Licurici de ianuarie-februarie 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

S a si trezit maraici! mi-a zambit firav...bag viteza sa ies rpd cu el afara!va pup pe toate

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ziua buna la toata gasca!

LA MULTI ANI la Radu de ZisaCami

Sanatate multa bebeilor bolnaviori, sa se faca repede bine

Mai fetelor, si la noi e veselie mare. Nu doar ca e Beltane (sarbatoarea celtica a fertilitatii) - zi de mare sarbatoare la noi. Bebe iar a dormit toata noaptea (de la 12 la 7) - motiv de scos steagurile si topait de fericire. Chit ca la un momen dat m-am trezit sa vad ce face... nici nu stiu pe la ce ora... si dormea jupanul fain frumos in cosulet, numa' doua mazte (cuibarite la picioarele noastre) au protestat ca de ce nu am somn. Chiar asa... io de ce nu aveam somn

Selene, ai grija, sa nu-ti rupi oaresce! Bafta si succes in lupta cu birocratii

Veronica, felicitari pentru stelute

Irina, te rog eu mult... da IGNORE cat poti, incearca sa te stresezi cat mai putin, NU tu esti cu capu' ci cei din jur (you know who I mean!). Tu esti agitata, bebe se agita si el, tu te agiti si din aceasta cauza... uite asa se face cercu'. Nu mai rapunde la telefon, daca trebuie totusi fii scurta ("trebuie sa plec... bebe plange/vrea papa vezi tu ce zici), gandeste-te ca de unde nu-i, nu-i...si incearca sa fii cat mai linistita.

Si MisterMister a devenit mai agitat, adica vrea atentie cat de multa... de cum se trezeste facem turu': bouncer, swing, baby gym, playmat, luat in brate, luat jucarele la rand, ne uitam in oglinda, ii cant, spun poezii - vorba Idairei, se usuca saliva in gura - si o luam de la capat. Nu vrea sa mamance tot timpul (pana acum de cate ori nu-i convenea ceva... mami hop cu tzitzi in gura la baiat... ei, nu mai merge mereu ) acum intervalul dintre mese s-a marit. La capitolul "ce gasim in scutec" ... de obicei chestii portocalii (de cateva ori mai verzui) o data pe zi. Azi ne-a venit si "instintare" de vaccin... cel de la 4 luni... de azi in 2 saptamani. Dupa aia, gata! - pauza la vaccine pana la 1 an!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Ciufik mama cu ce zici ca m-ai prins? Ca nu ma prind Ziceam ca o inchid temporar ca imi pun sterilet si dupa o vreme asta se scoate Dar pe cuvantul meu ca daca cumva accidental (mai si cate raman insarcinat cu sterilet ) raman insarcinata vreau musai o fetita - Lara Asta daca nu apar alti pitici pe creier, peste cei existenti, ca la mine orice e posibil. Da doamne sa nu citeasca barbata'miu pe aici ca il bag definitiv in sperieti Asa ca macar pe lista ta sa am o sansa de fetita.

Cat despre ce gasim in scutece si la noi is destul de apoase, copilul alaptat exclusiv. Uneori iese cu strigaturi si atunci se manjeste pana in gat. Dar cum mi-a luat bine in greutate si vad ca e ok nu ma stresez. I-am mai rarit insa debridatul si si-a mai rarit si el scaunele, nu mai face la fiecare masa.
Mai cu lista aia sper ca s-a inteles ca io glumesc si numa de aia is trecuta acolo, da??????????????


Delia bafta la medic. Ce zambitor fecior ai

Irina te rog inca o data sa te calmezi. Si iti repet ca evenimentul de duminica il are in centru pe Andrei. Si nu poate fi decat un moment deosebit pentru ca e o taina plina de har. Famila voastra e pe primul plan iar invitatii vin ca sa ia parte la bucuria voastra. Daca nu o fac e doar treaba LOR!!!!
Sa stii ca in zilele in car eeu am fost super stresata Fabian a plans, el care nu plange de felul lui, am vazut clar ca e o legatura.

Jasmi ziua lui Dorian e luni da duminica avem cheful. Esti tare mama Omida!!!!

Roxana Eu sunt romano-catolica. Dar albastru de Voronet mi-a placut tare mult in copilarie.

Veronica ce fetita cuminte ai. Cat despre cumparaturi is batuta in cap da nu am gasit nik in orasul asta. Am zis ca pana la urma las si ii cumpar din Iasi cand ajung, ca la o adica la ce costume naspa is aici sigur gasesc si acolo, da macar trag speranta ca poate or avea si faine.

Bebelusi bafta la vaccin. Sa treaca repede, Vladut sa fie curajos si sa nu faceti nici o reactie dupa.

Andre_ea bestial Tudor al tau. Cand scriam mesajul asta ma gandeam glumind cu lista aia ca nu as sti daca va fi baiat ce nume sa aleg. Taman acum mi-am amintit ca Tudor era a doua mea optiune. Frate....multi pitici am

Crisspy spor la pregatiri. Ce fericire pe mine ca eu inca nu cunosc nasa personal Doar nasul. Asa ca nu are cum sa ma supere. Si in felul asta fac totul exact cum vreau. Acum cochetez cu ideea ca lumanarica sa o impodobesc in lacramioare (sunt florile mele preferate pe care le primesc in fiecare an de ziua lui Dorian - le-am primit din maternitate) Dar nu stiu daca peste 2 saptamani o sa mai gasesc lacramioare.

Selene ai grija draga mea ca nu e de joaca cu cazaturile. Mai ales cu Daria in brate.

Dark Mister a fost intotdeauna baiat rezon! Multumesc din suflet de ideea cu poeziile ca asa i-am mai dat o pauza la tati la povestea de seara a lui Dorian si ii bag eu poezii o vreme. Ca mie nu imi place sa spun povesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai am timp de o postare cat se uita Pat la desene.
Veronica, Eva nu o suporta in continuare pe suzi. nici nu o sa mai insist... ca mai mult o stresez. Patrick o iubeste tare si o hartaneste la fel de tare
Irina, poate e criza de 3 luni... cand au mari achizitii metabolice si in SNC... si se manifesta mai ciudat. pe seama asta se poate pune si mancatul mai des, si maraitul, si nedormitul... eu macar pe asta dau vina
Jasmi, mama omida!
Selene, uff, saraca de tine ce cazatura nasoala. ai grija sa nu fie mai rau data viitoare.
Aalina, asaaa???? nu stiam... sau am uitat, scuze! si care e biserica aia asa frumoasa? vreau si eu sa o stiu!!
Andreea esti misto cu listele....
Andre_ea asa, si Tudor la fel cu "alt bebelus" . acu' li s-a deschis apetitul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aalina


Jasmi ziua lui Dorian e luni da duminica avem cheful. Esti tare mama Omida!!!!


mno am crezut ca-i deodata cu mine

vreo petrecere surpriza, ceva?

Jasmi - de Iulia scumpa (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Roxana, nici bebe mic al nostru nu are treaba cu suzi. Foloseste degetelul... sau juma' de pumn, dupa cum considera necesar. Io-l las in pace, ca tot nu am ce sa-i fac

Mai fetelor, pe mine ma cam bate un gand... si eu pe el daca nu-i cuminte. (Cam) multi ani eu am tot luat pilule ...iar acum iarasi iau, de cand a facut bebe 3 saptamani. Primisem provizii pentru 6 luni, deci mai am pentru inca vreo 2 jumate. Eu nu fumez, probleme de sanatate nu am, da' ma gandesc ca totusi fac 35 de ani si parca-parca nu as mai lua. Bebe 2 (Morgaine-Mellian daca e fetita, nume de baiat inca nu am da' zau ca nu ma mai duc la scan sa aflu sexu , ce va fi va fi )il avem planificat peste 3 ani.... deci "oaresce" tot trebuie sa folosim. Ma gandesc la sterilet...dar inca nu-s decisa. Mai are cineva? Cum e ?



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Jasmi sa cresti mare!! Deci de acu nu uit ziua lui Ciufik ca e cu Fabi si a ta ca e pe langa Dori
Am o prietena buna care pe cand eram insarcinata cu Dori mi-a zis ce fain ar fi sa nasti de ziua mea. Si uite asa mereu imi amintesc sa o felicit pe 4 mai

Ea a nascut mult peste termen si imi zicea ce fain ar fi sa-l nasti pe Fabi de ziua fetei mele... Da era taman pe 25 martie totusi

Doar cadourile is surpriza.

Roxana ai poza si pm.

Dark eu am avut dupa Dori si am fost multumita. Doar ca CM era mai abundent si nu la fel de regulat ca la pilule. Da eu neregulat il am de la mama natura si abundent. Doar in perioada cat am luat pilule era ceas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

si eu am avut de ales intre sterilet si anticonceptionale. am ales AC da' inca nu le-am cumparat

Jasmi - de Iulia scumpa (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aalina
(mai si cate raman insarcinat cu sterilet )


Serios?
Eu l-am intrebat pe dr. si mi-a zis ca el a vazut doar 2 cazuri din astea (eu nici in gluma nu ma bag pe lista Andreei). Si cand m-am dus sa-l monteze mi-a zis ca daca nu vine menstra cand ar trebui sa vina (naiba stie cand ) sa fac test de sarcina. Sa nu-l strangi de gat?

Dark, eu nu-l am decat de o saptamana. Tot ce pot sa-ti spun e ca nu doare montajul si ca sangerezi cateva zile dupa. (cica amenoree de lactatie si eu tot sangerez periodic de cand am nascut ).



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Patrick o iubeste tare si o hartaneste la fel de tare


Hihi! Idem.




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput