Licurici de ianuarie-februarie 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

aalina, superb.

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aalina

Ca sa o incurajez si pe Roxana (au nu da) acu ceva timp era aici pe forum o mamica cu 3 bblusi ce era insarcinata desi avea trompele legate.


(io nu crez asa ceva, nu stiu ce medic fuse ala care i-a facut maimutaria )
Andre_ea, vaz ca fratii mai mari tot asa hartanitori.... dar si iubitori . misto imaginea cu bagatul cutitului!!!
Dark, e ok si cu sterilet, mai usor ptr uituceli. l-ai pus si gata. spre deosebire de anticonceptionale cm e mai abundent si cu ceva simptom PM mai accentuat in destule cazuri. dar depinde oricum de la organism la organism.
Selene nu cumva tu de oboseala cazi asa? ca nu prea e normal in conditii obisnuite sa iti fuga o glezna... sau alte din astea.... ia macar un supliment de vitamine daca nu reusesti sa mananci mai consistent, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Selene, are dreptate roxana...

De la 5.30 doarme numai cate o ora , goleste bine un san, adoarme la loc, iar se trezeste , goleste celalat san, iar adoarme... Iar aud: "nu vezi ca nu-i ajunge laptele? ca daca ii ajungea dormea ore in sir!!!"

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Raportam succes la formula
Desi imi plange inima cand tin biberonul ala in mana
Acuma ma stradui sa scap de laptic, si nu prea reusesc ca inca produc nu gluma.
Miere, pai ati avut drum lung nu gluma. Las ca isi revine Aidan la starea lui de liniste frumoasa. Eu nu prea am vazut pana acum asa copil de linistit (cel putin in poze). Apropo de pozele voastre, daca iti trimit ceva poze de la noi ne faci si pe noi asa frumosi ca voi?
I-am zis sotului ca arunc aparatul ca iesim numai ca naiba
Aalina Da sa stii ca is suparata ca nu sunt mentionata acolo cum ti-am zis eu ca o sa fie bine. E drept ca nu am sperat niciodata sa fim chiar asa colege la ambele odisee
Eu o sa fiu in alergari saptamanile astea. O sa incerc sa mai intru cand mai apuc.
Pana atunci doresc petreceri frumoase celor care se boteaza (si noi, si noi).
Si toate cele bune tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Uitai, noi am inchis pravalia cu sterilet Mirena. Deci noi clar nu o sa fim pe liste
Nu de alta da musiu pisoi are fitilul scurt Nu tine cu abureli cand se supara, fugim toti Noroc ca nu se supara des...

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Bag seama ca sunt multi bebei maraiti zilele astea. O fi ceva in atmosfera..

Alinuk, superbe rochiile, banuiesc si preturile sunt pe masura.
Selene, e o vorba din popor ca dupa ce cazi te mariti


http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

hop si eu! cu listele? nehhhh
bai, listele erau for fun, da' vaz ca incepe lumea sa se streseze sa nu ajunga pe listele mele (parca's schindler - cum se scrie ?, si asta tot cu lista era ), ce nume sa puna, asa ca relax, gata!
le scot si eu de la naftalina, ca jasmi mailul - f tare, mama omida!- si va verific sa vad dc ati pus numele astea, dc ati facut sexu' promis, adica copilu' de sex promis, ca sex ati facut de avet bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Buna fetele mele dragi,

Imi era dor de voi si am intrat sa vad ce mai faceti. Nu intru des pe la voi, dar azi imi era dor sa vad poze cu copilasii vostri dragi. Imi e atat de dor de BB si doar vazand poze cu copii imi mai alin dorul infinit.Am vazut ca la inceput de capitol ati facut un fel de preambul la odiseea noastra si faceti referire si la mine. Mi-au dat lacrimile. E adevarat ca nu imi trebuie mult ca sa plang si sa imi schimb starea de spirit. E foarte greu sa traiesti cu o astfel de durere, dar trebuie sa mergem mai departe. Deja am invatat sa traim cu ea. Practic face parte din noi.
Eu sunt binishor. De pe 23 martie am inceput munca. Am 6 saptamani de munca si parca cu cat trece timpul, nu imi vine sa cred ca toata povestea asta trista mi s-a intamplat mie. Nu imi vine sa cred ca eu sunt protagonista acestei intamplari triste. Imi este greu si la munca, pt ca foarte multa lume ma cunoaste si mai mult decat atat stia ca astept un BB, asa ca cei mai multi ma intreaba cu o nonsalanta izbitoare ce mai face BB? Pun capul pe birou si izbucnesc in hohote de plans. Nu am putere sa spun nimic, lacrimile mi se innoada sub barbie. Ma doare ingrozitor! Sper ca timpul si Dumnezeu sa fie blanzi cu mine si sa imi indulceasca suferinta.
Ma lupt cu fiecare zi ce trece si mai nou ma confrunt cu atacurile de panica pe care nu prea le fac fata.
M-ati induiosat cu ceea ce ati scris la inceput de capitol si am simtit nevoia sa va multumesc ca nu m-ati uitat. Oricum, eu nu o sa va uit niciodata pe nici una.
Astept cu nerabdare sa treaca acest an si sa va anunt ca sunt graviduta.
Ma opresc aici, pt ca am scris cam mult si nu vreau sa va stric dispozitia buna pe care o aveti.
Va doresc multa sanatate voua si copilasilor vostri frumosi!
va imbratisez cu drag


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

MONICA si noi ne gandim la tine si nimeni nu poate sa te aline, poate timpul si o alta speranta.Dar asemenea tragedii unesc oamenii , iar tu poti veni la noi oricand, te iubim si te imbratisem cu toata dragostea noastra.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Culmea...exact azi m-am gandit la mvb si la pusyketa

fetelor,multumim pe urari,imi cer scuze ca nu pot sa stau mult,dar...mai am atatea de facut.

Irina...ma duc sa imi pun suvite,azi!!!


pe toate!

haaaaaaaaa...ma marit

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput