Licurici de ianuarie-februarie 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Ca sa o incurajez si pe Roxana (au nu da) acu ceva timp era aici pe forum o mamica cu 3 bblusi ce era insarcinata desi avea trompele legate.
Deci io stiu asa.
1. Abstinenta e sigura 100%
2. Vasectomie
restu sunt procente cu virgula....asa ca....

Eu glumesc cu lista aia pentru ca numai accidental mai pot ramane insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Pai, fetelor, a avut dreptate veronica... Poate fi si mai rau...

Am fost la Primarie, am anexat si negatia la dosar, acum e OK, numai banii sa vina - peste vreo 4 - 5 luni, mi s-a repetat. Ei, am iesit de la Primarie, am trecut strada frumos, pe la semafor si... imi fuge glezna stanga si... buf, in genunchi pe caldaram! Telefonul pe care il tineam in mana dreapta a zburat cat colo, plasa din mana stanga, la fel... Asa ca, acum am si genunchii juliti... Da' bine ca am terminat cu actele, ca ma saturasem...

Cred ca e semn sa nu mai ies din casa o vreme...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Aalina, sigur ca stiam ca nu-i 100% sigur. Mamica respectiva n-avea trompele taiate. Nu stiu exact cum, dar nu taiate. De aceea a putut ramane insarcinata din nou. Daca bagi cutitul e sigur.

Selene, ai mama grija. Cam multe accidente in ultima vreme. Sa stii ca si la noi, la sectorul 5, tot asa tarziu vin. O prietena a depus dosarul in ianuarie si i s-a spus ca va primi banii in mai. Nici nu vreau sa ma gandesc.

Fi-mea plange ME-ME! Ma topesc.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor, vreau si eu mailul comun, sa citesc povestea Aalinei.

Irina C, sa nu ma uiti te rog cu nr de tel al dr de la Gr. Alexandrescu ( hernie ambilicala). Nu e urgent, voi merge doar daca va fi nevoie.

EDIT : BEbelusi, parca tu erai cu raceala : ia de la plafar un siropel, se numeste "Raceala si gripa" ; si mai e unul Teofit- sirop cu propolis, muguri de pin, macese. Eu cu ele m-am tratat, au mers super. Poti lua si paracetamol linistita. Sanatate!



Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Eseea, povestea este pusa si la Bloguri

Aoleu mai fetelor... acu' juma de ora am schimbat scutecelul la bebe si ce credeti? Foarte sonor m-a anuntat flacaul ca "vine treaba mare"... si chiar ca a venit... si muuulta si puturoasa Deci l-am schimbat din nou. Bine macar ca "ne-am rezolvat" pe ziua de azi, deseara mergem intr-o vizita la varul lui tata lu' bebe - tipul e chef la un local de lux deci va dati seama ca abia astept sa vad ce ne da bun

Seleneee... ai grija de tine iubita! Bine ca s-au rezolvat actele, acum sa ajunga si banutii... macar va fi o suma mai mare



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Asaaa... am realizat ca-s sunt dusa de tot cu capu' Deci eu ii schimb scutecu' puturos lu' bebe si visez ce papa bun imi face varu' Ivan (asa-l cheama da' nu-i rus) la cina



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

salut!

melomanul " lu'mama ":

http://picasaweb.google.com/flavi2005/AndreiSiFlavi#slideshow/5330469276751856754

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ciufik, merci pt carucioarele cu gemeni, poate te aude Dumnezeu!

Bafta fetelor cu pregatirile pt botez si nu va stresati prea mult.
Aduceti-va aminte ca botezul este evenimentul cel mai important din viata puiului vostru si nu a voastra, a parintilor. Daca sunteti stresate, tracasate, copilul va simte si devine si el agitat.

Haha, mi-am adus aminte ca noi l-am dus pe Aidan la biserica in picioarle goale:)), noroc ca am avut invitati fara fitze, cred ca dc eram in Ro ma vorbeau neamurile si in ziua de azi:" ai vazut mama cum a adus copchilul imbracat la biserica, nu putea sa ii puna copchilului niste pantofi in picioare sau macar niste sosete"!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Miere mie mi s-a parut super Aidan tocmai fiindca era in picioarele goale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Felicitari pt biserica albastra, dc e vorba de Voronet, este superba.
Am simtit multa liniste cand am vizitat-o si parca timpul s-a oprit in loc...

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput