Colectia de toamna - iarna 2005 (236)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

lavi ...drum bun si distractie placuta.

Cami...bravo voua...pt concediu. sa dea Domnu sa fie totul bine si sa va distrati bine.

Noi nu putem face rezervare cu prea mult timp inainte pt ca in iunie-iulie suntem prinsi cu bacalaureatul - unde tre sa participam in comisii si eu si sotul, apoi in vara avem cateva evenimente majore de sarbatorit in familie...si deci vedem cum ne strecuram si noi un pic la Duni...acolo vrem si noi in august, deci asteptam impresii de la voi.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

tot eu..Cami...ati luat sejur AI? Cam cat va ajunge?
Noi pt august ajungem cam pe la 800 de euro AI tot famileonul.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Buna dimineata!

Meems, imi pare rau de patania ta. Daca te consoleaza cu ceva,si eu m-am trezit cu niste impozite de platit de care nu stiam, si dat fiind ca sunt de multa vreme am o suma uriasa penalitati. Si ieri dupa ce am iesit de la trezorerie mi s-a stricat si telefonul, luat acum doi ani dar folosit in total 2 luni, pt ca in tarile calde nu am vrut mobil. Plus lucruri stricate prin casa, tre sa gasesc urgent instalator si electrician, alti bani, alta distractie. La tine e mai complicat cu actele, of.

Lavi, drum bun si distractie placuta!

Gabitaco, cred ca weekend-ul urmator, as vrea si acum, dar e agitatie cu 1 mai si eu sunt inca destul de obosita.


Fata mea inca doarme, i-am luat role de la decathlon (iubesc magazinul ala, imi pare asa de bine ca s-a deschis si aici) si a mers ieri prin parc vreo 5 ore cu ele, in doua ture. A mers din prima, eu voiam sa astept pana dupa 5 ani, stiind cat de bine stau eu la sporturi care necesita echilibru si coordonare. Nu perfect, de asta a si obosit foarte tare, si cred ca e a treia oare de cand o am ca m-am trezit inaintea ei. Eu am nevoie de 10 ore de somn, ea de 8-9, o combinatie infioratoare.

Cami, felicitari pentru bilete, vacanta placuta sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Miha...pai daca ajungi pe la verii mei da un telefon si poate ne vedem.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

A..si o intrebare pt prietena mea...e posibil ca la 3 luni de sarcina testul sa iasa negativ? Are o obsesie...desi i-am expicatca pare imposibil... ca are si menstra, dar s-a cam dolofanit si zice ea ca burtica e cam mare ...si-a facut vreo 4 teste si toate au iesit negative...a facut 1 dimineata si restul in timpul zilei...voi ce parere aveti ? Are programare la dr. pe 18 mai. pana atunci ma innebuneste pe mine de cap.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cami sa aveti un concediu placut!

Miha iti pot recomanda instalator f bun, f de treaba si de cuvant. Si electrician am gasit unul bun si de cuvant care ne-a schimbat contorul dar nu stiu daca ii mai am numarul de tel.
Sa vb cu Virgil.
Felicitari pt mersul cu rolele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Gabita nu cred ca e posibil. In al doilea rand pana pe la 4 luni crestera burticii se cam datoreaza doar ingrasatului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello forumiste!

ma bucur ca ati reusit sa va intalniti, m-as fi bucurat mai mult daca as fi reusit si eu sa ajung...

gabi, eu in locul prietenei tale m-as duce la un ecograf oarecare la care as putea face programare zi pe zi doar pt confirmare de sarcina. eu una nu cred ca e gravi. daca as fi crezut ca sunt pregnanta de cate ori m-am ingrasat ..........

eu am alta buba la cap... inainte de gradi, vlad dormea in medie cam 13 ore.zi. acum, mai ales dupa sarbatori si schimbarea orei - se intuneca mai mult plus busit program de somn din diverse motive - nu se mai culca la 8.30-9 ci la 10, iar de trezit, odata cu noi adica maxim 7. plus ca la gradi nu dorm mai mult de o ora jumate, s-or face in total 10 ore, 10 juma in cazul fericit. mi se pare prea putin pentru 3 ani, mai ales ca el dormea mai mult. ai vostri copii cat dorm?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitaco

tot eu..Cami...ati luat sejur AI? Cam cat va ajunge?
Noi pt august ajungem cam pe la 800 de euro AI tot famileonul.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...



Gabi, pe noi ne-a costat AI - 6 nopti - cu reducerea de 10% (care era valabila pana azi) - 465 Euro.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Da...Mihaela ...felicitari pt mersul cu rolele...uitai sa mentionez...
Si eu vreau role mai bune pt Mateea. Un set cu tot cu casca si genunchiere...caut inca...marimea ei...26 regglabile ( cred ca un S ii trebuie ) ...ca si astea cred ca ii vor fi mari.
Cat poarta copii vostri la incaltari? Mateea 24-25? E mult ...e putin...?

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput