Gravidute prin FIV (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Micky, la multi ani, copii frumosi si sanatosi!



21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

LA MULTI ANI MICKY, multa, multa sanatate si fericire,.
Raluca, daca totul o sa fie bine cu bebe si noi am hotarat sa recoltam celule stem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Elena, felicitari pentru bebei! Mi-a mai trecut durerea, pot sta in pat intr-o parte.

Vad ca toata lumea recolteaza, probabil si eu voi face la fel:)

Va pup

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Elena, Bravo pentru gemenuti! Nici nu stii cat mai linistit vazand ca si fetita ta are aceeasi greutate si mai ales ca ti-a zis dr. ca se dezvolta bine. Nu de alta dar dr meu a zis ca-i cam micuta fetita la 764 gr. ca el se astepta la 800 gr.

Azi mi-am vandut masinuta, stiti si voi ca oricine se bucura de doua ori, odata cand cumperi ceva si a 2-a oara cand vinzi acel lucru.
Deocamdata raman cu masina sotului ca el pana la toamna nu are nevoie de ea ca se deplaseaza cu motocicleta.
Tot azi mi se monteaza mobila in camera fetitelor. Sunt happy .

27+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Elena, felicitari pentru bebei. Ma bucur pentru tine.

Moni, super vesti: mobilarea camerei...ce dragut. sa ne spui daca e asa cum ai visat. Ref. vanzarea masinii te felicit.In perioada asta de criza foarte greu se vand/cumpara masini.Noi am vandut masina sotului in octombrie si tare ne-am chinuit...dupa vreo 2 luni de anunturi..cu toate ca era o masina buna si in super stare.
Poate ne dai niste poze cu camera fetitelor...?



h.

19+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Elena te felicit si aici pt bebei
Am venit si noi de la eco, fetita mea e bine, creste....avem in jur de 1300 grame...e tot cu capul in jos de acum 2 luni aproape....ma bucur ca e totul bine

Ayda 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Micky: La Multi Ani, sa fii sanatoasa,sa te refaci rapid dupa nastere si bebeii sa fie sanatosi!

Elenada,Ayda: felicitari si voua pentru ecografii!

Liana: un pupic special,olteanco!!!

Ralucapaun: si eu recoltez celule stem...sa dea DD sa nu fie niciodata nevoie de ele si sa fie bani aruncati!

Azi am fost si eu la eco, a ramas fetita( definitiv ), este foarte bine, mai mare cu 2 saptamani( are conform masuratorilor dimensiuni de 33 sapt.....se grabeste ).Are greutatea intre 1840-2279 gr(dupa 2 metode de masurare). Colul este inchis, 3 cm...i-am spus dr.ca mi se intareste des burtica,dar nu ma doare.M-a trecut pe Gynipral ,1 tb/8 ore,timp de 3 saptamani....mi se pare cam mult 1 tb. intreaga(am inteles ca da tahicardie,tremuraturi,ameteli), drept pentru care m-am hotarat sa iau doar 1/2 tb.si vad ce rezultat are si in functie de asta vad ulterior. In rest,toate bune,urmatoarea intalnire cu dr.peste 3 saptamani,la Elias,pentru eco si analizele de sapt.35(de sange si culturi de col).Cam atat...

Va pe toate,sarcini usoare in continuare!!!

Nusy 31+ Ingrid Cristiana

A.M.R. 8 saptamani!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Nusy Gynipralul da starile enumerate de tine daca il iei pe stomacul gol si in primele zile de administrare uneori. Daca iei pastiluta imediat dupa masa nu ai treaba. Eu asa il iau de la 16 saptamani si nu am avut probleme. Si eu am mai facut prostia sa il iau pe nemancate si intradevar ma lua cu tremurat si cu lesin. Acum vezi si tu cum te simti. Ce fetita mare are mama. Felicitari.

elena +26 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Moni, ayda_m, hepilica, kineta, elena, raluca, many_bani, nusy va multumesc fetelor pentru urari. Si eu va doresc voua bebici sanatosi ca asta conteaza.
nusy vezi ca si eu am luat 2 zile gynipral si m-a luat cu tremuraturi si ameteli, numai stiam ce sa fac, ma simteam tare rau, asa ca bine te-ai hotarat sa iei 1/2 pastiluta la 8 ore. Eu am renuntat la el definitiv.


Micky 36+ +

AMR 15 zile si sunt o mamica fericita (cezariana 15 mai 2009 - la 38 saptamani si 2 zile)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Nusy, eu iau gynipral de la 18 sapt 1/6ore....primele zile ma lua cu tremurici dar acum m-am obisnuit...am probl doar noaptea cand ma trezesc sa iau pastila...nefiind mancata si hidratata ma ia cu tremurat...dar daca apuc sa adorm inainte sa isi faca efectul e totul in regula.

Ayda 29+

Mergi la inceput