nevoie de 2 ovocite fecundate si dezvoltate frumos iar eu zic ca din 5 foliculi o sa obtii un astfel de rezultat.
Eu cu un singur ovar am obtinut 3 foliculi , care s-au fertilizat , dezvoltat si transferat !!! Deci se poate , capul sus !!!!
eumada
eu am 10 fiole de progesteron pe care ti le trimit imediat daca vrei pt ca acum stiu precis ca in viitorul apropiat n-o sa-mi mai trebuiasca.Da-mi un semn.

Mergi la inceput