Gravidute prin FIV (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Moni eu as fi vrut naturel dar nu ma lasa grasunu ma mai lasa pt ca a vazut cu ochii lui prin ce am trecut..degeaba ii explic eu ca acum e total diferit de ceea ce a fost..nu vrea si gata..e capos rau
asa ca n-am de ales fac cezariana doar ca sunt putin dezamagita ca nu pot face epidurala pt ca eu iau thromo ass..si austriecii nu vor sa-mi faca epid ca zic ca e riscu mare de paralizie si hemoragii puternice necontrolate..asa ca ce mai pot face?toztala si gatae a 6 sunt obisnuita
dar macar sunt linistita ca va fi grasu langa minenu-sh de unde atata curaj pe elda vrea sa fie primul care o vede pe fiesa
cand o fi??surprizaaaa

luptatoarea mea

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Miki esti urmatoarea mamica. c frumos. Tinem pumnii.

Kineta tot la Baby conform ma uit si eu. vreau sa merg la ei la showroom. Si mie mi-au placut ce lenjerii au acolo. Abia astept sa ajung la ei.

Raluca felicitari pt unguroaica ta blonda. Sa fiti sanatoase amandoua si urarea Sus placenta. Pup

Eu azi am primit kitul pentru recoltarea celulelor stem.

Ieri mi-a luat sotul crema de la Lineance. E foarte buna si daca nu eram eu putoare si ma dadeam cu ea nu faceam eu vergeturi. Bine ca sunt foarte mici cat o unghiuta si cred ca vor disparea.

Liana multa sanatate va doresc. Pupici la luptatoare.

elena +26 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Liana ios grabita rau. Sper sa nu fie si bebelusii la fel. Parca mai ieri va faceam vizite nocturne pe la Seghed. Ce trece timpul. Acus vine printesica ta.

elena +26 Ana Maria & Matei Stefan
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hello,

Am o jale pe mine azi..dupa ce ieri nu mai stiam ce sa fac de fericire ca e copilu bine si zburdam ca o caprioara (metaforic vorbind ca merg ca o ratza) , azi noapte m-am trezit cu niste dureri de spate d-alea de zile mari. Nu am reusit sa adorm nicicum, nu-mi gaseam nicio pozitie in care sa stau. De vreo cateva ore m-a luat iar, e in regiunea lombara, in partea stanga numai. Nu stiu ce-as putea sa iau sa ma lase oleaca.

Si acum ca m-am plans, as vrea sa va intreb ceva. Recoltati celule stem? Adica am vazut ca Liana si Elena da, dar as mai vrea sa vad si celelalte fete. Eu sunt un pic in dubii si tot caut argumente pro si contra.



21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

elenada nu esti grabita deloc..e mult mai bine sa ai kitul din timp..eu am avut ceva emotii ca am sunat la ei cam tarziu si riscam sa pierd..dar au fost asa draguti si m-au acceptat..au inteles ca-s o mama `´dilie``rau cu capu´nóri
da asa e cu toate ca eram gravi si la ora ai ar fi trebuit sa dormam ramas acolo pt ca vroiam sa te cunosc si ma gandeam ca poate iti voi purta noroc
raluca eu daca nu scapam de dureri cu no spa..apelam la un masaj finutz.te pup si sper sa treaca durerile.

luptatoarea mea

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Liana , nu trece cu no-spa:( Ma mai jelesc un pic, poate trece.

Din ciclu, gravida zen si blonda, ma suna azi de la clinica unde am facut echo sa-mi spuna ca nu mi-am luat interpretarea:). M-au fascinat pozele si am plecat ca o floricica:)

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

SALUTARE fetele,am venit si eu acum de la eco,bebelusii sunt bine si au greutatea: fata 1720gr,iar baiatul 1993gr,iar fata este cu capul in jos iar baiatul cu capul pe ficat-are nevoie de perna,m-am trezit noaptea trecuta cu o durere groaznica in zona ficatului,dar asta e.Proful a spus ca nu crede ca se mai intorc pt ca nu este spatiu,eu sunt micuta,deci nici o sansa. IR-ul pe partea cu baiatul era ok 0,60,iar pe partea cu fetita IR-cu rezistenta usor crescuta AO-0,76. AM intrebat daca este vre-o problema cu diferenta de greutate,care pana acum a fost foarte mica,si mereu fata mai mare cu cateva grame(ultima eco,fata-1240,si baiatul 1200),dar au spus ca nu,eu m-am ingrijorat putin cu toate ca m-am uitat in grafice si se incadreaza .Oricum sapt. viitoare merg din nou la eco la alt medic,pt ca profu m-a chemat la 36 de sapt(peste 4 sapt),bine ca nu la 38.,si voi vedea atunci cum stau lucrurile,ar trebui sa i-a in greutate aprox 200 gr cred ,si daca va lua inseamna ca este ok. ,si mai trebuie sa vad si colul ca nu mi-au spus nk. MICKI spune-mi si mie te rog frumos cat aveau bebelusii tai la 32 de sapt,ca parca facusei eco atunci,ca vreau sa vad daca e diferenta mare,si daca ti-au spus ca ar fi vre-o problema.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

kineta este foarte bine la tine. Eu am avut la 32 saptamani, 1800g baiatul parca si 1900g fetita. Sunteti chiar mai bine decat graficul. In rest a zis ca totul este ok. Eu trebuia sa am azi eco, dar daca am fost vineri (ca mi se intarise burta) nu am mai fost si azi, asa ca habar nu am cat au luat in greutate. Si nici nu mai ma duc (asa a zis dr.) decat in ziua in care nastem.
raluca si eu am luat kit-ul pentru gemeni. Nici nu mi-am batut prea mult capul care sunt avantajele sau dezavantajele, am zis sa recoltam ca nu se stie niciodata.

Azi am fost la anestezist si mi-a zis ca vom face epidurala, deci nu generala asa cum am vrut eu (mi-a zis ca nu este bine pentru bebelusi ca toata anestezia se duce la ei), vedem bebelusii, apoi ne adoarme putin (rahie).
Analizele au iesit foarte proaste cum zice doctorita de familie, plus la uroculatura avem cica E Coli. Pana acum nu mi-a iesit niciodata asa ceva. Am zis sa repet analiza ca poate a fost infectata intre timp.


Micky 36+ +

AMR 16 zile si sunt o mamica fericita (cezariana 15 mai 2009 - la 38 saptamani si 2 zile)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

MICKI,la tine diferenta intre ei nu era asa mare ca la mine,chiar daca ei sunt in grafic,sper sa fie bine,te pupic.

32+

Mergi la inceput