Burtici fericite de septembrie-octombrie (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Pup fete si burtici! monica,si eu am dureri in partea stanga cand merg mai mult sau numai daca stau in picioare. Azi am fost in Auchan si inca nu mi-a trecut durerea, desi am si dormit o ora. Si cred ca si eu am placenta prin zona aia,una dintre ele si mai sta si bebe cu capul in sos. Tutu mi-a zis sa nu bag in seama,sa iau No-spa daca ma deranjeaza tare. Asteptam vesti,oricum!
loremunteanu,foooarte frumoase lenjeriilepe care le-ai facut.
iuliapapusa,stai,bre, in pat ca noi nu ne suparam Voua sa va fie bine!!!
Roxxy, sa vezi tu ca nu or sa apara uracioasele de bubite. Si nici la Ramona

Si ca sa ma laud,azi am cumparat primele haine de bebedin Auchan si sunt tare mandra de mine . Prima senzatie cand m-am uitat la hainute: am bulbulcat ochii ca mi s-au parut multe, apoi mi-au dat lacrimile ca nu stiam ce trebuie sa iau. Am sunat si mamadin dotare sa ma plang,evident. Pana la urma am luat 2 body cu maneca scurta, 2 fara maneca, 2 perechi de pantalonasi, 4 caciulite mici mici si 2 bevetici. Asa dragute sunt

21+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Sa te auda Dzeu si sa nu apara uracioasele de bube nici la noi si nici la Raluk.
Dupa cum am mai spus, eu cumpar mereu hainute din Auchan (mai ales body-uri). Mi se par niste preturi super rezonabile iar calitatea lor este destul de buna (nu exceptionala).



Citat:
citat din mesajul lui mimika

Pup fete si burtici! monica,si eu am dureri in partea stanga cand merg mai mult sau numai daca stau in picioare. Azi am fost in Auchan si inca nu mi-a trecut durerea, desi am si dormit o ora. Si cred ca si eu am placenta prin zona aia,una dintre ele si mai sta si bebe cu capul in sos. Tutu mi-a zis sa nu bag in seama,sa iau No-spa daca ma deranjeaza tare. Asteptam vesti,oricum!
loremunteanu,foooarte frumoase lenjeriilepe care le-ai facut.
iuliapapusa,stai,bre, in pat ca noi nu ne suparam Voua sa va fie bine!!!
Roxxy, sa vezi tu ca nu or sa apara uracioasele de bubite. Si nici la Ramona

Si ca sa ma laud,azi am cumparat primele haine de bebedin Auchan si sunt tare mandra de mine . Prima senzatie cand m-am uitat la hainute: am bulbulcat ochii ca mi s-au parut multe, apoi mi-au dat lacrimile ca nu stiam ce trebuie sa iau. Am sunat si mamadin dotare sa ma plang,evident. Pana la urma am luat 2 body cu maneca scurta, 2 fara maneca, 2 perechi de pantalonasi, 4 caciulite mici mici si 2 bevetici. Asa dragute sunt

21+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 20+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Roxxy, nici nu cred ca e necesar sa dam bani multi pe hainute cand copilasii cresc asa repede. Preturile sunt super OK, cel putin la body-uri.Fetelor care aveti experienta cu cumparatul de produse de bebe, vi se pare ca sunt diferente de pret intre produsele de pe site-uri (alea romanesti) si cele din hipermarketuri sau magazine de copii? M-am uitat azi in Auchan de patuturi pliabile,erau cateva oferte, apoi am venit acasa si m-am uitat pe un site. Mi-a placut ca este oferta mult mai mare, ai de unde alege, nu trebuie sa umbli in cateva magazine sa poti sa alegi. Insa ma intreb daca au preturi mai mari. Ca la noi totul e dublu si nu vreau tzepe

21+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Sa stii ca de cele mai multe ori mi s-au parut mai maricele preturile de pe site-uri, dar intr-adevar oferta este mult mai variata.
Preturi f f bune (mai ales in perioadele de reduceri) am gasit pe site-urile din afara. Chiar imi spunea cineva (nu am verificat inca) ca mothercare din Anglia a inceput s alivreze si in Romania, iar produsele lor sunt intr-adevar de calitate.

Eu sunt f f suparata ca nu mai putem comanda de pe laredoute.fr (am vazut ca mai erau cateva burtici de la odiseea noastra care comandau de la ei). Vreau sa va spun ca in perioadele de reduceri cu 100 si ceva de euro imi venea un sac de hainute pt Matei (fara exagerare). De pe laredoute.ro nu voi comanda in veci pt ca este bataie de joc.





Citat:
citat din mesajul lui mimika

Roxxy, nici nu cred ca e necesar sa dam bani multi pe hainute cand copilasii cresc asa repede. Preturile sunt super OK, cel putin la body-uri.Fetelor care aveti experienta cu cumparatul de produse de bebe, vi se pare ca sunt diferente de pret intre produsele de pe site-uri (alea romanesti) si cele din hipermarketuri sau magazine de copii? M-am uitat azi in Auchan de patuturi pliabile,erau cateva oferte, apoi am venit acasa si m-am uitat pe un site. Mi-a placut ca este oferta mult mai mare, ai de unde alege, nu trebuie sa umbli in cateva magazine sa poti sa alegi. Insa ma intreb daca au preturi mai mari. Ca la noi totul e dublu si nu vreau tzepe

21+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 20+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Buna, fetele!
Noi azi am trecut prin Ikea, apoi am fost la o terasa la Baneasa, la Zoo, am mancat un mic - cam nefacut, din pacate... si pe urma ne-am intors acasa si am dormit, ca de vreo doua saptamani am inceput sa am insomnii si chiar simteam nevoia de somn!
Dureri mai am si eu, gen intepaturi in partea de jos pana la dansa; sper ca sunt normale; uneori sa intampla si cand fac pipi. Noaptea mi se mai intampla sa simt burtica cum vibreaza, daca pot spune asa, dar niste vibratii fine, de parca ar avea nevoie de masaj-oricum asta nu ma lasa sa dorm
Si mie mi se pare absurd sa cheltui o gramada de bani pe haine scumpe cand e mic...vreau doar sa fie din bumbac...voi la ce Auchan faceti cumparaturile? Si nici nu am probleme in a primi sau darui hainute de care nu mai ai nevoie, multe din ele probabil vor fii nepurtate!
Monica, sper sa fii bine!
Raluk, Roxxy, o sa vedeti ca nu veti avea bubite; Dumnezeu ne apara pe noi gravidutele!
Selen, bine ca nu ati patit nimic rau! Mama mea a cazut cand era insarcinata cu mine in 5 luni-direct pe burtica-a avut sangerari si destule emotii, dar a trecut cu bine peste moment

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Salutare
M-am luat cu gripa asta porcina si numai de asta citesc in fiecare zi. Ma prostesc la cap daca mai citesc mult asa ca am lasat-o mai moale. Deocamdata nu a ajuns si la noi in oras dar asta nu inseamna ca nu poate ajunge. Doamne ajuta sa nu ajunga si sa nu ne imolnavim.
Iuliapapusa bine ca nu e nimic grav pana la urma. Sati cumintita ca in pat si colul se va inchide pana la urma. Si eu la sarcina trecuta am avut colul deschis aproape de tot (doar 3 mm mai era inchis) in sapt 26. Am stat in pat mai tot timpul, fara efort prea mare si s-a inchis la loc. Pana la urma pipi d ela ce faceai asa des?
Roxxy, Raluk Doamne da sa nu mai apara nici o bubita pana la urma. O sa vedeti ca DoamneDoamne are grija de voi.Monica sper sa fi bine. Si eu mai am dureri pe jos si pana la dansa dar tot de la ligamente zic eu ca sunt. Tin pumnii sa vi cu vesti bune.
Selene bine ca totul e ok dupa cazatura. Distractie placuta in mini-vacanta.
Loremunteanu wow ce priceputa esti. Imi plac tare mult lenjeriile pe care le-ai facut si imi plac si modelele pe care le-ai ales. Foarte haioase si vii asa. Felicitarile mele.
Lutoniana sa ti ca nici eu nu mi-am descoperit inca talentele mele dar mai sper totusi ca vreodata o sa le decopar. Felicittari pt bebe sanatos.

Tensiunea si eu o am mica in sarcina asta 9/5 sau 8/6 dar deocamdata dr spune ca e ok. Am inceput sa mai beau cate o cafeluta si mai ales in zilele cand simt ca am stari de lesin. Iar cu tensiunea mare stiu sigur ca nu e de glumit. Nu vreau sa speriu pe nimeni dar mai bine sa fie tinuta sub control si de catre voi si de catre dr. Prietena me acea mai buna a avut tensiune mare in sarcina si a facut preeclampsie pe la 8 luni. Stiu ca exista tratament pt asta de la dr cardiolog. Doamne ajuta pe toata lumea.



Adriana 17+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Buna fetelor

Va urmaresc ..cu intermitente..de la inceput ; nu reusesc insa sa tin pasul cu voi ...si in plus nici nu ma prea pricep la forumuri

Datele mele sunt: DN 09.09.1971, DPN 20.09.2009 si, cu ajutorul lui D-zeu, vom avea un baietel, pe nume Darius Alexandru.

Am inceput sa va scriu pentru ca simt ca o iau razna;
pe voi nu va ingrijoreaza gripa care o sa dea peste noi? cum credeti ca vom trece peste? ce faceti pentru a proteja viata voastra si a copilului pe care-l veti avea?

Nu cred ca sunt sperioasa din fire; am trecut peste amniocenteza (am 37 ani si am decis ca ar fi bine sa o fac) dar ce aud despre gripa, despre viteza cu care se extinde si rata preconizata a imbolnavirilor ......offff...


Cam asta ar fi..

Va pup pe toate si va urez tuturor sanatate si numai bine!

Daciana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

uve-got-mail, din Auchan Titan am facut cumparaturile. Mai e altul?
Roxxy, am intrat pe mothercare UK si teoretic livreaza si in Romania, chiar daca nu nominalizeaza decat cu "restul Europei". Costa vreo 25 lire livrarea + cate 2 lire pe kg. Si zice ca posibil sa mai fie taxa la intrarea in tara, de la caz la caz. Nu stiu daca si in Romania e vreo taxa.
adriana_m, stiu ca la voi sunt cazuri confirmate. Eu zic sa nu intri in panica, doar sa ai grija pe unde mergi, incearca sa te protejezi.

21+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Mimika asta si incerc sa fac. Oricum copilul l-am trimis in continuare la gradi. Am zis ca pana nu apare un caz la noi in oras nu are rost sa tin copilul acasa. Ca nu pot sa-l tin pe toata perioada asta pt ca oricum trebuie sa platesc. asteptam s avedem ce si cum. Am vazut azi la stiri pe CNN ca cica au scazut un pic nr de cazuri in Mexic iar aici nu a mai murit nimeni. Sa speram ca trece repede. Am trecut noi si peste gripa aviara, trecem si peste asta.Hainute nu am inceput sa iau ca astept sa apara cate o reducere ceva. Doar pt mine mai iau cate una alta la reduceri.

Adriana 17+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Mimika, mai este un Auchan in Militari, deschis din aprilie cred. Eu locuiesc aproape de Titan si de-asta intrebam.
Am intrat si eu pe mothercare si crec ca e de preferat sa cumpar de la noi, cu livrare si eventuale taxe, tot pe acolo ajungi cu preturile

16+

Mergi la inceput