Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (297)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Carpatino, merci de intrebare, eu sunt mai bine, m-am bagat pe vitamine, iau esentiale pt ficat si calciu+D2, ca sunt lipsa la control. Se pare ca in rest sunt ok,dar vreau sa repet analizele aici plus alte investigatii.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Ana, eu nu stiu nici o reteta cu lichior, am auzit ieri in birou o discutie ca siropul acela s-ar putea face cu lichior din asta Tiramisu, dar azi cer detalii si iti spun.


Daca sunteti cuminti, o sa v-o scriu eu de acasa!

Ana, vazut si eu puiutii mumosi!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui crishtina

Si aici cateva pozici noi.


Uite 2 copii frumosi!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

ieri am fost la piata si cat stateam la rand la capsuni Andrei (care era in carucior) se servea cu capsuni din ladite, fura de-acolo si cand ma uit la el era mozolit tot si radea...le-a mancat asa nespalate. Are o mare pofta de mancare, i-am facut drob de pui si ii place mult, mananca si salata cu de toate, ciorbite, varza ( e preferata in stare murata, dar mananca oricum).
I-au iesit 2 masele jos si mai asteptam altele.
eu ma tot uit dupa crese, ati auzit in cotroceni de ceva bun ? ca asta ar fi aproape de casa, se ajunge mai repede decat in domenii, 1 mai.
Greyeras, am vazut pozele cu Adelina, e o frumoasa si a crescut mult.seamana tot mai mult cu tine.
am restante multe la poze, o sa le vizionez zilele astea.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui crishtina

Si aici cateva pozici noi.


Uite 2 copii frumosi!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


super poza
dar nu cumva sunt 3 ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Cecilia, asa ma bucur ca si Andrei are unde merge la bunici....mama nu m-a lasat sa fac nimic, numai ea alerga dupa Andrei, eu m-am odihnit bine de tot si numai un pic de bucatareala de placere am facut.
si acum cand scriu asta mic zice mamaie, tataie, pa, se vede treaba ca a fost foarte impresionat de ei, si mi-a parut foarte cooperant si ascultator acolo.
a stresat pestii din acvarii, se ducea si dadea cu alma in acvariul cu pesti mari iar in ala cu pui, care era mai jos, baga mana si scotea iarba ( mai erau si pui pe-acolo). intr-o dupa-amiaza mama a gasit un peste mare ( Yaio, nu stiu specia ) jos langa acvariu, a crezut ca a sarit de frica lu Ghighi ( ca sareau toti cand se apropia ) dar peste 2 ore a fost cutremurul.

aaaa, nu v-am zis cum a fost la cutremur. eu eram intr-un dormitor luam sosetele lui Andrei de pe calorifer, Andrei era in sufra cu nepoata, pretenul ei si catelul lor ( unul de-ala mic de tot si alb, o sa-l vedeti in poze). A inceput miscarea si din biblioteca au cazut 2 lumanarele rotunde , m-am dus imediat la copil. Astia 2 mari (nepoata si pretenu) au luat catelul in brate si erau la usa sa iasa, copilul meu era pe jos in camera, se juca, nici nu l-au bagat in seama. Ne-am luat geci pe noi si am iesit in fata blocului in masina. Blocul e de 4 nivele, nou ( din 1989) si extrem de solid, are ziduri ff groase. Am stat acolo pana a venit tata ( intre timp a sosit si mama de la paine, nu l-a simtit dar am speriat-o noi) si a inceput sa rada de noi si a zis ca putem sta acolo ca el ia baiatul in casa .
ce m-a enervat cel mai tare a fost ca nu puteam lua legatura cu nimeni, nici pe fix nici pe mobil. Al meu sot dormea acasa( la et 8) si nu l-a simtit, l-am trezit noi din somn .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

de www.flickr.com/photos/22410163@N08/3481937677/in/photostream/" target="_blank"> aici incolo sunt poze noi

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

v-am pupicit, ma duc afara cu baiatul, a dormit iar peste 3 ore, e musai sa consumam energia afara .


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Cecilia, Ceamica, Papanash, Greyerash multumesc.Am trimis povestea si link la poze pe mailul comun.

Papanash, sunt sigura ca o sa ai toti parametrii perfecti in no time. Sanatate multa si numai bine. Olga Gudynn, Ada, Discover me, despre astea citisem in zona Cotroceni.

Greyerash sunteti doua frumoase!!! Ce par lungut are Adelina!!!

Am fugit linga Daria.

P>S. Astazi a mincat bine la prinz. Sper sa o tina obicieul asta.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

L-am vazut si pe Andreiuz cu catelul, pisica, bunicii, matusica, verisoara. Un dulce seducator cu palarie!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput