Nou stil de viatza (268)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Anda la teorie sunt as,dar se pare ca de luni o sa am mai multa grija de mine ca ar cam trebui ca in ultima vreme nici nu stiu daca mi-am acordat mie 5 minute.Mi-a iesit vacanta pe nas dar ma bucur ca nu am cazut in depresie in nimic,iau totul asa cum e rad si rezolv ce pot chiar daca tot in capul meu se sparge totul,iar cu puiul am ras in astea 2 saptamini si i-am oferit o mama normala.De luni va las sa puneti biciul pe mine.

Lou vezi ce fete bune avem oricand disponibile pentru o vacanta.

Claudia super pozele si eu zic la fel ca Zuzi nici la mama acasa nu am aratat asa .

Gata ma duc ca am o lista de treburi si nu am facut nimica si aici duminica se sarbatoreste ziua mamei.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

mai fetelor, pai am frecat la scari in casa scarii de mi-au sarit capacele, m-am pus atunci si in pivnitza de am maturat peste tot,si in fata blocului, si la gunoi... sa-i prind numai pe vecini ca ei nu fac cand le e randul ca dau de dracu, (doamne iarta-ma) da sunt nervozata rau.
Ruxandra ce simpatica esti, si mie imi place sa stau degeaba cateodata.
Gabi pai nu ne-ai povestit nimica de la Londra, sau oare n-am vazut eu postarea? de stiut, stiam ca mergeti dar nu ca ati fost deja. da intalnirea de liceu cand o ai?
Anda,Ruxandra ce figuri sunteti cu colegii...
lou spor la invatat, ce fain de sotul tau! cat sta?

nu mai stiu, v-am zis ca parchez tot mai bine??? si sunt tare fericita cand imi reuseste. eu ma cam stresez cu parcatul ca mi se pare ca toti vecinii se uita, saptamana asta am cam fost plecata in fiecare zi cu auto (mai putin azi), intr-o zi am parcat de parca imi luam zborul, fiecare roata era in alta directie, insa principalul e ca stateam bine, adica loc era destul in partea cealalta. mai am probleme cu aranjatul rotilor, insa vine si asta.
Marilena si la noi e ziua mamei, noi mergem la soacra-mea ca de obicei...trebuie sa-i iau flori maine.

na va tzuc, astept sa vina Marc de la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Am fost si m-am plimbat si e asa bine si cald.....
Si ca tot zicea Claudia de fericire: v-am zis cat sunt de fericita ca nu ma mai doare stomacul non stop? Imi vine sa tip de bucurie.
Marilena: faptul ca esti mai linistita si mai vesela e un mare pas inainte.
Claudia: bravo!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Anda, Marei nu i-a cazut inca nici un dintisor, caci e mica, abia a implinit 5 ani; eu stiu ca spre 6 incep sa le cada. Are niste dinti mici si perfecti, albi si impecabili aliniati; sper ca si dantura definitiva va fi la fel!

Da, Claudia, mare treba cu dintii astia; e semn de "maturitate" si abia asteapta sa-i cada si eu unul!

N-am povestit cum a fost la Londra, dar uite povestesc acum ca sa-i spun lui lui Hopes unde am dus-o pe Mara.

Intai de toate, am stat la un Bed & Breakfast, prima data in viata noastra; l-am gasit pe net, am citit evaluarile de pe Trip Advisor si am luat camera acolo. A fost perfect, niste oameni extrem de calzi, curatenie impecabila, cartier londonez cu casute dichisite si cochete, langa parc si statie de metrou. Recomand cu caldura, daca aveti nevoie va dau cu drag datele de contact.

Hopes, pe Mara am dus-o peste tot, am facut turul cu Double-Deckerul, spre sfarsit a adormit la mine in brate, dar i-a placut ca a stat la etaj. Special pentru ea am fost la magazinul de jucarii de pe Regent Street (Hamley's) - bucurie mare, n-ar mai fi plecat de acolo, la etajul de jucarii de la Harrods, am dus-o la Museum of Natural Science, care i-a placut foarte mult, la Lion King la spectacol. I-a placut si la palat (caci i-am povestit ca acolo sta o regina adevarata si printese si printi) si am vizitat si Muzeul Reginei care este langa, unde poti vedea tot felul de daruri primite de regine de-a lungul vremii si o parte din bijuteriile coroanei. E un muzeu mic, dar tare interesant.

In rest am umblat ca nebunii pe strazi, am vazut tot ce puteai vedea in 4 zile, am mancat inghetata la Hagen Daaz ca porcii, am cascat gura la spectacolele din Covent Garden. Am fost si la un supermarket Whole Foods, unde au aproape numai mancare organica, supermarket pe 3 etaje, unde pe mine m-a apucat plansul si disperarea cand am vaut cate minunatii au acolo. O sa pun si poze, dar nu am apucat sa le iau din aparat.

Gusta, bravo ca ai tonus bun! Asa si trebuie!

Claudia, felicitari pentru parcari. Inceputul e mai greu, dupa devin a doua natura ca sa zic asa!

Vik, cum te simti?

Lou, spor la invatat! Frumoasa deplasare are sotul tau!!



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gabi, noi de cate ori mergem la Londra e musai sa mergem la Hamley's. Sotul meu e mare fun .

Anda, si eu aveam in plan o plimbare...dar m-am razgandit. Am fost pana la sala.

Hcclara (Claudia), fac si eu haz de necaz. De fapt, ma simt destul de rau de cateva zile. Nu rau fizic...

Marilena, vad ca esti in verva. Ma bucur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kaiuda spune:

off ce departe a-ti ajuns
va multumesc mult pt primirea calduroasa
din pacate eu nu pot manca dimineata si asta pt ca imi beau cafeaua si imi ia pofta de mancare, pranzul la mine este cam pe la ora 13-14 si cina pe la 17-18 ,am foarte multe kg de dat jos si deaceea am ales dieta Scardale dar asta nu va tine o vesnicie...va trebui sa invat de la voi cum si ce sa mananc ca sa nu ma mai ingras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Gabi, multumesc

La Hamley's am fost si noi si i-am luat jucarii lui Eduard. Erau ptr. toate buzunarele si de calitate.
Ne bate si pe noi un gand de vizita. Nasii de botez a lui Eduard stau in Londra. Dar mai vedem Eu trebuie sa gasesc adevarate atractii ptr. asta mic, gen parcuri de distractii...ca sa-si consume energia.
Dupa mine...as umbla de nebuna pe strazi..ca-mi place tare mult..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Helllooooo........unde sunteti?

Am venit sa ma spovedesc si sa spun ca azi am mancat ca porku'. Mi-a fost foarte frig dimineata si de la frig foame si asa am dus-o toata ziua. Rusinica sa-mi fie, maine sper sa revin la normal!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Io-s in depresii , ma duc sa-mi plang de mila...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara!!!

Ziua de azi s-a terminat la ora 21.00 la scarbici...dar zic eu cu bine. Sefu' a fost ok, dar cam asa e in sedintele cu reprezentantii din teritoriu, adica....nu ne face cu ou si cu otzet...dar vine ziua de luni...cand om vedea cum o mai fi.

Claudia H...wow ce oscilatii...dar merita ca ai 2 pui superbi.Sa-ti traiasca!
Hcclara...ai gasit papuci pt pitic? Si eu tb sa merg sa ii cumpar...dar al meu nu face nazuri. Felicitari pt parcarile din ce in ce mai reusite. Si eu ar trebui sa mai exersez parcarea laterala...ca nu prea am avut ocazia...dar o sa merg odata si o sa ma perfectionez si in asta.
GAbrielama...sanatate multa...si mult ceai cald cu lamaie pt raceala!

Fetelor...va multumesc mult pt sustinere, si in principiu voi aveti perfecta dreptate, ca nu ar tb sa ne stresam asa tare...dar asa e firea noastra, sa punem suflet in ceea ce facem...si nu ai cum sa nu te stresezi sau sa nu te superi, mai ales cand sti cat muncesti si cum muncesti...si sa fii tras la raspundere pt ce nu au facut altii. Asta e sit la mine cel putin. Adica Sefu' al mare ma face responsabila pt ca Nu am urmarit ca alta sefa de la alt departament sa isi faca treaba. Si din cauza ca ea nu a facut ceea ce trebuia, mie mi-a dat peste cap cifrele...dar vinovata sunt eu ca nu am urmarit-o si nu m-am dus cu barfa la el. E...acum spuneti si voi...eu (sefa departament CFI si in acelasi timp Credit controller-ul firmei) dupa mintea lui, in loc sa imi fac treaba mea...ar fi trebuit sa o urmaresc pe ea si sa ii pandesc greselile si sa merg sa raportez. Eu sincer asa ceva nu pot face!

Dar cred ca v-am impuiat capul cu problemele mele....so...imi cer scuze dar m-am descarcat un pic.


Puskin...dar ce ai patzit soro'???




Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput