Burtici fericite de septembrie-octombrie (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Adriana, mereu v-am invidiat pentru faptul ca in state hainele si cosmeticele sunt mult mai ieftine decat la noi-si nu mai vb de reduceri!!!
Eu nu ma panichez cu gripa porcina, la fel ca si cu cea aviara, mi se par niste inventii, ca sa ne panicam un pic-intotdeauna am crezut ca interesele economice primeaza si de aici tot felul de probleme.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Din pacate, gripa asta noua este mai periculoasa decat cea aviara. Virusurile astea sunt intotdeauna mai destepte si cu un pas inainte fata de noi. Si noi avem impresia ca daca le dam niste antivirale sa pape le anihilam. De fapt, le dam sansa sa devina mai puternice, sa caute cai de a ne ataca din nou...Eh, o sa treaca si asta. Trebuie sa avem grija de noi, ca noi suntem mai sensibiloase acum

21+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Hello, burtici vesele cu bebelusi jucausi !

Lore, intr-adevar f frumoase lenjeriile, felicitari pt daruire si talent !
diamar, pt transpiratie abundenta, eu folosesc vara, dupa dus, bicarbonatul de sodiu (pur si simplu, iau pe varful degetelor si apoi aplic la subrat) si chiar daca se mai uda tricoul, nu apare nici un miros neplacut. Eventual, poti aplica si un roll-on apoi, desi eu nu am descoperit nici unul care sa imi placa si de care sa nu ma pot desparti.
Sau, se poate face o solutie pe baza de bicarbonat, dar eu asta nu am incercat, dar probabil ca o voi face, e safe si la indemana: pui un plic de bicarbonat intr-o sticla de plastic de 1/2 l si peste torni apa fiarta, apoi dupa fiecare dus poti folosi solutia obtinuta.
Roxxy, asa e... si eu am mai zis ca duc dorul hainelor La Redoute, chiar daca in sine nu au o calitate exceptionala (dar raportat la pret, sunt mai mult decat convenabile si rezonabile).
Cel mai mult, ador bumbacul fin si plin al celor de la H&M (tot ce am cumparat de la ei, dupa multe spalari si purtari, nu s-a scamosat, arata fff frumos) si apoi vin cei de la C&A. Nu am cunostinta de hainutele celor de la mothercare, nici a celor de la next (monica, o mare, nu stiam de existenta lor, iar pretul transportului mi se pare super bun).
Eu nu o sa ma avant sa cumpar f. multe haine de la inceput, mai am si de la Daria, sanatosi sa fim, ca ne descurcam.
monica, cum te simti ? Da-ne un semn ca e totul in regula.
daciana, bun venit, experienta cu forumul o dobandesti cu usurinta, nu e mare filosofie. Daca cumva nu stii, trebuie sa scrii vreo 12 mesaje, ca sa scapi de moderare si sa iti vedem mesajele imediat ce le postezi. Te asteptam la povesti !
manga, zbor placut spre casa si sa te simti cat mai bine !
adriana, gripa porcina, uof mama lor de virusi, Doamne ajuta sa treaca si nebunia asta. Aveti grija de voi, Dumnezeu sa va ocroteasca !

Eu sunt ok, ma simt bine, iar bebelusul e tot mai activ si mai zglobiu. Mai avem vreo doua saptamani si poate-poate aflam si noi daca Daria asteapta o surioara sau un fratior.
Miercuri, m-au sunat de la cabinetul medicului de familie sa imi aminteasca ca trebuie sa trec lunar pe acolo, pt control. Frumos din partea lor, nu am ce zice, nu am fost acolo decat sa anunt ca sunt insarcinata si sa iau trimitere pt analizele de sange, adica din ianuarie.
A fost destul de pustiu pe-aici astazi, burticile se distreaza, sa va fie de bine !

Geani 20+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Uve_got_mail asa este aici; sunt multe reduceri si asta imi place si mie. Nu stiu daca pana acum m-am indurat vreodata s adau pretul intreg pe vreo haina. Doar de la reduceri ca nu se merita altfel.
Daciana bine ai venit si eu zic sa nu te impacientezi chiar asa de pe acum. Pana acum nici macar nu au aparut cazuri in Romania asa ca deocamdata stai calma. Asta e o gripa ca oricare alta doar putin mai puetrnica. Asa zic astia pe aici. deocamdata stau calma ca si daca ma alarmez tot nu am rezolvat nimic. Doamne ajuta sa nu ne imbolnavim si s atrecem cu bine si peste asta.
Mimika asa zic si eu ca o sa treaca si asta cum au trecut atatea: gripa aviara, boala vacii nebune, antraxul... si cate o-r mai fi fost.
Gegea multumesc de urarile de bine. Sa fie bine pt toata lumea. Chiar ca frumos din partea celor de la cabinetul dr de familie sa te ami cheme pe la ei.


Adriana 17+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Pup burticile si copilasii nazdravani ce vor veni!

Va invit la o cafea cu latic.
Imi pare rau de cei care au sarbatorit 1 Mai prin munca. Eu una recunosc ca am fost ieri la o padurice si am incarcat bateriile pentru saptamana viitoare. A fost insorit toata ziua si chiar la plecare a inceput ploaia.

O zi buna. + 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Eu merg la Medlife pentru 4D la Bolintin Alina.
A mai fost cineva la ea? Este profesionista? Aveti sfaturi privind morfologia fetala?
+ 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Copilasul meu nu pot spune ca este foarte activ de aceea astept cu nerabdare morfologia fetala. Din superstitie nu am inceput sa cumparam nimic ptr bebe (doar patut avem deja primit, dar il am la parintii mei si urmeaza sa-l aduc).

Hainute ptr. bebe nu am inceput sa iau ca astept sa apara cate o reducere ceva. De unde este mai recomandat sa facem cumparaturi ptr bebei?

Sa aveti un weekend voios si luminos. + 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Salut, fetelor. Iata ca sunt prima in dimineata asta!!!!! Avand in vedere ca am 2 zile de cand stau in pat cu o raceala zdravana, e de inteles ca azi, trezindu-ma fara durere de cap sau febra sa dau buluc pe forum.
Am reusit sa imi fac programare la ecografie, nu am mai fost de 4 saptamani...ar trebui sa fie eco pt TT, dar nush daca sa il mai fac, pt ca am facut DT si a iesit bine. In rest, desi am aproapte 16 saptamani, nu simt nik. Vad ca sunt fete care simt intepaturi, miscari, vibratii, numai eu deloc...o singura data am simtit bulbuci in burtica.... sper sa fie bine bebele si sa ne lase sa ii vedem putzulica..
Cred ca imi voi lua o saptamana de concediu medical, ca e cam incendiara atmosfera pe la serviciu, acum cu celebra ordonanta de schimbare a tuturor directorilor de la stat.... ne pandeste a noastra ca pe hotii de cai
Voiam sa va intreb...sa nu spuneti ca sunt nebuna...unde ar tb sa fie bebele? mai jos de buric?? eu ma palpez uneori si simt tare inauntru, iar de la buric in sus e mai moale (plus grasimea din dotare, care creste, creste, ca painea calda)
Va pup.


Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!! 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata!

Eu am facut cumparaturi si in Auchan Titan si in cel din Militari. Noi cand plecam la cumparaturi ne place sa mergem departe de casa .

xggg (stiu ca te-am mai intrebat o data cum te cheama, dar nu cred ca am retinut), bebele are acum destul de mult spatiu si e posibil sa inoate putintel prin burtica . Mi-aduc aminte ca pe Matei il simteam undeva in spate la inceput, nu stiu cum sa explic dar loviturile lui le simteam mai in adancime. Pe piciulina o simt si sub buric si deasupra (mai rar).

Daciana, bine ai venit printre noi! Te rog sa nu mai fi atat de ingrijorata de aceasta gripa. Gandeste-te ca pe noi nu ne va afecta. trebuie sa gandim pozitiv ca altfel o luam razna. Eu sigur as fi luat-o razna daca m-as gandi mereu ca sunt sanse mari sa fac varicela si eu si piticul meu.

Adriana, si eu te invidiez pt perioadele de reduceri din SUA. Cand era Matei micut un prieten de familie a vizitat SUA. L-am rugat atunci sa-mi cumpere si mie cate ceva pt pitik. Mi-a adus niste hainute tare, tare frumoase cu 4-5 euro bucata (blugi, jacheta etc).
Din pacate nu am pe nimeni care sa mearga prin SUA mai des, ca as mai fi apelat.

Mimika, merita sa comanzi de pe mothercare.uk daca vrei, de exemplu, sa-ti cumperi patut. Inainte sa-l nasc pe Matei vazusem cu sotul meu un patut f interesant la vreo 50 de euro (erau reduceri), dar atunci nu livrau in Romania. Mi-aduc aminte ca ulterior l-am vazut la Miniblu (parca) cu vreo 7 milioane. Nu era din lemn.

Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 20+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

neatza fetelor

am urmarit o emisiune ieri si m-am mai linistit un pic .. eu ma gandeam ca rata mortalitatii e mai mare;

sa inteleg ca nici una din voi nu a fugit la farmacie pentru tamiflu si masti chirurgicale ?! ... stiam eu ca sunt putin ...diferita ;

eu pe Darius il simt jos de tot, cateodata doar, mai sus, mai aproape de buric si abia de saptamana trecuta (deci la 19 saptamani) am simtit clar primele lovituri ;

mi-as dori si eu un patut din lemn super ieftin; ati aflat preturi de ici de colo? o sa verific si pe site-l de la mothercare.uk.


daciana

20+ cu Darius

Mergi la inceput