Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(120)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

azi copilul meu a dat-o in extrema cealalta. a dormit absolut toata ziua. de la 10 la 14. la 14 a mancat ca spartul 20 de minute de curgea pe el(a udat costumashul) si a adormit in drum spre landou, nu am apucat sa il schimb si vitamina d i-am dat-o prin somn. de atunci dooooarme. ori face debridatul treaba ori o sa am o seara si o noapte grea. nu ma intrebati de ce nu dorm si eu un pic acum....de fraiera!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Si al meu sughite des. Ii trece daca il pun putin la san.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Pup fetele!

Ii spunem si noi LA MULTI ANI! micutei Luana, sa creasca mare si sanatoasa si sa isi bucure parintii in continuare

Si noi am avut ieri si azi zile grele, cu colici si planset nonstop. Aseara nu adormea deloc, era agitata, urla. Nu facuse caca de peste 60 ore cred, asa ca nu am rezistat si i-am bagat supozitor. A facut o gramada, i-am mai dat putin sa pape si a dormit de la 23:45 pana la 6 dimineata.
Claudela, dupa cum vezi, si eu am aceleasi probleme cu fata, desi e alaptata exclusiv la san. Daca face singura face la minim 48 de ore, acum vad ca iar nu mai face singura. Se agita tare si trebuie sa o ajut. Cand nu s-a agitat nu i-am bagat si a facut la 72 de ore.

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Acum am revenit si noi de la plimbare, infometati si obositi. E timp frumos dar cam mult vant..trbuie sa ne obisnuim ca aici asa va fi tot timpul.
Aris, Dyana, Monvas eu sper ca jumatatile noastre sa isi revina cat de curand, sa ne ajute cu cit pot ei si daca nu macar sa ne sustina si sa nu ne streseze mai rau...de parca noi nu am face totul pentru binele prichindeilor nostri?
La mine cel mai crunt a fost chiar in primele zile, cand aveam asistenta acasa (asa e aici). Era asa de enervant..se baga cu parerea fara as aibe idee si tot ridica tonul inclusiv la ea incat era super stresata saracutza. Ea ma incuraja sa pun copilul la san...chiar daca nu prea avea ce sa pape si el ne facea nebune ca il tot chinuim aiurea ca oricum nu o sa curga lapte veci. Cu asa incurajare ma mir ca a si venit lapticul. Ma gandesc cu groaza la prima febra sau nas infundat...sigur va fi vina mea
Aris, Olishka si noi sughitam de numa...este cam singurul motiv de plans si de nervi ...in afara de foame. La noi inca nu au debutat colicii...oare pot sa ma astept sa inceapa de la o luna incolo? Am luat Infacol dar sta nedesfacut. In schimb umplem scutecele fara probleme si facem partzuri ca un expert.
Adevarul e ca desi mananca mult, mananca calm si tacticos ca un mosulica, nu se grabeste..ma tine la datorie cate o ora jumate. Poate ca si faptul ca beau zilnic cam 2 litrii de ceai chimen+ anason ajuta...ideea e ca stomacelul functioneaza ceas deocamdata.

Georgiana felicitari! Ce bine a crescut printesa ta. Tineti-o tot asa. Si noi am ajuns acasa cu 2520gr si acum deja nu mai incapem in unele hainutze. Cresc ca din apa!
Asteptam poze cu Bris!

Mamica lui Radu

Unde este dragoste, acolo este pace, unde este pace, acolo este binecuvāntare, unde este binecuvāntare, acolo este Dumnezeu, iar unde este Dumnezeu, nimic nu lipse#351;te.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ARIS am vazut frumusete de baiatSa va traiasca; eu imi sustin punctul meu de vedere. Mi se pare ca iti seamana foarte tare. Iar tu mami arati foarte bine

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

LUANA cu intarziere iti urez si eu la mai multe lunite si sa fi mereu sanatoasa

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Pisik06 incearca sa mananci tu niste miere. e posibil sa o ajute.

fetelor, tatii loviti de bombe sunt si asa raman. stai sa vedeti cand va fi vorba de bb2...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ALINA am vazut ca te plangeai de burtica...ai incercat sa te strangi cu o centura? La mine a dat rezultate chiar daca a trebuit sa o port si ziua si noaptea, a meritat. Poate te gandesti sa incerci, s-ar putea sa fi multumita de rezultat



FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:


KEA mi-a placut la nebunie cum ai povestit...copilul plangea iar sotul se uita la el...asa cum l-ai rugat!!!!!!!!

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

manuela - si la noi e cam la fel...are senzatia ca greshesc eu cea si de aia plange copilul. aseara ma zapacit de cap asa ca m-am cam ratzoit la el.ca de ce nu ii dau ceai? ca el isi aduce aminte ca se dadea ceai la copiii-am spus ca acum 50 de ani se legau picioarele copiilor sa fie drepte, asta nu inseamna ca ajuta la ceva. si o alta problema a lui: sa sun pediatra! si oricum unde am gasit-o ca e o cretina! nu vezi ca plange copilul! are febra! nu se poate sa nu existe ceva! poate nu e laptele tau bun!
oricum clar eu eram vinovata ca ii plage plodul
hihihi si nu l-am omorat inca. inseamna ca il iubesc rau d tot daca a scapat cu viata

dyana - adevarul e ca trebuie sa simta pe pilea lui ca sa inteleaga. pai ce, noua nu ne povesteau alte mame cat de rau e cu bb cand plange...si?realizam cat e de rau?







Aris, fetelor, ma ingrijoram credeam csa doar eu si al meu facem asa , eu i-am zis: "esti tata de weekend, nu-ti pasa decat de treburile tale..." si cum a zis o mamica, Kea parca, ii zic uita-te la copil ca ma duc sa pregatesc biberonul, copilul urla si el ii privea atent.
De pediatrul la care l-am inscris nu sunt deloc multumita dimpotriva revoltata, mi-a datc ca indicatii numai tampeniiiii, vreau sa o pastrez doar pentru retete. Vaccinuri si consultatii le vom face la Polizu, la medicul lui de la nastere are competenta in neonatologie si pediatrie si la sfaturile careia am mers ok cu copilul.

Vaccin antienterocolita....Doamne pai vroiam si eu sa fac daca e asa ceva, la ce spaima am tras cu diareea 4 zile....si Doamne fereste sa nu mai patim.

Eu tot am vazut la TV despre cel Pneumococic...daca zic bine....stiti ceva e bun de facut, la ce varsta?

Mergi la inceput