MONTIGNAC (118 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

[quote]citat din mesajul lui ymca

deci experienta mea de tae bo-ista spune urmatoarele: prima oara eram gata sa-mi dau sufletul...eu sunt genul care se inroseste la fata de la efort...si instructoarea intreba tare (ca sa acopere muzica de pe fundal): Esti bine? RESPIRA! RESPIRA...[/quote]

Sa stii ca asta e secretul la exercitiile cardio.Sa respiri. Cu repspiratie corecta iti si alimentezi muschii cu sange si lucreaza bine.

Hai ca vreau sa aud cand ajungi la spinning...e cardio total.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui latrishia
Melany72 stiu ca e hipocaloric meniul meu dar cam asta e ideea, sa slabesc rapid primele 5 kg ca innebunesc, apoi o las mai lent.La suncile pe care le am, imi iese burta din haine si n am chef sa mi cumpar altele mari. N am rabdare cu juma de kil pe saptamana, asta e.


Problema e ca sa zicem ca le dai jos, cu toate ca nu cred...dar pe urma, ai curaj sa mai manaci ceva? Ca atunci sigur o sa pui la loc 3...e dezamagitor sa stii.
Eu am ajuns la stadiul in care 1 kil pe luna e multumitor. De ex luna asta cred ca stau pe loc, din noiembrie nu am mai avut platou, dar asta e.Am bagat mai multi carbohidrati (si aici nu vorbesc de paine, cartofi, paste ci legume, fructe) si ma vad stand pe loc.Sportul nu e asa solicitatnt ca la sala, de cardio nu mai zic, e subtiiiiireeee rau.Dar acum alta posibilitate nu am.
Succes si tin pumnii, dar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Hei! Ieri am avut o zi infernala care a culminat cu craparea pisiului asa ca de ieri seara si pana acum o ora am stat pe uscat. Nu va mai spun ca ieri a fost si ziua mea, dar atata de rea a fost incat de sarbatorit o voi face probabil in weekend Primiti un pahar de apa plata cu lamaie si un dulce conform, dupa cum doriti fiecare!



La multi aniiiii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

gata , facut modificarile , sper ca n-am gresit nimic , si n-am uitat pe careva

ANDANII


Andanii, IMC-ul meu e mai mare la final decat acum?
Si as vrea eu 69, dar sunt la 70.

O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

andanii, ai fost dragutza cu mine...de fapt trebuia sa-mi pui 2 purcelusi ( sa nu spun ca ar trebui sa fie de-a dreptul porci!)
maninc aiurea si neconform...asera pe la 11 am bagat niste inghetata...
Despre sport...ce sa va spun..va invidiez..eu am o problema mare de sanatate ( coxartroza care necesita protezare) si nu fac decit kineto la sala...mi-as dori foarte mult sa merg la cursuri de dans, dar nu am voie ( bine ca eu am voie sa fac foarte putine lucruri, dar daca as fi respectat strict ce spun medicii as fi innebunit sa stau ca o leguma de 18 ani de cind am boala- de ex. nu am voie s amerg pe jos mai mult de 300-400 m, nu am voie sa port nici un fel de toc, decit incaltaminte ortopedica, nu e bine sa stau in fund prea mult- trebuie sa stau o ora in fund , o ora sa ma intind, nu am voie sa sar, nu am voie sa alerg, nu am voie multe) Peste toate, la serviciu e jale, criza se resimte foarte puternic si ma intreb dimineata in drum spre job, daca am intrat in " metastaza" sau mai avem vreo sansa de a interveni" chirurgical" si a ne salva!!.... Si bonus: vineri s-a externat fratele meu din spital si luni am internat soacra.... Mai am putin si fac 35 de ani si bebe nu vrea sa vina..... Vorba cuiva..voi nu aveti copii, dar aveti parinti....( in sensul ca nu avem probleme cu copii, dar avem din plin cu bolile celor din familie pe care trebuie sa-i aducem la Iasi la medici)
Of, doamne....Scuze pentru postarea mea off topic, dar uneori nu le mai poti duce..

Gata, nu ma mai pling, ca nu am de ce! Ma pot misca,sint libera si e frumoasa viata!

Azi dimineata am mincat niste biscuiti integrali cu cafea, pentru prinz nu am nimic si nu stiu cind apuc sa maninc ca de la serviciu ma duc direct la kineto.

Va pupacesc si inca o data scuze pentru postare! De felul meu sint o optimista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

melany scuze , in graba probabil am scris gresit iertare ... corectat

elflo sanatate maxima... nasol cu bolile astea iar despre doctori si spitale ce sa zic ... greu
de faptul ca nu vine bebe imi pare rau de tine , sincer vine el la un moment dat ....

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elflo
Despre sport...ce sa va spun..va invidiez..eu am o problema mare de sanatate ( coxartroza care necesita protezare) si nu fac decit kineto la sala...mi-as dori foarte mult sa merg la cursuri de dans, dar nu am voie ( bine ca eu am voie sa fac foarte putine lucruri, dar daca as fi respectat strict ce spun medicii as fi innebunit sa stau ca o leguma de 18 ani de cind am boala- de ex. nu am voie s amerg pe jos mai mult de 300-400 m, nu am voie sa port nici un fel de toc, decit incaltaminte ortopedica, nu e bine sa stau in fund prea mult- trebuie sa stau o ora in fund , o ora sa ma intind, nu am voie sa sar, nu am voie sa alerg, nu am voie multe) Peste toate, la serviciu e jale, criza se resimte foarte puternic si ma intreb dimineata in drum spre job, daca am intrat in " metastaza" sau mai avem vreo sansa de a interveni" chirurgical" si a ne salva!!.... Si bonus: vineri s-a externat fratele meu din spital si luni am internat soacra.... Mai am putin si fac 35 de ani si bebe nu vrea sa vina..... Vorba cuiva..voi nu aveti copii, dar aveti parinti....( in sensul ca nu avem probleme cu copii, dar avem din plin cu bolile celor din familie pe care trebuie sa-i aducem la Iasi la medici)
Of, doamne....Scuze pentru postarea mea off topic, dar uneori nu le mai poti duce..

Gata, nu ma mai pling, ca nu am de ce! Ma pot misca,sint libera si e frumoasa viata!


imi pare rau sa aud de atatea probleme, coxartroza e nasoala, stiu de la mama care a lucrat la ortopedie.Kineto te ajuta? Ai dureri?

Andanii, ma duc sa vad, multumesc in avans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

Da, kineto ma ajuta si este recomandat. Am dureri, mai iau antiinflamatorii, dar cel mai bun medicament este somnul. Uneori abia ma tirii pina in pat, ma sprijin de ce pot sa ajung si dupa ce dorm asa cum vrea piciorul, in pozitiile lui, cu pernuta pusa sub el, etc, cind ma trezesc sint ok. Trebuia sa-l protezez pina acum, dar proteza nu se pupa cu sarcina si in speranta ca vom rezolva problemele de infertilitate am aminat protezarea care mi-ar da o mobilitate mult mai buna a piciorului( uneori imi este greu sa ma incalt, trebuie sa ma ajute sotul) si o libertate in desfasurarea anumitor activitati...e un cerc vicios...Mai pot astepta cu protezarea, mai suport durerea, as stringe din dinti si as merge mai departe daca as sti ca pot avea un bebe....dar deja sint 14 ani de casnicie...poate anul asta o sa fie ca s-au imbunatatit analizele..
Peste toate problemele astea, totusi pot sa spun ca sint un om fericit! Nu sint nici bogata, nici saraca, am un om minunat linga mine, parintii, prietenii ( putini ce-i drept, dar adevarati) iar pentru toate problemele de sanatate exista din fericire solutii(fie ele mai mult sau mai putin agresive). Atit ma rog la Dumnezeu sa nu imi pierd mintile ca se pare ca asta e boala secolului!
va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns la_cristescu spune:

bonjour,

azi iar ma duc la bazin ( am renuntat la alergat din cauza virozei, ca nu pot sa respir bine si ma sufoc, dar voi reveni saptamana viitoare).
mi-e o foame de azi dimineata de nu va pot spune!
am mancat asa:
- cafea cu lapte 0%, incerc o combinatie de cafea decof si cafea normala, dar sunt chiauna, fara cofeina e cam greu, deci cred ca renunt, mai ales ca e singura cafea din zi. in plus am baut lapte batut degresat si 3 finn crisp
- gustare 1 - 1 para
- gustare 2 - migdale crude, la juma de ora dupa para
- gustare 3 - 8 smochine - muream de foame imediat dupa migdalele alea, asa ca nu am mai asteptat nici un pic
- P - inca nu l-am luat, cred ca mananc la ora 17,00 gratar de pui si salata de varza
- C- seara, tarziu, la ora 21,00- 22,00 cel mai probabil iar smochine. si uite asa, dupa ce am mancat o livada intreaga am ramas tot la 61 de kile. cine zicea de 5 kg pe luna??!? eu slabesc 100g PE LUNA!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Elflo, . Ma bucur ca esti optimista. Iti tinem pumnii sa vina o data si bebe. Cu coxartroza e grava problema. Tatal meu a avut si s-a operat dar din nefericire a facut ceva complicatii si acum il tot doare si schioapata putin.

Ymca parca te vedeam gafaind. Mie doar tae-bo imi place. Am incercat si aerobic, step, fitness dar tae-bo-ul mi se potriveste cel mai bine. Imi place ritmul alert si ca simti ca muncesti. Am si eu filmulete cu Billy Blanks dar singura parca nu imi prea vine sa fac.

Meniul de azi:
MD: branza de vaci dietetica cu rosii
P: gratar de pui cu brocoli
C: ciorba de perisoare

O zi frumoasa si conforma



Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput