Nou stil de viatza (268)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza .

Ioana incep sa ma invat cu cafeluta de la tine.ma bucur ca bubele numai o deranjeaza.

Ruxandra eu zic sa mergi la concert.Ce faci azi?

Violeta lasa ca trece si saptamana asta.

Dordia spoe la cautat de lucru.

Eu m-am ingrasat si bine nu imi e ,dar de luni viata revine la normal,copilul se intoarce la gradi dar voi merge si la scoala(pentru ea) si sa vedem ce e de facut,trebuie sa ma gandesc ce facem cu ziua ei ca se pare ca nu scapam fara petrecere.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

Sa aveti o zi minunata si un weekend la fel.

Anda, Ruxi, zic si eu asa teoretic ca m-as muta la Londra. E un oras care imi place mult ca stil si imi plac si mai mult posibilitatile pe care le ai acolo; sau stilul de viata. Si ma infurii mai ales cand ma gandesc la Mara si la faptul ca intr-o tara ca Anglia poti sa ai un alt stil de viata, o alta calitate a vietii. Am fost la scoala in US, am stat acolo o vreme buna, am lucrat apoi la Geneva o vreme, dar nu m-am mutat. Cu meseria mea si a lui C. e greu sa o luam de la capat in alta tara. Bine, as putea sa fac orice, nu neaparat ce fac acum. Insa daca pana acum n-am facut-o... mai greu acum. Sper insa ca Mara sa poata face facultatea in alta tara si sa poata alege ea, cand va fi cazul, unde vrea sa stea.

Dordia, imi pare rau ca n-ai terminat cu nebuniile de la birou. Iti tin pumnii sa gasesti mai repede altceva de lucru si sa scapi de acolo.

Anda, cred ca abia astepti sa termini cu dintii.... Mara, apropo' de cazut dintii, abia asteapta sa-i cada si ei un dinte, caci si pentru ea asta inseamna ca e mare. Si cum in jurul ei marea majoritatea a copiilor au pierdut deja cel putin un dinte, ne spune si ea, aproape in fiecare zi, ca o doare un dintisor si ca o sa-i cada; lucru care evident nu se intampla, dar este tare nerabdatoare sa i se intample si ei aceast lucru! Am vazut aseara noua prajitura, tare bine arata!

Carmen, spor la slabit. Sigur scapi repede de cele 3 kg!

Pup toate fetele si revin.



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare fetele, ce faceti?
eu am de lucru, nu stiu cu ce sa incep, si mai trebuie sa fac si curat in casa scarii ca nu mai avem firma care sa vina sa faca, deoarece noii mutati in casa nu vor sa plateasca si nici sa accepte regulile!
ClaudiaH mie mi-ai plact tare mult in poza 3, si cum esti tunsa acolo iti statea ft bine, iar bebitza e tare dulce, seamana cu tine!
Anda asa am ras de Carina, draga de ea!
Gabi asta cu dintii e lucrul mare...sa vezi cum isi misca si Marc de ei si abia asteapta sa ii mai cada cate unul! asta e semn ca "sunt de scoala". da weekendul ala la Londra cand e acum, sau saptamana viitoare?
Dordia mult succes sa gasesti alt job rapid!
Crys ce face Dany, e bine? ca nu mai prea povestesti in ultimul timp.
Delia as vrea si eu sa zic ca mi-e rau de la mini prajiturele cu crema si nu mai pot manca, dar la mine nu e asa! sa fie cat mai mari si crema cat mai multa ma bucur ca Cami si bebele sunt bine!

azi vreau sa merg in oras, imi trebuie neaparat papuci pt fiul nr.1 ca distruge intr-o veselie, sandale nu-i plac, cica "vrei sa rada copii de mine?", in tenisi nu poate juca fotbal si iaca asa...

Luca e acasa ca tuseste, nu l-am lasat la gradi toata saptamana, dar de luni il duc.
Carmen si bea Teo ceaiul de ceapa? noi tot cu siropele si picaturi de nas, abia sta sa ii pun. sanatate multa!
Hopes si piticului tau tusitor multa sanatate! cum e frezura noua?

va pe toate, weekend placut, cica vin caldurile de azi la voi am auzit la tv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Gusta, felicitari pentru cetatenie!

Claudia, a fost weekend-ul trecut Londra. M-am intors marti seara!

Am racit si mi-e tare frig!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Buna dimineata dragelor
Multumim ptr. urari

N-am reusit sa dam oki cu dr. ca e la nu stiu ce conferinta.
Maine la 14.30 mergem.

Intre timp nu mai merge la gradinita ca aseara a facut febra.

Claudia H m-ai dat pe spate. Ce misto aratai, sunt sigura ca mai poti inca o data

HcClara tunsoarea e ok, ca pot sa-mi perii usor parul, se aseaza frumos, nu se mai incalceste/cade etc. Daca reusesc sa fac poze, le pun, dar n-am nici un chef cu copil asta al meu.

Gabrielama si mie mi-ar placea sa traiesc in Londra. Mi-a mers la inima. Zi-mi te rog in ce locuri ptr. copii ai dus-o pe Mara?

revin...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata doamnelor,

Eu va scriu de acasa, aici e zi libera . Azi huzuresc, ma odihnesc, merg la sala...

Gabriela, mie nu mi-a placut Londra din prima...nu stiu de ce. Dar am mai mers de cateva ori si am inceput sa o indragesc. Locul care mi s-a lipit mie de suflet este sudul Frantei, m-as muta acolo oricand. Nu-mi plac orasele mari...

Gusta, cred ca asa fac. Iau bilete si daca merge bine, daca nu sigur gasesc cu cine sa merg. Ma bucur ca ai iesit din barlog .

Claudia, spor la treaba. Si eu ziceam ca azi fac cate ceva, dar m-am razgandit. Vreau sa stau degeaba.

Ioana, ma bucur ca e mai bine micuta. Ca tot vorbiti de ceaiuri, eu am facut o pasiune recenta pentru roobois ( rosu si verde) si ceai verde cu lemongrass si iasomie. Dar le-am cumparat nu la pliculet, ci oarecum varsate, dintr-un magazin din Germania. Bune rau..

Dordia, Violeta, luati-o mai usor cu jobul...zau ca nu merita agitatia. Eu am trecut printr-o saptamana nasoala, intr-o zi m-a busit plansul de nervi la birou .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Multumesc tare mult pentru cuvintele frumoase!!!!
Violeta, sefii au aproape intotdeauna o logica diferita de a angajatilor deci... nu te stressa din cauza lui, tu fa ce poti. Bravo pentru sala!
Dordia, succes cu jobul!
Hcclara, stim cum e cu petrecerile pentru copii, investim mai mult preocupare decat pentru ale noastre. Spor!
Puskin, si eu vreau ceva leneveala!!!! Si sala vreau!
Hopes, sanatate la micut!

Meniu pe azi:
M.D. doar cafea ca nu am fost in forma
Brunch: legume chinezesti cu un carnat alb si cu 2 rosii
Cina: a promis sotul ca face o salata cu peste si legume

Va las ca mai am ceva treaba si acu' se scoala fi-mea si nu mai pot face nimic. O zi faina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Hallo hallo

Am luat si eu o pauza de la invatat si ma rasfat cu un ceai, morcovi si ridichi Si zic sa mai intru si eu pe aici ca altfel ma uitati

Claudia esti o scumpa.. As vrea eu sa fiu plecata in concediu/ vacanta :) Apropos v-am zis unde e plecat al meu sot in delegatie? Sa va zic, sa nu va zic; sa va zic, sa nu va zic Hai ca va zic: pe Mauritius
Deci ma oftic de nu mai pot ca-s in sesiune, ca alfel ma lafaiam cu burta la soare la ora asta

Da ai baiat pretentios draga Sa vezi cand o creste mai mare :) Sper ca Luca e mai bine

Ruxi cand e concertu ala la Berlin si cine ziceai sa vine? U2?
Ps. si mie-mi place sudul Frantei

Anda ce dulce e Carina Ea in ce clasa merge?

Delia ce distractie pe tine Iti incarci bateriile inainte de sesiune, nu?

Si sanatate tuturor bolnaviorilor ca vad ca-s mai multi

No mi-o expirat pauza.. Poate vin mai tarziu..

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,
EU acum am terminat o sedinta si asa am un chef sa fug in oras, sa ma plimb, sa ma bucur de soare.
Ioana: mersi de ceai. Spor la munca maine. Cate kg ai acum?
Ruxi: spor la leneveala Mersi de complimente
Gabi: mersi si tie de complimente. Marei nu i-a cazut nici un dinte pana acum? Noi am schimbat 2 deja si acum se cltina al3-lea.
Lou: in toamna merge in clasa 1. Data viitoare poti sa ii spui sotului ca eu nu am sesiune si il pot insoti in delegatie sa nu se plictiseasca .
Claudia: ce ai de lucru?
Marilena: de ce de luni? De azi ar trebui sa incepi sa ai grija de tine
Diana, Violeta: asa cum au zis si fetele: nu va mai stresati atat. Nu merita.
Carmen: buna dimineata! Ce program dragut ai cu copiii seara.... Ce program ai in weekend?
Zuzi: neata! Sa ai o zi minunata, plina de energie si ambitie!
Hopes: nasol ca face si febra. Da-i un pupic de la noi.
Delia: si eu tot tinerica m-am maritat, dar as face la fel si acum. Eu aveam 21 de ani neimpliniti, iar colegu' ii implinise de-o luna.
Va las sa mai raspund la ceva mailuri si apoi imi iau pauza sa merg sa ma plimb,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Am mancat si acum ma pregatesc sa o tai la sala .

Claudia, pai hai cu mine la sala .

Lou, subscriu la ce a zis Anda...eu nu-s in sesiune .
Concertul U2 la Berlin e prin iulie parca, nu mai stiu exact data.

Anda, si eu tot tinerica..la 23. Da' colegu' era mai copt, 28.

Pup fetele, plec la sala.

Mergi la inceput