Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Astazi iesim si noi pt prima data afara. O sa stam cam 15 minutele in fata blocului

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

hai olishka curaj. scoate-l pe davidut afara, o sa vezi ce-i place. prima zi al meu nu a dormit, era atent la sunete, la masini.... nu prea stia ce sa faca.., dar acum doarme rupt. ieri cand am iesit m-am plimbat in pas foarte rapid, ca sa mai fac si eu miscare si l-am mai zguduit cand nu reuseam sa ratez gropile, dar n-a avut nici o problema, nici nu l-a interesat. a facut nani pana ne-am intors, a chitait putin in lift, ca abia incape carutul ridicat de o margine si doar daca-l tin pe bebe cu caputul in jos- normal ca a marait copilul. si eu il astept sa se trezeasca acuma, sa pape si sa iesim la aer "curat" de Bucuresti.
gata, s-a trezit

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Eu am iesit afara cu Bris din a 6-a zi de viata... Am stat cam 15 minute. Cel mai mult am tinut-o afara cam 1h si 1/2.

Am vrut sa va zic ca azi ne-am luat cantar: avem 2890gr, in conditiile in care acum 10 zile cand am iesit din spital avea 2510 gr. Deci, 380 gr. in 10 zile! E ok?! Eu sper ca da...

In rest, in continuare papam si dormim...

Mami de Briseis, 14 zile

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna dragele mele,

Vad ca subiectul este despre ...As intra si eu in cercul vostru sa dau din casa, dar stiti ceva: stiam dintotdeauna ca greul va fi pe umerii mei, ca voi avea 2 baieti, pe Piton si pe sot, asa ca e un fel de lucru manual, facut de manutele mele.

Si as mania pe Dumnezeu sa zic ca nu ma ajuta. O face, atat cat poate el. Eu ii multumesc si il incurajez de fiecare data, caci asa poate se baga la mai mult.

Nu prea sta cu Pitonul caci ii e frica de el. Nu ca l-ar manca, dar i se pare fragil si se teme ca o sa-l sparga din greseala. Sper ca atunci cand se va face mai marisor sa capete mai multa incredere si sa se joace mai mult cu el.

Oricum, Pitonul sta foarte cuminte la el si e foate receptiv cu tati. Cu mine face fitze si se alinta!!!

Noi ne pregatim sa plecam la doctor.



Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Gata am fost si afara si ne-a placut. Maine iesim putin mai mult.

Gigelica si eu la fel ca si tine stiam ce ma asteapta (2 copii) si de aceea sunt linistita si ma bucur de orice mic ajutor.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Mamici, iepurasul mru a vomitat branzit. A mancat acum 40 min. E grav?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

da, e f f grav , iepurasul tau a mancat ca haplea si acum ii vine inapoi

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

da, e f f grav , iepurasul tau a mancat ca haplea si acum ii vine inapoi

Mami de fetita si de baietel




Sa stii ca e haplea da nu mi-a mai facut asa Invatam, invatam...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Daaaa...si Pitonul e nehalit si baga nu atat de repede cat fff mult laptic (si san si formula) si apoi regurgiteaza cate o gura sau 2 de laptic.

Si ma scoate din minti: dupa fiecare masa sughitza minute innsir. Exista vreun leac???




Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

olga - se mai intampla...si al meu mai da afara. la inceput nu, dar de vreo 2 saptamani o patim constant, probabil a inceput si la voi sezonul.

gigelica - si eu am probleme cu sughitul cand se linisteste si el un pic dupa vreo colica imputita, hop il ia sughitzul. de multe ori nu il deranjeaza dar il mai apuca si nervii cateodata....si il tzineeeee...si cate o jumatate de ora. am incercat o data si ce am zis ca nu o sa fac in veci si anume zama de lamaie...ideea e ca nu s-a strambat, nu si-a tinut respiratia...a prins bine degetul meu cel acru si a inceput sa-l suga cu pofta...poate poate mai vine ceva limonada dinastana, poftim! ati mai pomenit? e adevarat ca nici sughitul nu a trecut



Mergi la inceput