Abdomen extra-plat (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

haideti mey nu am voie nici cereale fitness? stiu ca au zahar dar e unicul meu zahar in zi, nu pun in cafea nu mananc dulce, am mancat 5 capsuni pe post de fructe...mai continui cu fitness si daca nu slabesc si nu slabesc o sa trec pe taratze cu iaurt

Marina


platesti aiurea pe ele si au acelasi continut cu altele de 3 ori mai ieftine, este doar reclama la ele! daca iti plac si mananci cu masura nu este o problema ca nu trebuie sa-ti transformi dieta intr-o penitenta totala fiindca asta duce la frustrari si cand scapi razi tot frigiderul:)

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

pai astea imi plac nu alea fara gust, asta e ciocolata mea...daca nu progresez le elimin, promit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

da-s nepoliticoasa tare- bravo puskinvizibila transformare. sigur ca se poate, yuppie!!! esti dovada vie.
Deus-tot la topic, prin topic si eu am avut in ro pise,la mama 2 buc, la soacra una. numai ca pe ale mamei le-a dat tata afara, cat a stat mama aici. apoi a gasit-o mama cu capul spart pe una. iar cea de la soacra era tot a mea, a murit f.recent de batranete. am terminat cu pisicile, tragic in ultima vreme descarcat si io.
Ciuf- si eu ascut de astea tiganesti. vechi, nu manele. chiar acum ii place fetei un cantec de leagan al Mariei Tanase, i-am cautat si ei un cantecel mai de varsta ei.
Marina, io zic ca daca sunt singurele la care "pacatuiesti"(zahar, etc) pe zi si ai o portie mica, e super ok. si eu am realizat pe propria piele ca o dieta super restrictiva m-a facut sa dau chix de multe ori. asa ca daca vreau ceva, eu nu stau pe ganduri, dar cum am zis pap o gurita si gata. daca as mai vrea, o dau pe fructe cu calorii putine, sau cateva nuci-rontzai intens si gata.
ma duc sa ma infrupt cu niste supa crema de legume cu peste.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Puskin, cate kile ai slabit in total? mi se pare super diferenta.
Abia astept sa imi fac si eu pozele alea de 'dupa'. Ceva in genul, 'ce-am fost si ce-am ajuns'.

Marina - nu vad de ce nu ar fi bune niste cereale dimineata. Eu am cereale cu 1% zahar si le fac cu lapte slab, mai bag ceva fructe in ele.
Deocamdata o iau incet cu dieta, nu am infometez. Incerc sa reduc portiile, dulciururile , painea si mesele de seara. Sper ca se va vedea ceva. Sa vad odata primele 2-3 kile date jos, care sa imi dea avanat.
Azi am fost la o tura lunga cu caruciorul in mers rapid, am ajuns transpirata acasa. Mi-e tare somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Buna fetelor! Primiti noi membri in gasca? V-am citit si la primul volum, vad ca ati avut spor nu alta, ca deja va aflati la al doilea in cateva zile
Din cate v-am citit, am bagat de seama ca eu sunt tipul ala cel mai pacatos, endomorful, care pune tot, ba mai tine si pt altii si care slabeste greu...ufff, nu ma intrebati ca ma apuca nervii .
Astept inca 1-2 zile sa plece rusii astia comunisti si ma apuc de treaba - Doamne Ajuta!
Intrebare cred ca la Deus: ce e aia dieta ketogenica...sau asa ceva, daca am inteles corect? ca low carb stiu ce e ca am tinut acum niste ani buni un Atkins care a dat rezultate, in paralel cu electrostimularea, ca am slabit 12 kg in 3 luni. Intre timp, au trecut 9 ani, o sarcina si delasare la greu, chestiuni de stress/ psihic incordat (sa stiti ca nu e vorba in vant, chiar conteaza!) si nu s-a mai clintit mare lucru de pe mine.
Am si eu o intrebare: inafara de dieta, spuneti-mi cum as putea eu sa ma duc la bazin sa innot daca mi-e jena de suncile si celulita mea? In costum de scafandru nu cred ca ma primeste Sau ce pot sa fac?
Si inca ceva timpit care mi-a trecut prin cap vorbind cu o amica: se poate face oare vacuum cu aspiratorul? Ca la mine asta a functionat f bine la salon cand am fost demult pt ca imi drena eficient lichidele din organism (am de cand ma stiu o circulatie pacatoasa, ingreunata si mai si acum de celulita) si cand retin apa, se vede la cantar diferenta de 3-4 kile, parol!
Cam atit deocamdata, nu stiu cat de fluent m-am exprimat, sper sa se inteleaga ceva.




Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

marina, way to go, felicitari pentru ambitz. Si io fusei tentata de fitnessurile alea, dar le-am citit ingredientele si m-am dezumflat. Acuma rontai diminetile la nishte cereale integrale fara zahar, cu niste stafide prin ele pe care le maninc cu bifidus.
Asta e masa mea regulata de dimineata.

deus, puskin, cine-i cristi asta de care ziceti?

ema, m-am dus si eu pe site-ul pe care l-ai recomandat, pare interesant, dar mi-a fost lene sa fac transformari din metri si kg. Mie mi se pare c-ai mincat ok azi, cum te mai simti dupa operatie?

ciuf, cum e cu carriage-ul asta? De la ce virsta se pot pune copiii? Mara are 8 luni, sta deja in fundic, oare pot s-o plimb si eu cu asa ceva? Ca si pe la noi e o gramada de loc de plimbat cu bicicletele, as impusca 2 iepuri dintr-o lovitura.

conchita, tu cum stai?
carolinah, eu astept cu interes pozele tale.
macrina, adica cum raw food? Daca zici crude, eu prefer legumele crude in salata, adica alea care se pot minca crude, prefer un morcov crud unuia fiert, dar la altele care trebe neaparat fierte nu ma bag, n-as putea minca conopida de exemplu nefiarta.

mindy, si eu fac destul de des piina la masina de piine, e-o chestie tare periculoasa. Mi-am luat faina neagra si-o sa fac piine neagra, macar imbin placutul cu sanatosul.

puskin, chiar ca ce schimbare spectaculoasa. Intr-adevar n-ai avut cine stie ce burtica, dar ai slabit foarte frumos la centimetri. Imi place ca ai o talie de adolescenta.
Regim de genul pe care zici ca il tii acum tineam si eu inainte sa ramin insarcinata. Ma rog, pe vremea aia nu intentionam sa slabesc, slabitul a fost doar un bonus, ma luptam cu infertilitatea, asa ca am dus un mod de viata mai mult decit sanatos, numai fructe, legume, piine si paste integrale, peste si citeodata pui bio (c-aveam pasarelele cu hormonii injectati in bietele pasari), apa si sport in mod regulat. Plus oaresce vitamine de gen omega-3, flax seed oil, etc. Si-n 3 luni de mod de viata din asta sanatos ajunsesem asa.
Dupa aia am ramas insarcinata, m-am vazut cu boii-n caruta cum s-ar zice si acuma o dau (corectie, o dadeam) pe dulciuri.

Dar azi am o zi fara dulciuri, am mincat asa:
mic dejun: cereale cu bifidus
prinz: friptura la gratar de porc cu salata verde
cina: salata de rosii, castraveti, ardei, porumb si ton din conserva cu o felie de piine neagra.
Intre mese am mai mincat mere si niste alune sarate. Am alergat juma de ora p'acia pe la noi pe cimpuri.
Sint mindra de mine si-n consecinta m-am laudat si la berbant care nu crede ca ma tine prea mult.
gata, ma duc la culcare. noapte buna



Mami de Mara (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Buna fetelor! Primiti noi membri in gasca? V-am citit si la primul volum, vad ca ati avut spor nu alta, ca deja va aflati la al doilea in cateva zile
Din cate v-am citit, am bagat de seama ca eu sunt tipul ala cel mai pacatos, endomorful, care pune tot, ba mai tine si pt altii si care slabeste greu...ufff, nu ma intrebati ca ma apuca nervii .
Astept inca 1-2 zile sa plece rusii astia comunisti si ma apuc de treaba - Doamne Ajuta!
Intrebare cred ca la Deus: ce e aia dieta ketogenica...sau asa ceva, daca am inteles corect? ca low carb stiu ce e ca am tinut acum niste ani buni un Atkins care a dat rezultate, in paralel cu electrostimularea, ca am slabit 12 kg in 3 luni. Intre timp, au trecut 9 ani, o sarcina si delasare la greu, chestiuni de stress/ psihic incordat (sa stiti ca nu e vorba in vant, chiar conteaza!) si nu s-a mai clintit mare lucru de pe mine.
Am si eu o intrebare: inafara de dieta, spuneti-mi cum as putea eu sa ma duc la bazin sa innot daca mi-e jena de suncile si celulita mea? In costum de scafandru nu cred ca ma primeste Sau ce pot sa fac?
Si inca ceva timpit care mi-a trecut prin cap vorbind cu o amica: se poate face oare vacuum cu aspiratorul? Ca la mine asta a functionat f bine la salon cand am fost demult pt ca imi drena eficient lichidele din organism (am de cand ma stiu o circulatie pacatoasa, ingreunata si mai si acum de celulita) si cand retin apa, se vede la cantar diferenta de 3-4 kile, parol!
Cam atit deocamdata, nu stiu cat de fluent m-am exprimat, sper sa se inteleaga ceva.




Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby


bine ai venit la noi
ai un link aici cu date despre dieta
http://www.getfit.ro/alimentatie/dieta-ketogenica-ce-este-cum-functioneaza/

Du-te la bazin si sa nu-ti pese de suncile tale, sunt ale tale si ai muncit pt ele:) da ce ceilalti sunt perfecti? de cand asta:)
Bea ceai de soc pt retentia de lichide

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

turturica - Cristian Margarit consultant in nutritie si fitness, un tip simpatic care stie ce spune si o spune hotarat nu prea are mila pt excesele si greselile "nevinovate"

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Marina, eu iti zic ce as face eu legat de cereale. Tu vezi cum merge la tine...poate esti mai norocoasa .

Ciuf, de putut se poate...pana si eu, marea mancatoare de dulciuri, am reusit. Aveam burta, insa nu se prea vede in poze.

Emaaimee, mersi. Daca am putut eu, poate oricine...

Mindy, eu am slabit cam 18kg, dar pozele puse in link sunt la 70 respectiv 62kg. Deci este diferenta de 8kg in poze...de la 80kg nu mai am poze .

Danat, bine ai venit. Dieta ketogenica nu este Atkins. Eu nu o recomand a fi tinuta dupa ureche insa, poate fi periculoasa. Mai bine un low carb.

Turturica, mersi. Aveam burtica, da' nu se vede in poze . Imi place ce vad in poza aia, aratai tare bine . Eu nu am aratat niciodata asa de bine, mai am mult de munca...

Am fost la bazin, am facut 16 bazine olimpica, cam 35 de minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

aoleu, nu va mai gaseam!! n-ati pus link la capitolul trecut, dar nici la asta, pai asa aveti voi grija de generatia "categorie grea" care se misca mai greut nitel? ntz ntz. :-))

am de citit din urma, sorry, daca omit ceva, pe cineva...
o vad pe Danat, bun venit, iubita, spor la alergat.

eu raportez ca n-am avut depresie de 2 zile, doar un picut de tot seara. insomnia e la locul ei, dar nu ma mai culc la 2 dimineata, ci la 1. :-)) in rest, sunt ok, mananc mai bine ca inainte, cel putin ma straduiesc. nu sunt inca la disciplina dorita, dar sunt convinsa ca o sa o dobandesc. inca fumez, dar mai putin, ca-s in miscare tot timpul. n-am ajuns sa-mi iau bicicleta azi ,sunt super prinsa in tot felul. acum apuc sa stau si eu jos juma de ora pe toata ziua.

Turturica, bilfidus asta e iaurt? eu as scoate carnea de porc din dieta, asta are la grasime, valeu. si n-as alatura porumb cu paine, fie ea si integrala. iti zic ca idee, dar Deus si restul fetelor iti pot confirma sau nu. in dieta mea nu alatur cartofi/orez/paste/porumb/fasole cu paine. in rest suna bine ce zici tu, iti tin pumnii sa continui si sa iti indeplinesti dorinta de a arata super bine.

Mindy, pana citesc din urma, mor de curiozitate: ti-ai luat coarda? :-))

asa pe repede, ca nu mai am rabdare, eu mi-am desenat un plan pe 6 luni: prima luna o sa fac majoritar cardio si, cand incep sa ma simt in forma, adaug aerobic usor. maine incep si yoga pentru destresare. pe la sfarsitul lunii o sa introduc si greutatile. din luna a doua bag aerobic la greu si fitness. in 6 luni sper sa reduc de la marimea 10-12 cat am acum la 4-6 cat aveam inainte de gravideala. cate 2 kile pe luna, cam asa imi propun. iar in 12 luni sa ajung la marimea 2, cat am avut la treij'de ani.

Mergi la inceput